שיחה:חשבון אינפיניטסימלי/מושגים בסיסיים בתורת הקבוצות/תרגולים

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

למעשה, התכוונתי שתכתוב את הפרק בפונקציות כחלק מההרצאה, ולא כחלק מהתרגול... ניחא. במחשבה שנייה - יש לך איזו התנגדות לכך שאעביר את מה שכתבת כאן לפרק המבוא בהרצאה? רותם 17:56, 11 ספטמבר 2005 (UTC)

נוצר כבר מצב של כפילות. אני מציע להעביר רק את החלקים שעוסקים בחח"ע ואילך, וגם הם זקוקים לעריכה (לכתוב הכל בפסקה אחת - זוועה). גדי אלכסנדרוביץ' 18:28, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
אוקי, בוא נעשה קצת סדר: הנה מה שלדעתי צריך להיות:
  • בתירגולים:
    • את כל מה שמתחת לפונ' הערך המוחלט אני רוצה להשאיר.
    • את החלק שלפני כן, כלומר כל התיאוריה שקשורה לפונקציות - להעביר להרצאה, ולהשאיר רק מעין תזכורת כללית. אתה יודע, כמו שבדר"כ עושים בתירגולים - עוברים על התיאוריה בשורה או שתיים, ואח"כ מגיעים לתרגילים. בנוסף, אני רוצה להוסיף כמה דוגמאות לפונקציות (אתה יכול לראות אותן בדף המשתמש שלי).
  • בהרצאה:
    • להעביר להרצאה את התיאוריה שכתובה בתירגול, ולמחוק או לשנות את מה שכתוב כרגע בדף ההרצאה.
ועוד משהו: אתה חושב שכדאי לשנות את שם הדף מ"תרגולים" ל"תרגול"? אם כי די נמאס לי לשנות שמות, עם כל ההעברות שעשיתי בזמן האחרון... רותם 21:06, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
אני חושב שכדאי שנזכור שאנחנו לא אוניברסיטה כאן ואין "הרצאות" ו"תרגולים", וגם אין סיבה שהספרים יהיו בנויים לפי המתכונת הזו. בכל ספר שאני מכיר התרגילים באים מייד אחרי התיאוריה (או במהלכה) ולא חוזרים על החומר במיוחד בשבילם. באופן כללי בספרי לימוד אין משהו שנקרא "תרגול" שהוא מעבר על חומר יותר טכני - יש פשוט תרגילים שאותם הקורא פותר, ודוגמאות שמשולבות מדי פעם בטקסט עצמו במקום המתאים. גדי אלכסנדרוביץ' 21:11, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
כן, זה גם מה שדרור אמר. כמו שאני רואה את זה, יש 2 אפשרויות:
  • בסוף כל פרק לכתוב דף של דוגמאות ותרגילים, מחולקים לפי נושאים. למשל, בסוף הפרק הזה לכתוב דו"ת בנושא קב', מספרים וכולי.
  • בסוף כל מקטע (בחלק של התיאוריה) לשים דוגמאות ותרגילים רלוונטיים.
מה אתה אומר? ודרך אגב - אתה כבר "תטפל" בנושא הפונקציות במבוא? (בכל מקרה צריך להעביר את החומר לדף ה"הרצאה", כלומר התיאוריה). רותם 23:32, 11 ספטמבר 2005 (UTC)
והנה עוד אפשרות שרק עכשיו עלתה במוחי (אליה התכוונת?): לשים את הדוגמאות ("תירגולים") בחלק של התיאוריה (של ה"הרצאות"), ואת התרגילים לשים בסוף. רותם 00:12, 12 ספטמבר 2005 (UTC)
דוגמאות צריך לשים בחלק של התיאוריה. בכל הנוגע לשאלות, זה יותר נתון לבחירתנו. אפשר לשים אותן בסוף כל תת נושא (חס ושלום לשים בסוף כל פרק) כמו שעושים ברוב הספרים, אבל אולי כדאי לשקול לעשות כמו האוניברסיטה הפתוחה ולשים בתוך הטקסט עצמו כדי לעודד למידה פעילה. אני לא יכול להגיד שאני יודע איזו דרך עדיפה. גדי אלכסנדרוביץ' 05:36, 12 ספטמבר 2005 (UTC)

הבעייה שלי היא שאני יותר מדי זמן במוסד האקדמי האהוב עלינו, וכנראה שהראש שלי כבר "מכוון" להפרדה הזו בין הרצאות לבין תירגולים. אתה צודק (גם) בדבריך על כך שאת ה"תירגולים", כלומר הדוגמאות, כדאי לשים בתוך הטקסט. את התרגילים כדאי לדעתי לשים בסוף כל תת-נושא, באותה מתכונת כמו שעשית במספרים מרוכבים (משם "גנבתי" לך את הטבלה בסוף כל תת-פרק), ולא לשלב בתוך הטקסט. אני אעבור על התירגולים שיש לי ואשתדל לדחוף אותם בתוך דפי התיאוריה במקומות המתאימים, ואת התרגילים להתאים לתתי הנושאים. רותם 18:50, 12 ספטמבר 2005 (UTC)נראה לי שמצאתי טעות. מישהו מוכן להסביר לי כיצד מכאן:

הגעתם לכאן:

Maxlvo 20:23, 1 מאי 2006 (IDT)

גם לי זה לא ברור, ולא ברור לי מה הייתה כוונת המשורר בתרגיל אז אני לא יכול לתקן. גדי אלכסנדרוביץ' 21:40, 1 מאי 2006 (IDT)
לדעתי זה טעות, והיה צריך להיות:

Hbk3 21:59, 1 מאי 2006 (IDT)

נראה לי שעכשיו הבנתי. תיקנתי בהתאם. גדי אלכסנדרוביץ' 22:10, 1 מאי 2006 (IDT)