לדלג לתוכן

שימוש בפיירפוקס/הגדרות מתקדמות

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


פרק זה לוקה בחסר. אתם מוזמנים לתרום לוויקיספר ולהשלים אותו. ראו פירוט בדף השיחה.
about:config

[עריכה]

הקלד about: config בשורת הכתובת שלך ואתה תגיע לכ: הגדרות תצורה. זו היא דרך רבה עצמה כדי לצבוט את ההגדרות שלך בדרכים שהן בדרך כלל לא נגישות דרך תפריט האפשרויות. פשוט על ידי לחיצה כפולה על אחת מהאפשרויות הזמינות (לאחר ההעתקה והדבקתן בשורת המסנן כדי למצוא אותם בקלות), ניתן לבצע שינויים, כולל את הפעולות הבאות:

  • Browser.block.target_new_window - אם מוגדר נכון, קישורים שבדרך כלל מאלצים חלון חדש כדי לפתוח ייפתחו בחלון הנוכחי במקום.
  • Browser.xul.error_pages.enabled - אם מוגדר נכון, Firefox מציג דף שגיאה דומה לIE במקום תיבת הודעה אם טעינת דף נכשל.
  • Layout.frames.force_resizability - אם מוגדר נכון, מאפשר למשתמש לשנות את גודל מסגרות בכל אתר אינטרנט שמשתמש בם.

להלן השינויים ניתן כדי להאיץ את הגלישה. בדרך כלל הדפדפן יעשה בקשה אחת לדף אינטרנט בכל פעם. כאשר אתה מאפשר pipelining זה יעשה בבת אחת, אשר בדרך כלל מזרז את טעינת דף. לבצע שינויים אלה כדי לאפשר הזרמה:

הגדרת "network.http.pipelining" ל "אמיתי" הגדרת "network.http.proxy.pipelining" ל "אמיתי"

[טיפ: אם יש לך הדפדפן להגדיר כדי להתחבר לפרוקסי http אופציונלי, אתה יכול לעזוב "network.http.pipelining" setp ל" שקר ", ולאחר מכן להוסיף את תחומי אתרים שלא עובדים עם הזרמה (כמו images.google . com) לרשימת מנועי פרוקסי.]

הגדרת "network.http.pipelining.maxrequests" עד 8. פירושו של הדבר זה יעשה עד 8 בקשות בבת אחת, במקום ברירת המחדל של 4. זה רק יתרון אם יש לך חיבור לאינטרנט אמין כי הוא לא איטי במיוחד.

לבסוף, לחץ לחיצה ימנית בכל מקום ובחר New-> Integer. שם זה "nglayout.initialpaint.delay" ולהגדיר את הערך שלו ל "0". ערך זה הוא כמות הזמן שהדפדפן ממתין לפני פועל על מידע שהוא מקבל, אבל זה יגדיל את הסך כל הזמן נלקח לעיבוד הדף. אפשרות זו היא מתאימה יותר למחשב מהיר יותר ("250" היא ברירת המחדל). נסה ערך של "100" אם "0" גורם לבעיות.

למשתמשים בפס רחב:

גדרת "network.http.max חיבורים לכל שרת" עד 14. מדריכים רבים ממליצים להגדיר נתון זה ל 100, אבל זה יכול להיות השפעה על undesriable שרת אינטרנט.

הגדרת "network.http.max חיבורים" ל -48


רשימה שלמה יותר הרבה יותר ניתן למצוא כאן, עם תיאורים ושמעריכה את ההעדפה תיקח (לפי עניין)

עריכת קובץ userChrome.css

[עריכה]

userChrome.css הוא קובץ שמאפשר לך לשנות את המראה של פיירפוקס עם כללי CSS.חלון הדפדפן הממשי (כלומר, לא בדף האינטרנט, אבל כל דבר אחר) נקרא "הכרום".UserChrome.css הקובץ עוקף את הגדרות ברירת מחדל כדי לאפשר התאמה אישית נוספת.

userChrome.css לא נוצר כברירת מחדל. זה צריך להיות שנוצר בתיקיית הפרופיל שלך, שניתן למצוא במקומות הבאים:

  'Windows 98/ME':    C: \ WINDOWS \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ <Profile name> \   או    C: \ Windows \ Profiles \ name> המשתמש <Windows \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ <Profile name> \   'Windows 2000/XP':    C: \ Documents and Settings \ name> login/user <Windows \ Application Data \ Mozilla \ Firefox \ Profiles \ <Profile name> \   'Linux':    ~ / .mozilla / Firefox / <Profile name> /   'Mac OS X':    ~ / Library / Mozilla / Firefox / פרופילים / <Profile name> /   או    תמיכה ~ / Library / יישום / Firefox / פרופילים / <Profile name> /

בכל המקרים, פרופיל שם אקראי, עם 8 תווים ואחריו. ברירת המחדל. בתוך התיקייה הוא אחרת בשם "כרום". בתוך תיקיית הכרום הוא מקום שבי userChrome.css צריך להיות שנוצר. לא צריך להיות קובץ בשם "example.css userChrome" שפשוט אפשר לשנות את השם לעבודה.טיפים

[עריכה]
  • מתן אפשרות להורדות מאריכות מmozilla.org במקום www.mozilla.org יתאים את כל המשנה של mozilla.org, בדיוק כמו חסימת עוגיות מdoubleclick.net במקום www.doubleclick.net יאפשר חסימה של כל doubleclick.net המשנה. מאפשר "www.mozilla.org" לא יאפשר "addons.mozilla.org". עם זאת, כאמצעי ביטחון, כאשר אתרי whitelisting להרחבות, תחום הספציפי ביותר הזמין יש להשתמש (כלומר, addons.mozilla.org במקום mozilla.org) כדי למנוע התקנות זדוניות פוטנציאלי מתחומי משנה אחרים באתר.


הפרק הקודם:
פרטיות
הגדרות מתקדמות הפרק הבא:
כלים למפתחים