לדלג לתוכן

ויקיספר:שער הקהילה

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
ברוכים הבאים לשער הקהילה!
ויקיספר מהווה גם קהילה של כותבים ועורכים. גם אתם יכולים להצטרף לקהילה, ליצור ולערוך ספרים בויקיספר. אתם מוזמנים ללמוד כיצד לכתוב בפורמט ויקי, ולהתחיל!

אם ברצונכם לפתוח דיון כללי, אנא פנו למזנון שלנו. שאלות לגבי ספר או פרק מסויים יש לשאול בדף השיחה הרלוונטי, ולשאלות יותר נקודתיות יש להשתמש בדלפק הייעוץ.

מומלץ לקרוא את דפי העזרה וליצור קשר עם משתמשים אחרים. אם טרם עשיתם זאת, אתם מוזמנים ליצור חשבון (למה?)

מחפשים ספר ולא מצאתם? נראה לכם שחסר משהו? אתם מוזמנים לבקש אותו בדף הזה.

לתזכורת בנוגע לתבניות, השימוש בהם ושמם היכנסו לויקיספר:רשימת תבניות

שער הקהילה במיזמים עבריים נוספים: ויקיפדיהויקימילוןויקיציטוטויקיטקסטויקיחדשות

קדימה, לעבודה!
רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:
מידע ראשוני
שלום וברוך בואך לוויקיספר — אינדקס הספרים החופשי הראשון. ויקיספר הינו ספרייה חופשית ופתוחה שכל אחד ואחת יכולים לא רק לקרוא ולהיעזר בו, אלא גם לערוך את הספרים והדפים שבו.

להלן מעט מידע שאנו מקווים שיהיה לך לתועלת:

ברוך בואך לוויקיספר!

  • עריכה: אם יש לכם מה להוסיף או לשפר בספר שקראת, הנכם יכולים לעשות זאת, ואף כדאי שתעשו זאת. לחצו על הלשונית "עריכה" שבראש העמוד ותקן כמיטב הבנתך. (לפני שמירת השינוי, מומלץ ללחוץ קודם על "הראה תצוגה מקדימה" ולוודא שהעריכה נעשתה כראוי.) לפרטים נוספים: איך לערוך דף.
  • דפי שיחה: בראש כל דף בויקיספר, מופיעה לשונית "שיחה", שלחיצה עליה מובילה לדף השיחה על הערך. בדף זה ניתן לדון עם משתמשים אחרים בתוכנו של העמוד ולתת משוב עליו או על הספר. ניתן להוסיף בקלות הערה לדף השיחה באמצעות לחיצה על לשונית הפלוס (+) הנמצאת בראש הדף.
  • חתימות: מומלץ מאוד לחתום בסוף כל הערה שכתבת. כדי לעשות זאת הוסף ארבעה סימני ~ (זרקא, tilde) בסוף הטקסט שכתבת. סימנים אלו יהפכו אוטומטית לחתימה הכוללת את שמך, קישור לדף המשתמש שלכם, והשעה והתאריך בהם נכתבה ההודעה. החתימות מיועדות לדפי השיחה בלבד. בויקיספר לא מקובל לחתום על הספרים עצמם.
  • דפי משתמש: לכל משתמש/ת רשומ/ה בויקיספר יש "דף משתמש" ודף "שיחת משתמש". דף המשתמש (אליו ניתן להגיע בלחיצה על שמו של המשתמש) משמש בדרך כלל את המשתמש כדי להציג פרטים על עצמו. דף השיחה של המשתמש (כמו דף זה) משמש להשארת הודעות אישיות למשתמש.
  • הודעה אישית: כדי להעביר מסר או הודעה למשתמש/ת אחר/ת, יש להיכנס לדף השיחה של המשתמש/ת (בלחיצה על שם המשתמש, ולאחר מכן מעבר ללשונית השיחה) ולהשאיר בו הודעה. לאחר הוספת הודעה בדף השיחה, יועבר אל המשתמש/ת חיווי על כך שממתינה הודעהה ששלחתם.
  • קבלת עזרה: אם אתם זקוקים לעזרה נוספת תוכלו לקרוא את דפי העזרה. אם אתם רוצים לשאול שאלה כללית הקשורה לויקיספר (מדיניות, נהלים וכד'), אתם מוזמנים לעשות זאת במזנון או בדלפק הייעוץ.
  • לתשומת לבכם: אין להכניס לויקיספר חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. מעשה כזה מהווה עבירה פלילית חמורה ופגיעה במדיניות שלנו.

בהנאה!

המדור הטכני
איך לערוך דף - שימוש בתמונות - שימוש בטבלאות - שימוש בתבניות (דף הדרכה מורחב) - נוסחאות מתמטיות - שימוש בשכבות - דיווח על באגים - המדריך לעיצוב דפים - דפים מיוחדים - רשימת תבניות
הספר הנבחר

מבני נתונים ואלגוריתמים מכיל שני נושאים עיקריים: מבני נתונים נפוצים (מחסנית, תור, גרף, עץ..), דרכי השימוש בהם ותכונותיהם, ואלגוריתמים בסיסיים במדעי-המחשב (אלגוריתמי מיון, תכנות דינאמי, אלגוריתמים חמדניים ואלגוריתמים בתורת-הגראפים), וניתוח יעילותם.


דפי הדרכה
חדשים בוויקיספר? יכול להיות שתרצו להעיף מבט בכמה מן הדפים האלה. אינכם חייבים לקרוא את כולם לפני התחלת הפעילות, אך הם בהחלט יכולים לעזור לכם לעבוד בצורה המקובלת בוויקיספר.

מהו ויקיספר?

ברוכים הבאים - שאלות ותשובות - אודות ויקיספר - עזרה - דף הסברים בעברית פשוטה

איך לכתוב ספר

איך לכתוב ספר חדש - מדריך סגנון

התרשמות מוויקיספר

ספרים מומלצים - הודעה לעיתונות - נתונים סטטיסטיים - ציוני דרך בוויקיספר העברי

יצירת קשר

  • המזנון - צריך לשנות את המדיניות של ויקיספר? לא ברורה לכם מדיניות המחיקה? רוצים לשאול על האידאולוגיה של ויקיספר? זה המקום.

שאלות נפוצות

איך לערוך דף - שאלות ותשובות - כללי - שאלות ותשובות - קוראים - שאלות ותשובות - תורמים - שאלות ותשובות - עריכה - שאלות ותשובות - מנהלה -

מדיניות פנים

מדיניות המחיקה - מדיניות איחוד ערכים - זכויות יוצרים (ראה גם הסבר מקיף על זכויות יוצרים בויקיפדיה) - מדיניות החסימה.
נהלים נוספים הזהים לויקיפדיה: טיפול בהשחתה - כללי התנהגות - מלחמות עריכה -

שונות

דפים מוגנים - מפעילי מערכת - הסדנה לגרפיקה

קרובי משפחה
במקביל לוויקיספר העברי פועלים ויקיספרים בשפות רבות נוספות. קרן ויקימדיה (הארגון המפעיל את ויקיספר) מפעילה, נוסף על ויקיספר, עוד כמה מיזמים:

רשימה אוטומטית של כל מיזמי ויקי בכל השפות, המופעלים על ידי קרן ויקימדיה, נמצאת כאן.