לדלג לתוכן

ויקיספר:מזנון/ארכיון ספטמבר 2005

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

יישור לימין בתוכן העניינים עם FireFox

מאז שדרוג המערכת תוכן העניינים מיושר לשמאל ולא לימין בכל העמודים בהם יש כזו תיבה. בIE אגב, זה עובד בסדר גמור. ארז סגל 12:36, 3 ספטמבר 2005 (UTC)

בפיירפוקס שלי אין בעיה שכזו. באיזו גרסה אתה משתמש? אגב, אני ממליץ לך לפתוח דיונים חדשים למטה, לא למעלה. המנהג בויקיפדיה הוא שדיונים נפתחים למטה, וכשהמזנון עמוס מדי מארכבים את מה שנמצא בו. גדי אלכסנדרוביץ' 14:54, 3 ספטמבר 2005 (UTC)
גם אצלי אין את הבעיה הזו. אתה משתמש ב-FF בעברית או באנגלית? אני משתמשת בגירסא 1.0.6 בעברית, והכל עובד מצויין. אולי כדאי שתבדוק את קידוד ברירת המחדל שלך? רותם 08:25, 4 ספטמבר 2005 (UTC)

קטגוריות

בספר שכתבתי נגינה על פסנתר למתחילים א' כל פרק הוא דף נפרד (להכניס את כל הפרקים בדף אחד ייצור דף עמוס מדי ולא נוח לקריאה). איזו קטגוריה לתת לפרקים? [[קטגוריה:מוסיקה]]? או [[קטגוריה:נגינה על פסנתר למתחילים חלק א'?]] הכי קל היה להוסיף תג [[ספר:נגינה על פסנתר למתחילים | כרך א' | פרק 1]] לכל פרק כי בין כה וכה אינני מאמין שתהיה גישה ישירה לפרקים אלא רק לספרים, וכמו כן מספור הפרקים יוכל ליצור קישורים ביניהם באופן אוטומטי. כיוון שספרים גדולים, שמקומם גם בויקי ספר מחולקים לכרכים, חלקים, ופרקים, יש צורך להוסיף תגים מתאימים לדפים על מנת ליצור בהם אוטומציה. ארז סגל 12:36, 3 ספטמבר 2005 (UTC)

מדפים וקטגוריות

מדף:מוסיקה הוא דף שבו מסודרים ספרים ומאמרים בנושא בצורה נוחה ועל-פי מדפי משנה. ב [[קטגוריה:מוסיקה]] כל הדפים מסודרים על-פי אל"ף-בי"ת.

אם אמחק, למשל, את דף הספר, ואכניס את כל הפרקים לקטגוריה של הספר, הם יסתדרו על-פי סדר אל"ף-בי"ת של שמותיהם, שיכולים להצביע על נושא השיעור ללא כל מספר סידורי. כנ"ל לגבי מדף וקטגורית מוסיקה.

מאידך הכפילות בין קטגוריה למדף נראית לי מוזרה... ארז סגל 13:06, 3 ספטמבר 2005 (UTC)

אם הבנתי נכון, ההבדל הוא שקטגוריות מסדרות את עצמן אוטומטית לפי א'-ב', ומדפים צריך לערוך. אם כי, אני לא מוצאת גישה לקטוגריות מהדף הראשי, ולא הצלחתי להבין את חשיבותן.
פרט לכך, האם מישהו יודע מדוע "רשימת כל הספרים" מופיעה פעמיים בדף הראשי? (פעם מצד ימין ופעם למטה?) ולמה יש ביניהן הבדל?
ושאלה אחרונה: איך מגיעים לרשימת כל הקטיגוריות? רותם 16:44, 5 ספטמבר 2005 (UTC)

אנרכיה, בירוקרטיה וההצבעה

לאחר כתיבת שני הנושאים הקודמים, גיליתי את הדיון בתחתית המזנון על קטגוריות רשימות וכו'. וגיליתי שהם לא מטרידים אותי לשווא. אין נוהל (במובן המייעץ והאנארכי שלו). לכתיבת ספרים, חלוקה לפרקים, שמות דפים, שמות קבצים קשורים וכו'. מכיוון שהמזנון מתעסק בהרבה שאלות אחרות (כמו זו שלמטה) צריך לדעתי דף לדיון הזה. בדיון למטה חסר דבר עיקרי: הצעות מפורטות למבנה ויקיספר.

בתקווה שהרעיון יהיה מקובל על כולם אפתח דף חדש - ויקיספר:מזנון/מדיניות סדר ואקשר אליו מהדף הראשי. (לדעתי בשלב זה, רוב המבקרים הם עורכים). הדף יהיה מחולק לשלושה נושאים: צרכים (של קוראים ושל עורכים), הצעות מפורטות, והצבעה. אני מציע שההצבעה לא תתקיים לפחות בחודש הקרוב, על מנת לאפשר דיון מעמיק הרבה יותר מזה שהיה למטה. ארז סגל 13:06, 3 ספטמבר 2005 (UTC)

"שטויות. הרבה יותר קל להרחיב את המיזם כשיש אנשים שבאמת כותבים ספרים במקום להתעסק כל הזמן בנהלים ותקנות שרק מגבילים את מה שמותר לכתוב כאן ובכך מוציאים לאנשים את החשק לנסות ולכתוב. אני לא רואה שום נזקים באנרכיה כפי שהיא כרגע בויקיספר - יש נזקים רק בכך שכמעט ואין אנשים שכותבים משהו כאן - ואני מאוד בספק אם אנשים באים, רואים שיש אנרכיה ונמלטים. גדי אלכסנדרוביץ'"

יותר מ-50% מהזמן שהקדשתי לכתיבת נגינה על פסנתר למתחילים א' הקדשתי לשינוי שמות הפרקים, התמונות, קטגוריות וסידור באופן כללי. בדיון מעמיק אין כוונה לנהלים מגבילים, אלא לנוהל מייעץ. הצבעה היא דרך מצויינת ליצור אחידות, שהמיזם הזה צריך אותה. לאו דווקא כדי לקבל החלטות מגבילות.

לסיכום - בוא נדבר על זה: ויקיספר:מזנון/מדיניות סדר. ארז סגל 13:06, 3 ספטמבר 2005 (UTC)

השאלה היא האם לא עדיף להשקיע אנרגיות בלכתוב ספרים, מאשר בלכתוב נהלים? רותם 17:01, 5 ספטמבר 2005 (UTC)

שעון ולאטך

הי כולם, תהיתי בנוגע לשני נושאים שונים בעליל:

  1. האם רק לי מפריע שהשעון של האתר פשוט לא מכוון על ה-TZ של ישראל? ואם לא, אז למי פונים???
  2. דבר שני, שקשור אבל לא לגמרי. למי אפשר לפנות שיוסיפו את כל התוספות של AMS-LATEX לקומפיילר של הויקי? כרגע יש כמה תוספות שלא מזוהות שדוקא חשובות ללימודי מתמטיקה (כפי שכבר ציינה רותם בדיון קודם).

דרורק 17:42, 13 ספטמבר 2005 (UTC)

  1. לא רק לך (יש אחרים, בהחלט לא אני). אתה יכול לעשות שינוי מקומי מההעדפות שלך (צד שמאל למעלה). הסיבה המרכזית למצב היא שיש אנשים שמטיילים בכמה ויקי בכמה שפות המתאימים למספר איזורים גיאוגרפיים והם צריכים לדעת מה הקשר בין העריכות השונות.
  2. אני חושד שהתוספות המדוברות אינן בהכרח תחת רישוי חופשי. בכל מקרה, אתה מוזמן לדווח על באג (או לחפש האם כבר דווח על העניין) בבאגזילה. החיפוש אחר המחרוזת TeX הניב את התוצאות האלו (יכול להיות שצריך להירשם בשביל לראות את התוצאות). אמיתי 19:54, 20 ספטמבר 2005 (UTC)
נכנסתי להעדפות, אך לפי מה שראיתי אין שם אופציה של "הצג את הזמן המקומי" או משהו כזה. אמיתי, אתה יודע אולי מה צריך לעשות כדי שהמחשב יציג את הזמן המקומי במקום את ה- UTC (מה שזה לא יהיה)? רותם 11:04, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
נסי שוב. ב"העדפות" חפשי את "אזור זמן". גדי אלכסנדרוביץ' 11:13, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
הדבר היחיד שאני יכולה לבחור ב"איזור זמן" הוא את הפרש השעות בין הזמן המקומי לבין השעה הנוכחית בשרת. אין שם אפשרות להציג את הזמן המקומי. רותם 13:31, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
אחרי שמזינים את ההפרש הנכון, השעון (ב"שינויים אחרונים" וכו') מכוון. זה נכון שהשעה שכתובה בחתימות תמשיך להיות לא מדוייקת. לא פשוט לתקן את זה, ויש שיטענו שזה לא דרוש תיקון (למשל, בויקי האנגלית, לפי איזה שעון אנשים צריכים לחתום? של אנגליה, של מזרח ארה"ב, של מערב ארה"ב, של ישראל?) גדי אלכסנדרוביץ' 14:09, 21 ספטמבר 2005 (UTC)

זכויות יוצרים

האם יש דף שאינני מכיר שמרכז שאלות ותשובות בענייני זכויות יוצרים? אם אין, מהי הכתובת שבה ראוי שיופיע? הכוונה המרכזית שלי היא לענות על שאלות בסגנון: "מה מצב זכויות היוצרים על מתכון?". אמיתי 19:48, 20 ספטמבר 2005 (UTC)

300 ערכים?

בעמוד הראשי מצוין שיש רק 229 ערכים. גילגמש 08:22, 21 ספטמבר 2005 (UTC)

כן, הד"ר המטורף הטוב עשה עבודת קיצוץ ראוייה מאז. ממילא כדאי לזכור שה"ערכים" הם בעצם פרקים בספרים, ויש ספרים עם המון פרקים, אז לא צריך לקחת את המספרים הללו ברצינות ממילא. בויקיספר העברית יש בערך שלושה-ארבעה ספרים ראויים בינתיים, ועוד חמישה-שישה בשלבי בניה. אם אתה מסוגל לעשות נפשות למקום הזה - אנא עשה זאת. גדי אלכסנדרוביץ' 10:28, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
אני לא מבינה למה מצויין דווקא מספר העמודים, בהתחשב בעובדה שאין זה משקף ולא כלום. לא עדיף שיהיה מוצג מספר הספרים? רותם 12:20, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
כי את מספר העמודים ניתן לספור בצורה אוטומטית ואת מספר הספרים לא. אפשר להציג את מספר הספרים בעמוד הראשי ולעדכן אותו ידנית, אבל זה יהפוך לקשה לביצוע אם ויקיספר תגדל. גדי אלכסנדרוביץ' 14:25, 21 ספטמבר 2005 (UTC)
הלוואי שיגיע היום שבו יהיה קשה לנו לעקוב אחר הספרים בויקי... רותם 23:39, 23 ספטמבר 2005 (UTC)

כתבה על ויקיספר

אני מתעתדת לכתוב כתבה על ויקיספר בעיתון של הטכניון (אני מקווה שזה יתן לנו מעט חשיפה). לצורך כך, אני זקוקה לשני דברים:

  1. מידע על ויקימדיה, על ההיסטוריה של ההקמה וכולי (אם מישהו יכול להפנות אותי למקור, או לחילופין - לתרגם עבורי ולשלוח לי מידע רלוונטי).
  2. כותבים בויקיספר שיסכימו להתראיין לכתבה ולהסביר מה מניע אותם לכתוב כאן (אפשר כמובן בעילום שם, למעוניינים).

מי שרוצה מוזמן ליצור איתי קשר, דרך דף השיחה או האימייל שלי. רותם 16:36, 25 ספטמבר 2005 (UTC)

רותם, אם את כותבת כתבה, אולי כדאי יהיה גם למחזר אותה עבור פי האתון של האוניברסיטה העברית, או עבור הסמרטיטון של גבעת-רם? אמיתי 21:02, 25 ספטמבר 2005 (UTC)
רעיון מצויין. אם את רוצה אני אתן לך את הטלפונים הרלוונטיים במייל- של העורכים וכו'. ככה זה שנה ג' באוניברסיטה- אתה מסונף לכל מקום! דרך אגב, אמיתי, למה קישרת לערכים לא קיימים? אולי תכתוב אותם... (סתם סתם). עידן ד 23:20, 25 ספטמבר 2005 (UTC)
בטח, לא תהיה לי שום בעיה להעביר למי מכם שירצה את הכתבה לכשאסיים. ודרך אגב: פי האתון אני יודעת מה זה, אבל מה זה סמרטיטון? יענו, עיתון+סמרטוט? רותם 05:25, 27 ספטמבר 2005 (UTC)
כן, למרות שגם פי האתון הוא סמרטוט לא קטן. עידן ד 10:28, 27 ספטמבר 2005 (UTC)
הסמרטיטון זה העיתון של גבעת-רם. למרות מה שעידן אומר, הוא הרבה יותר מוצלח מזה של אגודת הסטונדטים הכללית (לפחות עבור תלמידי גבעת-רם, שאותם בדיחות על אינטגרלים מצחיקות). אמיתי 18:34, 27 ספטמבר 2005 (UTC)
I rest my case עידן ד 20:40, 27 ספטמבר 2005 (UTC)