עזרה:תבניות

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

תבנית (באנגלית: Template) היא שיטת עריכה המאפשרת הצגת תוכן דף מסוים בדף אחר, בלי להעתיק אותו. היתרון בשימוש בתבנית הוא ריכוז המידע בדף אחד ועל ידי כך מניעת כפילות ושמירה על אחידות בדף תוכן.

הצגתה של תבנית בדף תוכן מתבצעת על ידי הוספה בתיבת העריכה במקום הרצוי, סוגריים מסולסלות ובניהן שם התבנית. למשל כדי להציג את הברוך הבא, נכתוב בתיבת העריכה {{ברוך הבא}}, אשר יציג את תוכן התבנית.

קיימות תבניות בהם יש למלא את תוכן התבנית, כמו תבניות פרמטריות, וקיימות אחרות, כמו תבניות ניווט של ספרים שהתוכן בהן מותאם אישית לתוכן של ספר יחיד. למשל התבנית {{Java}} תציג את הפרקים הקיימים לספר.

לעומת זאת, התבנית {{שימו לב}} תחייב להוסיף פרטים אחר התבנית על ידי עריכה של "התוכן אותו ברצוננו להציג" המופיע לאחר תו המפריד, כלומר {{שימו לב|תוכן אותו ברצוננו להציג}}

תוכן התבנית ועריכה שלו מתבצע בדף התבנית. דף התבנית היא סוג של מרחב שם הנפתח במילה תבנית, אחריו נקודתיים ולבסוף שם התבנית. לדוגמה, אם ברצוננו לערוך את תוכן הפרקים של ספר Java נפנה אל תבנית:Java.

ניתן לערוך דף של תבנית קיימת על ידי :

  1. חיפוש שמה המלאה של התבנית.
  2. לחיצה על תצוגה מקידמה בתחתית בתיבת העריכה תוביל להצגת כותרת, בתחתית העמוד, בשם "תבניות המופיעות בתצוגה המקדימה הזאת" ותחתיו כלל התבניות הקיימות בדף ולצידן המילה "עריכה". לחיצה על המילה עריכה לצד שם התבנית תוביל לדף העריכה של התבנית.

יצירת תבנית פרמטרית[עריכה]

פרק זה לוקה בחסר. אתם מוזמנים לתרום לוויקיספר ולהשלים אותו. ראו פירוט בדף השיחה.ראה גם[עריכה]