שיחה:תכנות לילדים באמצעות Game Maker/פונג/צעד 2: המחבט

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש לך אפשרות במקום מה שעשית עם ההערה להשתמש בתבנית: מבנה תבנית. התוצאה תראה ככה:


44

הערה

כדי להמנע מבעיות בהמשך, כדאי לתת שמות שמורכבים רק מאותיות באנגלית וספרות - בלי עברית, בלי רווחים, ובלי סימני פיסוק. הסימן היחיד שאפשר להשתמש בו הוא הקו התחתי _. השם צריך להתחיל באות (ולא בספרה).

האפשרות הזאת עדיפה כי היא נתמכת טוב בכל הדפדפנים לעומת מה שאת עשית בפיירפוקס לדוגמא התמונה יוצאת מהמסגרת. (היא גם מאוד גמישה וניתן להגדיר צבע רקע וצבע מסגרת, בשביל כל האפשרויות לחצי כאן)

חורחה


יופי, תודה![עריכה]

בדיוק סימנתי לעצמי לקרוא על תבניות... אני מעדיפה לא להכניס את הצבעים ושמות התמונות לכל דף.

בעצם מה שאני רוצה זה שתי תבניות שיקראו לתבנית הזאת - אחת עם תמונת המנורה וכותרת "טוב לדעת", והשניה עם תמונה אחרת (שעוד לא מצאתי) וכותרת "תרגיל" או "עכשיו תורך". אני רק לא בטוחה שכדאי "ללכלך" את ה-namespace הכללי עם התבניות שלי... אפשר לעשות תבניות ב-namespace של הספר?

תודה, על העזרה הזריזה. זה ממש כיף!

--יונת 17:19, 16 מרס 2006 (UTC)

בשמחה, שמחים שבחרת לכתוב פה את הספר.
בשביל לא ללכלך תיצרי תבנית כללית, טוב לדעת זאת תבנית מאוד כללית אין בעיה ליצור אותה וככה גם תרגיל או עכשיו תורך. בקשר לתרגילים רק שתדעי שיש לך אפשרות בעזרת תבנית תוכן (פירוט) גם ליצור ניווט פשוט בין הפרקים וגם להפנות לתרגילים, אם את רוצה להפנות מאמצע הפרק את תמיד יכולה להשתמש בקישור לכותרת, כמו לדוגמא: קישור לנושא דמות בצעד 2
חורחה

אגב יציאה מהמסגרת[עריכה]

הבעיה היא לא של השואש אלא של ה-div - באקספלורר קורה אותו דבר בגודל טקסט קטן מספיק. בטח יש איזה style שמסדר את זה, אני רק צריכה למצוא אותו. --יונת