שיחה:פיזיקה קוונטית/חזרה כללית בנושא אלגברה

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הצעה[עריכה]

למרות האהבה שלי להגדרות שכוללות המוני סעיפים, הנה הגדרה אלטרנטיבית ל"שדה":

שדה הוא קבוצת איברים שמוגדרות עליה פעולות של חיבור וכפל כך שהיא מהווה חבורה אבלית ביחס לחיבור, קבוצת האיברים השונים מאפס (הנייטרלי לחיבור) בה מהווה חבורה אבלית ביחס לכפל, ומתקיימת תכונת הדיסטריביוטיביות (כאן להציג את התכונה במפורש). מה דעתך, יותר פשוט? הרי כבר הצגת את מושג החבורה (שלמיטב ידעתי לא ממש שייך לאלגברה לינארית) קודם, למה לא להשתמש בו? גדי אלכסנדרוביץ' 04:18, 6 ספטמבר 2005 (UTC)

תן לי לחשוב על זה - כעיקרון אתה צודק, אני פשוט מתלבטת האם להוסיף את ההסבר הזה כהערה או להחליף את ההגדרה. מה שכן, אם תקרא את המבוא (מה שאני משערת שעשית) תוכל לראות שכתבתי שם שזהו מבוא כללי במתמטיקה, לא רק בלינארית. רותם 15:02, 6 ספטמבר 2005 (UTC)
אני קורא את המבוא אבל עוד לפני כן אני קורא את הכותרת. אם הכותרת לא מתאימה, כדאי לשנות אותה, שלא יבוא מישהו ויגיד "אה, לקחתי את לינארית 1+2 של הפתוחה בשבוע שעבר, לא צריך את המבוא הזה" ואז תפציצי אותו בחבורות כשהמסכן לא שמע על זה בחיים.
לדעתי כדאי להחליף את ההגדרה. הגדרות פשוטות עדיפות על הגדרות מסורבלות ומסובכות, וכל מי שמבין מה זו "חבורה" (וזה לא קשה כל כך) יבין את ההגדרה ה"קצרה". גדי אלכסנדרוביץ' 15:19, 6 ספטמבר 2005 (UTC)
איך עכשיו? :) רותם 19:29, 6 ספטמבר 2005 (UTC)