ויקיספר:דלפק ייעוץ/ארכיון אוגוסט 2005

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

דף זה הוא ארכיון של הדיונים שהתקיימו בדלפק הייעוץ. דיונים חדשים יש לקיים בדלפק הייעוץ הנוכחי. אין לערוך דף זה.


דף הדיונים הנוכחידיון חדש
2004 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2005 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2006 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2007 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2008 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2009 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר
2010 ינואר פברואר מרץ אפריל מאי יוני יולי אוגוסט ספטמבר אוקטובר נובמבר דצמבר

המרת טקסט ל- LateX

אף על פי שקיבלתי כמה עיצות, טרם הצלחתי לעשות את הדבר הבא: להפוך תיבות הכתובות בוורד באמצעות ה- math type לכתיבה בשפה של LateX.
הנה מה שניסיתי לעשות (בתפריט של הוורד): mathtype -> convert equations

וקיבלתי בתשובה את המשפט: no equasions were found and/or updated. זאת, אף על פי שהמסמך מכיל עשרות תיבות של MT, אם לא מאות...

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לעוץ לי עיצה נוספת, או לחילופין - לכתוב מאקרו שעושה זאת עצמאית.

תודה מראש!!!! Superot 06:14, 19 אוגוסט 2005 (UTC)

לא מוכרת לי אופציה כזאת. בכל מקרה, תנסי אותו תהליך מתוך החלון של ה-MT עצמו. בהחלט סביר שאת צריכה להעתיק את הטקסט קודם (או רק את הנוסחה) ללוח. אמיתי 16:04, 19 אוגוסט 2005 (UTC)

תשמחו לשמוע שמצאתי משהו: ב- MT אני פותחת את החלון שבו מופעיה הנוסחה, ולוחצת על תרגום ל- LateX. אם אני עושה קופי-->פייסט לכאן, אני מקבלת המון ג'יבריש באנגלית - אבל גם כמה דברים ב- LateX, ומשם אני יכולה ללמוד איך כותבים ב- LateX את מה שאני רואה.
הבעיה היחידה היא, שאני צריכה אח"כ להעתיק בעצמי את מה שכתוב, כי תמיד יש איזה פאק עם הסוגרים ><... ניחא, ככה לומדים :) Superot 00:20, 21 אוגוסט 2005 (UTC)

מה זה המקום הזה?

מה זה המקום הזה? מה כותבים בו?

אם כוונתך לויקיספר, מטרת המקום היא לכתוב ספרי לימוד ומדריכים. כלומר, חומר כתוב שהוא טכני במהותו ומיועד לתת תיאור מפורט של תחומים ספציפיים. גדי אלכסנדרוביץ' 19:41, 20 אוגוסט 2005 (UTC)
לא הבנתי. מה זאת אומרת ספרי לימוד? מה זה כאן אנציקלופדיה?
לא. ויקיפדיה מנסה להיות אנציקלופדיה. ספרי לימוד הם יותר ממוקדים וטכניים מאשר אנציקלופדיה, שמטרתה לתת סיקור מקיף של הנושאים עליהם היא כותבת אך לא להיכנס עמוק מדי לפרטים הקטנים. אם אתה רוצה לדעת מהו ספר לימוד, ניתן למצוא כאלו בספריות של האוניברסיטאות או של בתי הספר - החל מהספרים של בני גורן וכלה בספר האלגברה העצום של דאמיט ופוט. אם אתה רוצה לקבל מושג כללי לגבי הדברים שאנחנו מקווים שיהיו בויקיספר העברית, נסה להביט באתר האנגלי ולראות מה יש שם. גדי אלכסנדרוביץ' 09:53, 21 אוגוסט 2005 (UTC)
מיזם "ויקיפדיה" [[1]] מנסה להיות אנציקלופדיה. ויקיספר מנסה להיות מאגר של ספרי לימוד.
המטרה שלי, באופן אישי, היא לכתוב ספרי לימוד ברמה אוניברסיטאית. במילים אחרות, אני רוצה שכל סטודנט לפיזיקה (שזה מה שאני לומדת) יוכל ללמוד באמצעות הספרים שאני כותבת (ואכתוב!) פה. לא רק סטודנטים, כמובן, אלא כל המעוניין.
ואגב: נשמח אם תכתוב את שמך בסוף ההודעה, או סתם כינוי אם תחפוץ בכך, כך שנדע אם מי יש לנו הכבוד. :) רותם 15:18, 21 אוגוסט 2005 (UTC)

עוד שאלה טכנית

בימים אלה אני עובדת על העברת קובץ מסויים מוורד לכאן. שאלתי היא כזו: יש לי תרשים שצויר בוורד. התרשים אינו מסובך - הוא כולל בסך הכל כמה קווים ומעט טקסט - אולם הוא חשוב, לדעתי, להבנת החומר. ניסתי להעתיק אותו לכאן עם קופי --> פייסט, וכמובן שלא הצלחתי... שאלתי היא: האם מישהו יודע אם אני יכולה להעתיק את התרשים למקום מסויים, וממנו לכאן? או לשמור אותו כסוג מסויים של קובץ, ולשתול אותו כאן בתור תמונה? או לצייר כאן תרשים?

תודה מראש!!! Superot 00:27, 23 אוגוסט 2005 (UTC)

תשובה לעצמי (ולכל המעוניין, כמובן!)

אפשר להעתיק את התמונה לתוכנה paint שבווינדווז (ועם משתמשי לינוקס הסליחה!), ולשמור כקובץ jpg.