לדלג לתוכן

ויקיספר:מזנון/ארכיון אוקטובר 2005

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

דפי העזרה

למה אנחנו פשוט לא מעתיקים את כל דפי העזרה (שממילא רובם המכריע יהיו זהים) מויקיפדיה? Hbk3 13:28, 15 אוקטובר 2005 (UTC)

באמת, למה לא? אתה מתנדב לעשות את זה? גדי אלכסנדרוביץ' 13:42, 15 אוקטובר 2005 (UTC)
אם נתעלם מהסרקסטיות, אני חשוב שזה מאוד מיותר להעתיק את דפי העזרה למיזמים השונים. עדיף להסתפק בתבנית אשר מפנה לוויקיפדיה (הפנייה אוטומטית נוחה עדיין לא אפשרית). הסינכרון בין הדפים הוא מעיק למדי. מעבר לכך, יש הטוענים (לא יודע אם כאן, אבל בוויקיים אחרים בוודאי) כי אין להעתיק את הדפים כמו שהם, אלא לייצרם מחדש כך שיתאימו למיזם. כמו-כן, אם יש בכוונת מישהו להעתיק דפי ויקיפדיה לכאן, אני מציע לו לפנות ולבקש מw:משתמש:ערן ש(במידה ויסכים,) ייתכנת עבורו כפתור שיחליף בגוף ההודעה טקסט אחד לטקסט אחר וכך יחסוך לעצמו הרבה טרחה. אמיתי 13:46, 15 אוקטובר 2005 (UTC)

אני מוכן להתנדב, אבל לא הבנתי- האם להעתיק אותם עם השינויים הנדרשים? אגב, נראה לי שאפשר לעשות את ההחלפות גם בפנקס רשימות (החלפה)- אם לזה התכוונת?! Hbk3 13:58, 15 אוקטובר 2005 (UTC)

למרות שאולי נשמעתי סרקסטי הייתי די רציני. הבעיה העיקרית בהעתקת דפי השיחה היא שאין ממש אנשים שמתנדבים לעשות את זה. אם אתה רוצה, תבורך, אבל קח בחשבון את ההצעות של אמיתי שיש בהן משהו. אולי באמת הדבר הכי נבון לעשות הוא הפניה לויקיפדיה. גדי אלכסנדרוביץ' 14:01, 15 אוקטובר 2005 (UTC)
אני חושב שכדאי להחליט בנושא, כי בינתיים זה מעצבן לחפש...למשל כשרציתי להוסיף תמונה ושכחתי איך, בעל כורחי נכנסתי לויקיפדיה, כי דף זה, כמו רבים אחרים, אינו נמצא כאן.
הקטע הוא, שבאמת כדאי לעשות הפניה לויקיפדיה, כי אני באמת לא חושב שיש צורך להעתיק ולשנות את המינוחים המתאימים (ספר וכו'). Hbk3 14:16, 15 אוקטובר 2005 (UTC)
אם כן, בבקשה. אם תוכל ליצור את ההפניות המתאימות זו תהיה תרומה נאה. גדי אלכסנדרוביץ' 14:30, 15 אוקטובר 2005 (UTC)
ניסיתי להתחיל בארגז חול, וההפניה לא עבדה לי. תוכל לראות את ניסיוני כאן. Hbk3 15:17, 15 אוקטובר 2005 (UTC)
הזהרתיך מראש כי ההפנייה הזאת לא תעבוד. אני חושב שכדאי להסתפק בתבנית שתקבל את שם הדף ותציין כי קיים דף עזרה בנושא בוויקיפדיה. בעתיד, כשאפשר יהיה לבצע הפנייה ישירה לוויקיפדיה, נוכל להפוך את כל הדפים להפנייה בשינוי פשוט. אמיתי 15:22, 15 אוקטובר 2005 (UTC)

שיעורי לטינית

כאן-[[1]] יש שיעורי לטינית בעברית העולים להם לאיטם.קיבלתי אישור מבעל הקניין עליהם להעלות אותם לכאן.נסיתי לעשות זאת, אך התברר לי כי המעשה הוא מעבר ליכולותי.על-כן, אשמח לשמוע קודם כל את חוות דעתם של בעלי ההבנה בלטינית על השיעורים, ואם דעתכם תתרצה אבקש מכם בעלי היכולות הגדולות משלי להעביר את הטקטס כראוי לפורמט ו'יקי ספר.Kiss kiss 12:53, 20 אוקטובר 2005 (UTC)

אני מחכה לראות איזה קרדיט הוא רוצה... בכל מקרה, אל תבהל מהמבנה של ויקי. גם אם תעתיק את הכל לכאן בקופי-פייסט, יהיה מישהו שיעשה לזה ויקיזציה (עיצוב בעברית פשוטה). אם תשאר עמנו מספיק זמן, אתה כבר תכיר את כל העניין. בתקוה שבאמת תשאר עמנו - הדוקטור המשוגע (שיחה) 13:34, 20 אוקטובר 2005 (UTC)

שאלה שנראית לי למפעילי מערכת

אני לפעמים מנטר את רשימת השינויים האחרונים, ויוצא לי לראות לפעמים דפים המתחילים ב-mediawiki ובתקציר העריכה נכתב בד"כ תאימות בין המיזמים או תרגום ויקיפדיה.
ממה ששמתי לב מי שעשו את זה זה בעיקר (או רק) Maddr וAmitay, שאם אני לא טועה הם מפעילי המערכת. אפשר לדעת רק מה פשר השינויים? (סקרנות)Hbk3 22:16, 20 אוקטובר 2005 (UTC)

MediaWiki הם דפי ההודעות של המערכת. אני נוטה להקפיד ולהשתמש רק באחד משני המבנים הבאים:
  • תאימות בין המיזמים (מיזם) - אני מתאם (בתור מפעיל מערכת בכל המיזמים העבריים של הקרן) בין הודעות המערכת השונות בהתאם לשם המיזם המופיע בסוגריים. בעברית פשוטה, דורס הודעה קודמת (-:
  • תרגום (מיזם) - תרגום המובא מהמיזם ששמו מופיע בסוגריים.
לפעמים גם מופיע:
  • תאימות פנימית - קורה שכמה הודעות לא מסונכרנות במושגיהן בתוך אותו מיזם (לדוגמה שימוש גם ב"דואר אלקטרוני" וגם ב"דואל"). הודעה זו אומרת שאני מנסה להתאים בין המושגים השונים.
  • לפי ... - הודעה כללית שאומרת מאיפה נלקח המידע שהוכנס (או השינוי). משמשת לעתים קרובות לציון שמו של האדם שלפי דבריו נעשה העדכון.
אמיתי 22:33, 20 אוקטובר 2005 (UTC)

תרגילים במתמטיקה

חיבור תרגילים במתמטיקה (אני התנסיתי באי-שיויונים) זה משימה ממש קשה. למישהו יש שיטה?Hbk3 22:58, 29 אוקטובר 2005 (UTC)

ראשית כל, תשיג ספר טוב שכבר יש בו תרגילים, תקרא אותם ותקבל את התחושה הכללית (בשום פנים ואופן אל תעתיק!) אחרי זה, הבעיה היא בעיקר להמציא מספרים. כמובן שיש דרכים שונות לתרגילים שונים: כשרוצים לכתוב משוואה ריבועית שיהיו לה פתרונות "נחמדים" אפשר להשתמש בנוסחאות וייטה כדי להתחיל מהפתרונות ולקבל את המשוואה, וזה לא דבר שאפשר לעשות בכל סוגי התרגילים. במה בדיוק אתה מתקשה? גדי אלכסנדרוביץ' 06:07, 30 אוקטובר 2005 (UTC)
אני תלמיד כיתה י"א. יש לי מכיוון שכך את הספר של בני גורן באלגברה (זה מה שאני עובד איתו) ויש שם די הרבה תרגילים. אז זהו שאני עשיתי אי-שיויונים וחיברתי בעצמי (אל תדאג :-) ) די הרבה תרגילים...אני משתדל לחבר תרגילים לפי הכמות שיש בבני-גורן, וזה די הרבה...
בכל מקרה, שאלתי כי חשבתי שאולי יש איזו שיטה...אבל אם אין...כנראה שאמשיך לעבוד קשה :) Hbk3 14:08, 30 אוקטובר 2005 (UTC)