לדלג לתוכן

Blender 3D ממתחיל למתקדם/הבנת המצלמה

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


הפרק הקודם:
מידול מהיר
הבנת המצלמה
תרגילים
הפרק הבא:
שפר את הבית שלך


המצלמה של בלנדר שולטת במבט של המודל שמופיע ברינדור. אם יש לך ניסיון עם צילום, הרבה מוזרויות של המצלמה בעולם האמיתי לא נמצאת בבלנדר (מה שהוא טוב בכמה מקרים, ובכמה מקרים לא). אבל אפיון אחד חשוב עדיין מוחל, וזה שדה ראייה.

יש שתי דרכים לשלוט כמה מן הסצנה או המודל מופיעים בתמונה: להזיז את המצלמה קרוב יותר מהמודל או להרחיק אותה ממנו, או לשנות את זוית העדשה. אתה עושה את השני וסרגל המצלמה, שמופיע מתחת לכפתורי העריכה מתי שהמצלמה נבחרת.

עובדה אחת ששווה לשים לב עליה, החזקת מצלמה טוב ומיקום בעולם וירטואלי היא באופן כללי עבודת הרינדור שלך. מיומנות מצלמה מצויינת יכולה לגרום לתוצאה בתמנות ואנימציות יוצאות מן הכלל. ידיעה איפה לשים את המצלמה שלך ובאיזה זמן ובאיזה מרווח יהפכו אותך לאומן טוב ולמומחה אנימציות.

אתה יכול ללמוד את אומנות זו מהסביבה הטבעית שלנו. אנימציות תלת ממד הם התחלה טובה כדי לעזור לך להבין כמה ממיקום בסיסי של המצלמה. זו אומנות מאוד נחמדה, ואתה תפתח אותה, בין אם אתה מוכשר או לא בכך!

זכור, גם, שיותר מדי של הכל יכול להיות רע. העובדה שאתה יכול להזיז את המצלמה לאנשהו ובחזרה בלי לשלם כסף לא מעניק לך את הרשות למקם את המצלמה שלך במרחק שגוי מן האובייקט שלך. בהזזה רחוק מדי צריך גם להתחשב שאולי זה גורם לזה להיראות קטן מדי. מיקום המצלמה שלך טוב. לכמה היקפים, בבלנדר, מארזמא"מ - מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל! ( WYSIWYG - What You See Is What You Get! I can bet on that), סמוך עלי!

להלן שני רינדורים של אותה הסצנה משני מצלמות שונות, כדי להמחיש את ההבדל.

האחת הזאת מזיזה את המצלמה קרוב יותר אבל נותנת שדה ראייה יותר רחב:

האחת הזאת מזיזה את המצלמה אחורה, תוך כדי הקטנה של שדה הראייה:

השנייה כאילו משתמשת בעדשת "טלסקופ" עם מצלמה אמיתית. שים לב איך הזזת המצלמה קרוב יותר נותנת לך אפקט פרספקטיבי טוב יותר.


הפרק הקודם:
מידול מהיר
הבנת המצלמה
תרגילים
הפרק הבא:
שפר את הבית שלך