משתמש:Superot/ארכיון2

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

לדף הארכיון הקודם לדף הארכיון הבא

ההצבעה על הסדר בויקיספר[עריכה]

כדאי שנגמור את זה מהר ונוכל להפוך את כל ויקיספר לספריית ספרים מסודרת שכל מי שירצה להוסיף בה משהו ידע (או יכוון) איפה ואיך לעשות את הספר.

מצטער על זה שאני לא תורם מספיק, ועל זה שאני נכנס לכם לחיים ;)

--הדוקטור המשוגע (שיחה) 06:36, 16 אוקטובר 2005 (UTC)

תבניות[עריכה]

כשיש תבניות כמו תבנית:תוכן, לא צריך להעתיק את מה שיש בתוכן, אלא לעשות כמו שכתוב בשיחת תבנית:תוכן. היתרון של התבניות היא צימצום ופישוט של דברים מובנים (מלשון מבנה) --הדוקטור המשוגע (שיחה) 07:56, 23 אוקטובר 2005 (UTC)

טוב לדעת. תודה! :) רותם 20:19, 24 אוקטובר 2005 (UTC)


היי רותם[עריכה]

שלום רותם!

זה עתה קראתי את ההודעה שלך. כתבתי לך מזמן גם הודעה לאימייל של האתר (בתקווה שראתי אותה). אני מאוד הייתי רוצה להתחיל באוניברסיטה כבר עכשיו אולם יש לי תכונה קצת לא טובה- אני רוצה לדעת לשחות מצויין על הפעם הראשונה למרות שלעולם לא הייתי בבריכה (אם הבנת את המטאפורה). זאת ועוד, יש לי עומס לימודי לא קטן (את בטח אומרת "חכה שתגיע לאוניברסיטה", אבל אני אומר "כל דבר בזמנו). בעייה היא שבאינטרנט יש חומר מועט מאוד בעברית ברמה שאני יכול להבין. אני אומנם עושה 5 יח"ל מתמטיקה, אבל "לקפוץ למים הקרים" היא לא השיטה שלי. בעצם, יש, אבל א. זה בתשלום, וב. למה לי לעשות את זה כשיש לי דברים אחרי בבי"ס? אז זה די מתנגש.

אשמח לשמוע את תגובתך. Nir 12:23, 2 נובמבר 2005 (UTC)

סתם כמה עניינים[עריכה]

היי רותם,

  1. מה לגבי הכתבה? יש התקדמות עם העריכה?
  2. אין אזכור לספין באתר הבית שלך. הזלתי דמעה.
  3. ד"ש לדרורק.

אמיתי 21:57, 4 נובמבר 2005 (UTC)

  1. ובכן, מסתבר ששוב קיבלתי דד ליין של שבוע. אני אשתדל לערוך במהלך השבוע, ואשלח לך.
  2. אה, כבר מלא זמן לא עבדתי עליו... כנראה שזה גם לא יקרה בקרוב.
  3. אמסור :) רותם 17:09, 5 נובמבר 2005 (UTC)


היי רותם (שוב)[עריכה]

רציתי לשאול אותך שאלה. כמו שאת יודעת אני מאוד רוצה לשפר את האנגלית שלי, זאת גם בשל העובדה שהשנה יש לי בגרות בע"פ ואני רוצה להצליח, ואיך נגיד... אנחנו לא ממש עושים את זה בכיתה. אני רוצה לקרוא ספרים באנגלית, רק שיש לי בעייה- אני כל מילה בודק במילון. זה הורס לי מההנאה אבל אז אני מבין פחות. אם אני לוקח ספר קשה, אני קורא קצת ותוך שנייה מתייאש כי אני לא מבין מילים. אבל... בכל זאת אני רוצה לשפר את האנגלית שלי, ועם רמה 5 בספרים (שזה יחסית נמוך ל-5 יח"ל כיתה י"א- כל הספרים שאני קורא משוכתבים ונמאס לי כי הם משעממים, מוציאים את כל המילים היפות), זה לא ממש הולך.

אשמח לשמוע את תגובתך Nir 22:13, 5 נובמבר 2005 (UTC).

הי ניר,
למרבה הצער אין לי עצה טובה בשבילך... גם לי יש בעיה עם קריאה באנגלית, והתקופה בה היתה לי אנגלית ממש טובה היתה התקופה בה ראיתי הרבה טלוויזיה, לא עלינו! (בלי תרגום, כמובן).
במחשבה שנייה, יש שני סוגי ספרים שאתה כן יכול לנסות: הסוג הראשון הוא ספרות מקצועית. הספר באנגלית שהיה לי הכי קל לקרוא הוא ספר פיזיקה של ברקלי, שעוסק במכניקה קלאסית. הספר כולל גם חומר של תיכון, כך שאולי תוכל להיעזר בו גם לקראת לימודיך. :הסוג השני הוא ספרי קריאה לילדים, לא ספרים מסוג "רמה 5" וכולי, אלא ספרי ילדים הנמכרים בחו"ל ומיועדים לילדים. לי, למשל, יש ספר של פו הדוב, ואני מקווה ללמוד קצת בעזרתו. הספרים האלה הם גם יותר מעניינים מספרים למבוגרים (לפחות לפעמים), וגם המילים בהן יחסית פשוטות (אני מקווה...) רותם 23:20, 5 נובמבר 2005 (UTC)

קישור שעדיין לא קיים[עריכה]

שו? אמיתי 08:06, 11 נובמבר 2005 (UTC)

הרבה פעמים אנשים כותבים דברים ומקשרים לערך/ספר מסויים שעדייןלא קיים, מתוך מחשבה ותקווה שיום אחד הערך הזה כן יהיה קיים. וזהו בדיוק הרעיון: אם בדף בגיאומטריה כללית, אני כותבת שיש משהו שנקרא (למשל) משולש ישר-זוית, אליו נגיע בהמשך - אני רוצה שיהיה שם קישור לערך "משולש ישר זוית". אבל, עדייו לא כתבתי את הערך הזה! מה עושים? - קישור ל"קישור שעדיין לא קיים".
כך גם נוכל לדעת אילו ערכים וספרים חסרים בויקיספר: אפשר לראות רשימה של כל הקישורים ל"קישור שעדיין לא קיים", ולהתחיל לכתוב אותם... רותם 16:45, 14 נובמבר 2005 (UTC)
מה רע בקישור אדום? הרי יש דף מיוחד לדפים מבוקשים... עידן ד 10:43, 15 נובמבר 2005 (UTC)
דף כזה הוא פשוט יותר נוח, לפחות לדעתי. מה גם, שלפעמים אני רוצה לשים קישור למשהו ולא יודעת בדיוק למה. למשל, ניקח את אותו המקרה של משולש: מה צריך לכתוב בקישור שטרם קיים? משולש ישר זוית? אבל סביר להניח שזה יהיה רק תת-פרק בתוך פרק בתוך ספר שעדיין לא קיים... ואז, או שתשים שם קישור בשם "משולש יישר זוית" שיישאר אדום לנצח, או שתצטרך לנחש מה יהיה הספר ולשים קישור ל"גיאומטריה לבית הספר היסודי/צורות הנדסיות/פרק ג'/משולשים#משולש ישר זוית" וכולי... רותם 19:08, 16 נובמבר 2005 (UTC)
לא נשמע לי כל-כך הפתרון. מחמת העובדה שאין לי רעיון אחר יותר מוצלח העברתי את הדף למרחב ויקיספר, שם מקומו. אמיתי 22:10, 17 נובמבר 2005 (UTC)
לא שאני יודעת מה זה אומר, אבל שיהיה. דרך אגב: אם למישהו כן יש רעיון יותר מוצלח, אני כמובן אשמח לשמוע! 84.228.248.238 23:20, 17 נובמבר 2005 (UTC) (רותם, ממחשב אחר)

נחמד לגלות שאת פה[עריכה]

הי, נחמד לגלות שאת פה ואפילו כותבת לא מעט אוהד ל 20:10, 28 נובמבר 2005 (UTC)

תודה. :)
דרך אגב: תכתוב לי בבקשה לאימייל. אני רוצה לדבר איתך על משהו. תודה! רותם 21:34, 28 נובמבר 2005 (UTC)

פונקציות בחשבון אינפיניטסימלי[עריכה]

לילה טוב!
נוכחתי לאחרונה לדעת שאת היא הראשונה שפתחה את הספר חשבון אינפיניטסימלי בויקיספר, קבלי את ברכותיי הכנות על היוזמה והנכונות. כמו-כן נודע לי שאת הפרק על הפונקציות לא היית מעוניינת לכתוב.
אני הוא ששיניתי את התוכן של הספר (הסיבות לכך מופיעות בדף השיחה המתאים) ולמרבה ההפתעה הפרק הראשון אותו אסיים לכתוב עוד כמה דקות הוא פרק מקיף ושלם (לפחות כך הייתי רוצה לקוות) על פונקציות.
אחד הדברים שחסרים בסקירה שלי על הפונקציות (ודבר זה צורם עד מאוד - עלי להוסיף) זה התרגול - אך מקריאת הודועתייך הבנתי שהכנת בעבר תרגול לפרקי ההכנה. אקווה שתוכלי בטובך לקשר את התרגול לחלק המתאים במאמר.
אשמח לשמוע את דעתך על פרק הפונקציות; ואני מקווה שנעבוד זה לצד זו גם בעתיד - בהנחה שאת עדיין מעוניינת לעבוד על הספר של החשבון האינפיניטסימלי (ואין לי ספק שאת מעוניינת:-)).

בברכה, GalGross 23:51, 23 דצמבר 2005 (UTC)


לילה אור גל,
ראשית, אני חייבת להודות שלא מוצא חן בעיני שינוי התוכן, אבל את זה נשאיר לדף השיחה.
שנית, הרשה נא לי להבהיר את כוונתי: 1. מה שלא הייתי מעוניינת לכתוב זה את המבוא לפונקציות בפרק הראשון, כלומר בפרק שעוסק בסדרות. ו-2. בשל קוצר זמן, ובשל העובדה שכרגע אני עובדת (גם אם למקוטעין) על המחברת בקוונטית, לא יהיה לי זמן כרגע להתעסק בספר אינפי.
לגבי התרגילים: הם נמצאים כאן. אתה מוזמן ללחוץ על "עריכה" ולהעתיק אותם למקום שנראה לך מתאים. רותם 19:16, 24 דצמבר 2005 (UTC)

מזל טוב[עריכה]

שיבואו הרבה משחיתים ושתזהירי אותם!!! סתם. מזל טוב, וקיראי נא את ויקיספר:מפעיל מערכת והדפים המקושרים משמה. עידן ד 13:24, 13 ינואר 2006 (UTC)

תודה תודה ;) רותם 08:41, 19 ינואר 2006 (UTC)

רמת אלון[עריכה]

נראה לי שאת גרה שם. מוהאהא.

שינויים אחרונים ותרומות אלמונימיים[עריכה]

הי רותם. האם את עוברת אחרי התרומות בשינויים האחרונים? אודה לך אם תעשי כן, בעיקר תעברי על אנונימיים. עכשיו שיחזרתי השחתה, ויש פה לא מעט כאלה. זה תפקידה של מפעילת המערכת... הפעלה נעימה. עידן ד 19:08, 21 ינואר 2006 (UTC)

אני מודה שטרם יצא לי. אשתדל לשים לב יותר. רותם 19:15, 21 ינואר 2006 (UTC)
יופי. כפי שראית יש פה הרבה. עידן ד 19:20, 21 ינואר 2006 (UTC)

קוונטים[עריכה]

האם סיימת את התיעוד של הקורס..? (בסך הכל המסמטר עומד להגמר ויש רק הרצאה 1). או שאת עומדת להקליו בעתיד..? נכון לעכשיו זו נראית החוברת הכי מתקדמת באתר כולו ,אך לאכזבתי יש בה רק כותרות...

-סטודנט.

לגבי קוונטית 1: יש לי את כל ההרצאות סרוקות. אם אתה רוצה, אני ששמח לשלוח לך את הקובץ (למעשה מדובר בכמה קבצים, כי הקובץ המלא שוקל בערך 42 מגה).
לגבי קוונטית 2: למרבה הצער אין לי הרבה יותר ממה שנמצא כאן - אפילו לא העתקתי לנקי. כרגע נראה לי שאתמקד בעיקר ב-1. צר לי... רותם 02:31, 25 ינואר 2006 (UTC)

שלום רותם[עריכה]

אם את עדיין זוכרת אותי- זה ניר. אני לומד 5 יח"ל מתמטיקה.לרוב אני לא נתקל בקשיים אבל לאחרונה יש לי כמה שאלות שמשום מה מהרבה אנשים נבצר מהם לענות לי עליהם, שאני צריך תשובות להן והן גורומות לי ל"חורים" רבים בשיעורים. ביום שיש היא הולכת לסיים את הנושא ואני מרגיש בחוץ.

לפיכך, ראיתי לנכון לפנות אלייך ולבקש את עזרתך. אני מאוד אשמח אם זה יהיה באמצעי קולי כלשהו, כיוון שבכתב ההבנה קצת קשה עליי (מי כמוך יודע שאין כמו לשבת עם מישהו שמסביר לך), ניסיתי עם ספרים, עם חברים, הכל, זה לא נכנס, ואני רק צריך את ההסבר הנכון שביל שזה יכנס.

אני מאוד מאוד מאוד אשמח אם תשלחי לי הודעה לאייסיקיו 289297484 או למסנג'ר- nir444@hotmail.com. אני זקוק לעזרתך.

תודה רבה!!!

נשלח. רותם 15:18, 25 ינואר 2006 (UTC)