לדלג לתוכן

עזרה:יצירת דף חדש

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


קישור אדום מסמן על דף שאיננו קיים, לחיצה עליו תוביל ליצירת דף חדש.

  • ספר או מדריך קצר - ניתן לייצר ספר חדש על ידי חיפוש במנוע החיפוש של ויקיספר. בראשית התוצאות יירשם כי "אין בוויקיספר העברי דף בשם "השם אותו חיפשתם". ליצירת דף חדש בשם זה, לחצו כאן". לחיצה על הקישור "כאן" תוביל ליצירת הערך. לעתים החיפוש מבצע תיקונים לקישור ולכן יש לוודא כי שם העמוד זהה לשם אותו רציתם ליצור. לפני פתיחת ספר חדש מומלץ לקרוא את ויקיספר:מדיניות עיצוב שער לספר.
  • פרק בספר - ניתן ליצור קישור אדום בספר קיים. יש לבצע עריכה בספר או עמוד אליו אנו רוצים ליצור דף משנה. נוסיף את הכיתוב [[/שם הפרק/]] או [[/שם הפרק|שם הקישור הרצוי]] בספר ונשמור את השינויים. לאחר מכן לחיצה עליו תוליך למסך עריכה חדש.
  • הפניה

כל דף חדש, בין אם ספר, מדריך קצר או פרק בספר צריך להיות מסווג לקטגוריה.

שיקולים לפתיחת דף חדש[עריכה]

  1. האם מקומו של הדף בוויקיספר? אם מה שאתם רוצים להוסיף איננו ספר/מדריך או קשור אליו, אל תוסיפו אותו בוויקיספר.
  2. כל תרומה לוויקיספר מוצאת לאור תחת הרישיון לשימוש חופשי במסמכים של GNU (ראה ויקיספר:זכויות יוצרים לפרטים). אם אינך רוצה שעבודתך תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים, ותופץ לעיני כל, אל תפרסם/י אותה פה. כמו-כן, את/ה מבטיח/ה לנו כי את/ה כתבת את הטקסט הזה בעצמך, או העתקת אותו ממקור שאינו מוגן על-ידי זכויות יוצרים. אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!
  3. לבדוק שעדיין לא קיים ספר כזה ברשימת הספרים ובחיפוש. אם קיים ספר כזה, כדאי לבדוק אם אפשר להוסיף לו: להרחיב את החומר שיש בו, לתקן את הראוי תיקון, להוסיף תרגילים או דוגמאות להמחשה. בידקו שהמידע לא קיים כבר בוויקיספר. מומלץ לבצע חיפושים באמצעות תיבת החיפוש וגם לדפדף דרך המדפים המתאימים.
  4. האם הדף הוא פרק בתוך ספר/מדריך קיים או שמא הוא ספר/מדריך חדש?
  5. לבחור לספר שם מתאים שמתאר את תוכנו באופן ברור וממצה, ותואם למוסכמות המקובלות בויקיספר.

הצגת דף של ספר בספר אחר[עריכה]

הצגת דף של ספר בספר אחר ניתן לבצע באמצעות הכיתוב {{:שם הספר/שם פרק}}. במידה וברצונך להציג פסקה בלבד ראה עזרה:פסקה.

בניית מבנה ספר אחיד[עריכה]

אם עורך רוצה לשמור על אחידות ביצירת דפים בספר כפי שניתן לראות במתמטיקה תיכונית/מתמטיקה לבגרות/פתרונות מבחני בגרות. יש ליצור תבנית חדשה ולהוסיף את הכיתוב הבא:

 <inputbox>
 width=100
 break=no
 type=create
 editintro
 preload=תבנית:שם
 default=הקישור
 buttonlabel=שם הכפתור
 </inputbox>
 

ראו גם[עריכה]