תכנות לילדים באמצעות Game Maker/פונג

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gmaker pong.png

פונג היה אחד ממשחקי המחשב הראשונים שנכתבו עוד על המחשבים הראשונים: השחקן שולט במחבט שיכול לנוע לצדדים, וצריך לחבוט בכדור כדי למנוע ממנו לברוח מהמסך.

לפני שמתחילים: הורדה והתקנה[עריכה]

קודם כל צריך להוריד ולהתקין את התוכנה שנעבוד בה: Game Maker (גֵיים מֵייקֵר), שבעברית זה אומר "מחולל משחקים" - כלומר: כלי שעוזר לנו ליצור משחקים. למי שרגיל להוריד תוכנות ולהתקין אותן זו לא תהיה בעיה - פשוט צריך ללכת אל האתר של Game Maker, להוריד את הגירסה האחרונה שיצאה ולהפעיל את קובץ ההתקנה שהורדת. אפשר להתקין על כל מחשב עם חלונות ועם DirectX (שבטח מותקן לך כבר ממילא).

Gmaker icon.png

אם זה בעיה בשבילך, אז זו תהיה הפעם האחרונה שנגיד לך לבקש עזרה מההורים או האחים שלך, כי את כל השאר יהיה אפשר לעשות לבד. אז קדימה: להגיד יפה "בבקשה" ממישהו שיתקין לך וישים את האייקון של Game Maker במקום בולט, כדי שיהיה לך קל להכנס אליו בעצמך.

בכניסה הראשונה ל-Game Maker, הוא שואל אם להתאים את עצמו למשתמשים מתקדמים. אנחנו רק מתחילים כרגע, אז עדיף להגיד לו לא: ללחוץ על הכפתור שכתוב עליו No (נוֹוּ).

זהו, עכשיו אפשר להתחיל ליצור משחק!

כדאי לדעת:

כשיש מלים עם קו מקווקו מתחתן (למשל Game Maker) אז אפשר להצביע עליהן בעכבר ולחכות רגע, ואז יצוץ הסבר של המלים האלה. נסו ותראו!

מסלול ההתקדמות[עריכה]

"גם מסע של אלף מילים מתחיל בצעד אחד". (טאו טה צ'ינג)