לדלג לתוכן

ויקיספר:מזנון/ארכיון ספטמבר 2004

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו במזנון. דיונים חדשים יש לקיים במזנון הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

מה מוגדר כספר?

יש לי אסופנה נאה של מחברות, מודפסות, במגוון נושאים (במתמטיקה ופיסיקה). אני סבור שבעבודה סבירה ניתן להמירן לפורמט של ויקיספר, אך נשאלת השאלה - האם הפורמט מתאים. כלומר, צורת הכתיבה והעריכה מתאימה למחברת, ולאו דווקא לספר...

אין הבדל גדול בין מחברת לספר במקרה הזה, סגנון הכתיבה הוא של פרקים המלמדים לאט ובהתקדמות מתמדת את החומר הנלמד, מכיוון שמחברות הן סיכום של שיעור ושיעורים מטבעם מוסיפים בכל פעם חומר חדש יש עניין להפוך אותם לספרים כאן, לעומת זאת את התרגילים והתירגולים אין טעם להכניס לכאן מכיוון שהאתר משמש לחומר לימוד ולא לתירגול
חלוקת החומר לשיעורים יתבצע לא לפי המורה/מרצה שהעביר את החומר אלא לפי נושאים --הדוקטור המשוגע 19:01, 2 ספט' 2004 (UTC)

אין שום בעיה להוסיף תירגולים, אלא זה דווקא רצוי כחלק אינטגרלי מספרי הלימוד! כך עושים בויקיספר גם בשער שפות. 80.178.195.39 12:00, 1 נוב' 2004 (UTC)

אתה צודק לגמרי.. פשוט את התגובה הזאת כתבתי לפני כחודשיים, כשעוד לא ידעתי בין ימיני לשמאלי, וכבר שיניתי את דעתי. מה שכן רצוי לשים את התירגולים בעמוד אחר למשל תרמודינמיקה/תירגול וכד'. --הדוקטור המשוגע (שיחה) 12:06, 1 נוב' 2004 (UTC)

אולי כדאי גם להוסיף כאן ("מה מוגדר כספר") את ההבחנה בין "ויקיספר" ל"ויקיטקסט". הראשון מיועד ליצירתם וכתיבתם מחדש של ספרי לימוד ומדריכים חדשים, ולעומת זאת האחרון מיועד למקורות וטקסטים שכבר נדפסו במקומות אחרים (כגון ספרות קלאסית). ההבחנה לא תמיד ברורה, כגון בתחום של כתיבת מהדורות מבוארות או מדריכים לקורא בספרות קלאסית - זה בעצם יכול להיות שייך לכל אחד מהם! (וזה גם לא כל-כך משנה.)

לפי מה שראיתי כאן לגבי אלה שעוסקים בסידור התפילה: יצירה חדשה כמו "סידור האש" אולי שייך יותר לכאן, לעומת נוסחי התפילה המסורתיים שאולי שייכים יותר לויקיטקסט. בכל זאת ההבחנה לא ברורה לחלוטין, וזה כמובן לא עניין עקרוני כל כך. אבל כדאי לחשוב על זה קצת. 80.178.195.39 12:14, 1 נוב' 2004 (UTC)

זה כמובן נכון, העניין הוא שהתחלתי את הכתיבה עוד לפני שהכרתי את מיזם ויקיטקסט. לא ראיתי טעם להתחיל בהעברה, מכיוון שישארו לנו דפים ריקים ומיותרים. אם יש כאן מישהו בעל הרשאת מחיקה, אני אשמח אם הסידור הנידון ימחק, על שלל דפיו. תודה מראש. עלי 13:49, 1 נוב' 2004 (UTC)
לי יש הרשאות מחיקה, תעביר את הדפים לויקיטקסט ולאחר מכן תוסיף תבניות ToBeDeleted לדפים שאתה רוצה למחוק ואני אמחוק אותם. (בתנאי שאתה תמשיך לתרום בתחומי הידע שלך (פיסיקה לדוגמא) לויקיספר :)) --הדוקטור המשוגע (שיחה) 13:56, 1 נוב' 2004 (UTC)
תודה רבה. אני כמובן אשתדל, בהתאם למגבלות הזמן הקפדניות שנגזרו עלי ע"י צה"ל. עלי 14:14, 1 נוב' 2004 (UTC)
קיימות בעיות בהפרדה בין שני הפרוייקטים. לדוגמה - מחזותיו של שייקספיר, מקומם ללא ספק בויקיטקסט. אך פרשנויות להם מקומן בויקיספר. IBB 14:18, 1 נוב' 2004 (UTC)
אני חושב שנעשה, כמו הויקיפדיה האנגלית, תבניות על מנת לעבור בין שני הפרוייקטים האלה. באחד יהיה הטקסט ובשני פרשנות. --הדוקטור המשוגע (שיחה) 14:24, 1 נוב' 2004 (UTC)