ויקיספר:מזנון/ארכיון מרץ 2005

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

פרסום בויקיספר ועוד משהו

  1. אני כותב בימים אלו מסמך קצר בשם "קוונטים ברבע שעה" המסביר כמה עקרונות מאוד בסיסיים לתלמידי פיסיקה באוניברסיטה. האם ויקיספר זו הבמה הטובה לפרסום?
  2. יש מסמך אחר שכתבתי שנקרא "מורה נבוכים לסטודנט בגבעת-רם". אני מעוניין להעביר לפה עותק שיהיה גרסת ויקי, אבל מעוניין לשמור גם על הגרסה המקורית (נקרא לה "הלא-גמישה") באתר אחר, האם הדבר סותר את הרישיון? האם גם במקרה זה ויקיספר זה המקום המתאים לפרסום? (סביר להניח שארצה לעשות אותו הדבר עם המסמך הנ"ל על קוונטים).
  3. האם היה דיון לגבי איחוד של ויקיספר עם ויקיטקסט? עושה רושם שהפיצול הזה פוגע בשני הפרוייקטים משום שהקהילה העברית אינה כה גדולה עד כדי כך שיהיו תורמים בשני המקומות.

Amitayk 10:20, 2 מרץ 2005 (UTC)

  1. אני אשמח לכל חומר העונה על ההגדרה "ספרי לימוד ומדריכים" ודרך אגב, האתר איננו שלי או ברשותי, ואם מישהו רוצה להוסיף חומר הוא לא זקוק לרשות או עידוד מצידי. הסיבה היחידה שאני מנהל מערכת היא בגלל שלפני זה הממשק היה באנגלית והיה בלתי נסבל.
  2. כל גרסה באתרי הויקי של ויקימדיה נשמר בלשונית "גרסאות אחרונות" אם אתה רוצה, אתה יכול לשים קישור בדף המשתמש שלך, או בכל מקום אחר, לגירסא המקורית. כללי הרשיון אומרים, למיטב הבנתי, שמי שרוצה יכול לפרסם את המאמר שלך ולשנות אותו, בכל מקום ואיך שירצה, ובלבד שיגיד שאתה כתבת אותו ויראה את השינויים שביצע (לפרטים [1])
  3. הפיצול, לדעתי, הוא חשוב. המטרה של ויקיספר, היא במפורש יצירת ספרי לימוד ומדריכים, ושל ויקיטקסט היא לטקסטים שפורסמו. החומר שנופל בין הכיסאות, קרי, יצירות ספרותיות ושירים ושאר הדברים, הינם בעיתיים, לדעתי מקומם בויקיטקסט אך לא אמחוק אותם עד שלא ינוחו במקומם הראוי.
בברכת הצלחה ובבקשת עזרה לפיתוח ויקיספר. הדוקטור המשוגע (שיחה)
נ.ב. לי עצמי אין זמן כיום לעבודה על הפרויקט ולכן הפעילות שלי היא בשפל. אתה יודע, לימודים. בעז"ה בחופש הגדול, אתרום מעצמי יותר ממה שאני עושה עכשיו.
  1. אני מודע לאופי פרוייקטי הויקי. זו הייתה תהייה כללית לגבי אופי המקום.
  2. אני חושב שאם כך כל מה שאעשה בעניין יהיה בסדר.
תודה על העזרה, אמיתי 22:24, 3 מרץ 2005 (UTC)
נ.ב. למה אנשים פה לא נכנסים לשם המשתמש שלהם, ככה אפשר לדעת עם מי מדברים.

מצטער, זה הייתי אני. לא שמתי לב שאני לא מחובר --הדוקטור המשוגע (שיחה) 22:34, 3 מרץ 2005 (UTC)

העברת פרויקט משנה פתוחה לכאן

אני מצטער על הבלגן שאני יוצר ב"שינויים אחרונים" בהעברת המשנה מויקיטקסט לכאן. כרגע אני מעביר כמה משניות כל יום, אולי תוך חודש כל החומר כבר יהיה כאן וגמרנו. תודה על הסבלנות. Dovi 04:27, 16 מרץ 2005 (UTC)

מתוך סקרנות, לאיזה צורך המעבר מבוצע? אמיתי 08:12, 16 מרץ 2005 (UTC)

ראה למעלה ("עוד דברים על "מה מוגדר כספר": ויקיטקסט מול ויקיספר"). כלומר, בגלל שזה annotated text ומדריך לקורא - מקומו המתאים כאן.

חוץ מזה יש עוד סיבה מעשית: פרויקט המשנה הוא רב-לשוני (יש כבר מקבילים להרבה דפים באנגלית, ובעתיד אולי בעוד שפות). אבל ויקיטקסט כרגע אינו תומך בקשרים הרגילים בין השפות. ייתכן שמצב ישתנה בחודשים הבאים; ראה: [2].

הכל מקרה, גם אם ויקיטקסט יהפוך לרב-לשוני באמת בכל השפות, אופי התוכן הדפי המשנה יותר שייך לכאן. Dovi 14:17, 16 מרץ 2005 (UTC)