לדלג לתוכן

ויקיספר:מזנון/ארכיון פברואר 2008

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

בוט להמרות טבלות Word

לא הייתי מתנגד לראות בוט שממיר טבלאות מWORD, יש מקומות בהם אנשים כתבו טבלאות שלמות בוורד וכשהעתיקו אותם לוויקי זה לא יצא יפה (ראו לדוגמה את אוצר המילים ביפנית) 04:18, 25 בפברואר 2008 (IST) (דן)

אהלן, למה כוונתך? הסתכלתי בטבלאות שם, ולא ראיתי איתן בעיה מיוחדת. ביי. Thedsadude 12:13, 25 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]

מחיקות סיטונאיות

שמתי לב לכך שיש כאן ספרים מועמדים למחיקה רק בגלל שלא סיימו אותם או דפים מיועדים למחיקה כי הם לדעת חלק מהכותבים כאן לא מתאימים. הפתרון המיושם כיום הוא להשאיר תבנית "ההצבעת מחיקה" על הערך,והודעה למשתמש שהספר/ הדף ימחק תוך שבוע.

א. מרבית הכותבים עוזבים את האתר לאחר תקופה מסיבות שונות ולכן סביר שלא ידעו שהספר ימחק. ב. הכותבים השקיעו מזמנם בכתיבת התוכן, למחוק ספר בגלל שלא הרחיבו אותו במשך תקופה זה לא לעניין. אפשר לשים תבנית "חלקי" "שכתוב" וכיו"ב לפי הצורך. יבואו כותבים אחרים וירחיבו .

תארו לעצמכם שתאלצו להפסיק לכתוב כאן, ואז יבוא מישהו וימחק את התוכן שכתבתם...

לילה טוב והמשך כתיבה מהנה.--שומבלע 03:57, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]

שלום. ראשית, נראה לי שכדאי להבהיר. המחיקה ה"סיטונאית" היא של שלושה דפים, והסיבה איננה שהתוכן לא מתאים (כפי שתאריכי ההערות מראים בבירור). יש שני מקרים של אנשים שהתחילו ספרים, כל אחד מהם כתב שני דפים בספר, ועזבו אותם לתקופות ארוכות (חודשים). יש לדעתי גבול שבו צריך לקבוע שספר לא הולך להכתב. אם מישהו כתב שני דפים, נעלם לשלושה חודשים, ולא עומד להגיב חודש על הצבעת מחיקה + הערה בדף השיחה שלו, אז לדעתי זה די ברור שהספר לא הולך להיות כתוב. צריך להיות איזון בין פגיעה באנשים שכתבו, לבין הפיכת ויקיספר לבית קברות לספרים לא גמורים - גם זה לא טוב. Thedsadude 08:38, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]
לדעתי, חשוב להתייחס לכל מקרה לגופו. אם מישהו רוצה להציע מחיקה, הדבר הראשון שצריך לעשות אחרי הוספת התבנית הוא לפתוח את דף הדיון ולתת הסבר כלשהו למה צריך למחוק את הדף. Johnny Zoo 11:32, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]
טוב, אם אפשר להציע משהו, הנה הצעת פשרה שאני מקווה שאולי נוכל להסכים לגביה (תגובות יתקבלו בשמחה).
צריך להגיע לאיזון כלשהו: מצד אחד, אף אחד לא רוצה שימחקו את מה שהוא עבד עליו; מצד שני, קורא ש"נכווה" מספר לא גמור/לא נכון, כנראה לא יחזור לאתר. מה דעתכם, אם כן, לאכוף בצורה חזקה יותר את תבנית ספר חלקי? זאת אומרת שאם מישהו יזהה ספר במצבים התחלתיים, או ספר שלדעתו התוכן שגוי, הוא יוסיף (אם יש צורך) את תבנית ספר חלקי, ואם יש צורך, גם יוריד את אחוזי ההשלמה? לדעתי ככה כולם יהיו מרוצים: קורא שיגיע ויראה ספר במצב (נניח) 0%, יבין שמדובר במיזם רציני, שטורח להזהיר שאי אפשר לקרוא מהספר. אף אחד (או פחות אנשים) ימצאו את העבודה שלהם מחוקה.
מה שבכל זאת הייתי רוצה לציין, זה שאין כרגע לדעתי איזון מוצלח, ואם לא מעירים לאף אחד, זה לא אומר שאף אחד לא נפגע (פשוט זה אומר שמישהו אחר נפגע). אם מישהו חושב שספר כלשהו מלא בשגיאות, נראה לי אחראי ונכון להוריד את אחוזי ההשלמה שלו (שאינם זהים בהכרח ליחס בין מספר הפרקים הכתוב למספר הפרקים המתוכנן). אני חושב שזה עוזר גם למי שיקרא את הספר, וגם למי שכותב אותו.
Thedsadude 13:32, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]
אני לא מבין מה הבעיה להעביר לדפי משנה של המשתמש. אני מתכוון לכל ספר שהוחלט לאחר דיון שאין מקומו כאן אבל יש בו תוכן ממשי (שמישהו יהיה מעוניין להרחיב בעתיד). יום טוב,--שומבלע 16:51, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]
אהלן. זה אפילו יותר טוב, לדעתי, אבל זה נראה לי אפילו יותר קיצוני מלהוסיף לו תבנית מוגבל (או להוריד את אחוז ההשלמה).
בשורה התחתונה, יש עכשיו תבנית מוגבל ב"שיר אהבה למחשבה", אבל אם מישהו (שומבלע?) רוצה להעביר את זה לדף המשתמש של המחבר - אני בעד. את העודף בפייתון אני מעביר לדף המשתמש של המחבר.
סוף שבוע טוב,
Thedsadude 17:39, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]
הקושי במיזם כמו ויקיספר הוא שמשתמש יחיד (בדרך כלל) צריך לכתוב הרבה ברצף. לכן תקופת ההמתנה אכן צריכה להיות חודש.
עם זאת, אין שום סיבה, כאמור, שויקיספר יהיה בית-קברות לספרים שאינם שלמים. השיקול הוא שלנו, כקהילה, להחליט מה יועבר תחת דף המתמש ומה יימחק, בדיוק כפי שנעשה עכשיו לגבי שיר אהבה למחשבה ולגבי "דרכה של תוכנה". כמובן שבעתיד ההידברות תהיה מסודרת יותר. Mintz l 12:44, 1 במרץ 2008 (IST)[תגובה]