ויקיספר:דלפק ייעוץ/ארכיון מאי 2006

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו בדלפק הייעוץ. דיונים חדשים יש לקיים בדלפק הייעוץ הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

האם ניתן להוריד ספר שלם מויקיספר?

(כלומר, לא שמירה של כל דף בנפרד). אם כן איך?

לדעתי אי אפשר, אלא צריך באמת לשמור כל דף בנפרד. רותם 21:30, 5 מאי 2006 (IDT)
אפשר, ראה ויקיספר אנגלי. כרגע אין ספרים בויקיספר העברי שתומכים בזה, ברגע שספר מגיע לשלב בשלות מסויים אפשר להוסיף לו את האופציה הזו. כמו-כן, אני מתכנן סקריפט שיוכל להפוך ספר מויקיספר לפורמט PDF ללא מאמץ (רק מפעילי מערכת יכולים לעשות את זה). בויקיספר האגלי יש לדוגמא את en:French שניתן גם ב-PDF וגם בגרסא הניתנת להדפסה. דרורק 14:51, 11 מאי 2006 (IDT)
לדעתי קיים שירות און-ליין שמבצע את זה, כך שכל מה שהסקריפט יצטרך לבצע זה גישה עם התוכן לאתר. Mintz l 18:48, 10 באוגוסט 2006 (IDT)[תגובה]

האים אפשר להכניס לויקיספר קישור לאתר אחר שבו נמצא הספר ?

שלום רב וכל הכבוד על העבודה הברוכה ! זה עתה סיימתי לכתוב את ה"מדריך האנימציה השלם " אוסף דפים שנותנים סקירה מקיפה על עולם האנימציה בארץ ובעולם . אני רוצה לתרום את הטקסט לויקיטקסט . דיברתי עים בעל האתר שעבורו יצרתי את המדריך והוא לא רוצה שאני העביר את כל הספר לויקיספר . במקום זה הוא מציע שיופיע קישור באתר אל האתר שלו שם מופיע הספר . בתודה מראש יוחאי .

אתה יכול להעתיק את המדריך לפה ולרשום בדף השיחה שספר נלקח באישור מהאתר ואז תפרסם את כתובת האתר.
אגב אם אתה כתבת את המדריך ולא קיבלת תשלום עליו הזכויות על פרסום המדריך שייכות לך ואתה רשאי לעשות בו מה שתרצה חורחה
לדעתי אין שום בעיה (אתית או אחרת) לשים מכאן קישור לאתר. בסך הכל, לבעל האתר יש אינטרס שיגלשו באתר שלו, כנראה. רותם 21:32, 5 מאי 2006 (IDT)

כתיבת ספר חדש - אשר קיים ספר באותו נידון

שלום רב, אני מצטער שאני כאורח אך אינני בביתי. רציתי לדעת אם אפשרי לכתב ספר חדש שרק אני אכתוב אותו - אך הספר באותו נושא קיים במאגר, אני מעוניין פשוט לכתוב ספר ל-PHP, ואני רוצה שזה יהיה כפרוייקט שלי :).

רגע, זה שתי שאלות. קודם כל לגבי כתיבת ספר שיש כבר ספר בנושא, אז ככה: נראה לי שאין לנו מדיניות בנושא עדיין. אני אישית חושב שצריך להעלות את זה לדיון. בוויקיספר באנגלית קיימת מדיניות ברורה נגד זה: en:Wikibooks:Forking_policy.
לגבי ספר שאתה רוצה ש"יהיה שלך" - זה בשום אופן לא מקובל בוויקיספר. כל חומר שאתה מעלה לאתר נתון לעריכה בידי כל מי שירצה בכך. אם אתה לא רוצה שיערכו את הספר שלך, כנראה מקומו אינו בוויקי. —— בונגולים (שת) 22:45, 7 מאי 2006 (IDT)
אני דווקא תומך מאוד במדיניות של כתיבת כמה ספרים במקביל על אותו נושא. זה די אווילי שיהיה לנו רק ספר אחד בכל נושא, כשבעולם האמיתי זה לא ככה ולא צריך להיות ככה. ספרים שונים על אותו נושא יכולים להאיר אותו מזוויות שונות, ומגוון הוא דבר טוב.
עכשיו, למרות שכאמור, כל דף נתון לעריכה של כל אחד, התחושה שלי היא שבויקיספר (לפחות זו שלנו), ספרים הם בדרך כלל פרוייקט של אדם אחד מרכזי שכותב אותם, והשאר עוזרים לו בתיקונים ושיפורים. לכן בקשה של מישהו שהספר יהיה "הפרוייקט שלו" כבר כעת מתגשמת דה פקטו. גדי אלכסנדרוביץ' 07:50, 8 מאי 2006 (IDT)
אגב, שים לב שהאיסור שאליו קישרת בויקי האנגלית הוא על Forking - לקיחת ספר קיים והמשכה שלו בצורה עצמאית, במנותק משאר העובדים על הספר. הם דווקא מרשים ריבוי ספרים על אותו נושא אם הם פונים לרמות שונות/מציגים נקודות מבט שונות (ואני אפילו יותר ליברלי מהם). גדי אלכסנדרוביץ' 07:53, 8 מאי 2006 (IDT)
טוב, יכול להיות שזה בסדר... כל עוד אין לנו מדיניות נגד זה אז בסדר. לגבי שיהיה שלו - המצב כרגע הוא פשוט שיש מיעוט עורכים, לכן הספרים נערכים לפעמים בעיקר ע"י איש אחד. אבל הם לא שייכים לאיש אחד, ואין לוויקיסופר כזה או אחר זכות גדולה יותר לקבוע את תוכן הדף. —— בונגולים (שת) 12:35, 8 מאי 2006 (IDT)
סלח לי, אבל זו שטות. אם כותבים ספר מתמטיקה, הרי שלד"ר למתמטיקה יש זכות גדולה יותר לקבוע את תוכן הדף מאשר מישהו שלא גמר שלוש יחידות בתיכון. ודאי התכוונת שזכות לקביעה של תוכן דף לא נקבעת על ידי זכות ראשונים או על בסיס השאלה מי כתב את הדף. למרות שזה נכון, ולמרות שאין זכות "חוקית" לאף אחד על תוכן דפים, נהוג לתת כבוד למי שכתב דף מסויים ולא לערוך בו שינויים דרסטיים בלי התייעצות קודמת. גדי אלכסנדרוביץ' 13:06, 8 מאי 2006 (IDT)

מדריך הגיה של פורטוגזית ברזילאית

כתבתי מדריך כזה. בויקיפדיה הוא לא מתאים כי הוא מנוסך כמדריך. אז בטח כדאי לשים אותו פה. לא ברור לי העניין פה עם החלוקה של הערכים. באיזה ערך אני אמור לשים אותו? איפה לשים לו קישורים?

כרגע שמתי אצלי: משתמש:איתי שרמן/ארגז חול/מדריך הגיה של פורטוגזית ברזילאית

--איתי שרמן 11:52, 10 מאי 2006 (IDT)

אתה מוזמן להעתיק אותו לכאן. ויש לו קישור מהדף הזה, בתור התחלה. רותם 00:31, 11 מאי 2006 (IDT)
יופי, שמתי שם. --איתי שרמן 01:58, 11 מאי 2006 (IDT)

בעית תצוגה

אני חושב שזה רק לי, כי לא ראיתי על זה תלונות. אולי מישהו יודע איך פותרים את זה- במקומות שיש כזו מסגרת (בולט בעיקר בתבנית 'תוכן'), הצד הימני (הגבול ועוד קצת) חתוכים לי. מישהו יודע למה, ומה עושים? Hbk3 00:49, 11 מאי 2006 (IDT)

האם יש ספר בנוגע יוניקס

עוד לא. יש כמה כותבים שאני יודע שיכולים לכתוב כזה (אני בניהם, בטח גם משתמש:Alon ועוד כמה... אם יש דרישה, יהיה בטח ספר... דרורק 14:53, 11 מאי 2006 (IDT)

אני רוצה ספר כזה.... Idanrm1 01:30, 21 באוגוסט 2006 (IDT)[תגובה]

טעות!

הועבר לשיחה:גיאומטריה אוקלידית/נוסחאות בגיאומטריה.

איך אני מעלה תמונה לוויקיספר? העלתי וזה שם תמונה אחרת

אוראל

משהו מוזר!

בערבית/הבניינים יש למטה טבלת סיכום לזמן עתיד. כולם רואים? עכשיו כשעורכים את הדף, אני לא מוצא את הקוד של הטבלה. זה רק אצלי ככה? Hbk3 15:23, 27 מאי 2006 (IDT)

אכן מוזר, אבל זה היה תחביר שגוי. תוקן. ‏– rotemlissשיחה 15:53, 27 מאי 2006 (IDT)


שאלת תרגום

איך אני מתרגם את: This Italic text tense is like the third form of the verbs in English (done, fallen...), and is used only to compose some other tenses like passato prossimo, trapassato prossimo/remoto, congiuntivo trapassato.

אבל אם אפשר אז לשנות את ההשוואה מאנגלית לעברית (ז"א במקום להשוות איטלקית לאנגלית אז להשוות איטלקית לעברית).