מפוחית פה/מדריך רכישת מפוחית

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

פרפרזה מספר הגיטרה: מכשיר שלא בשימוש הוא חסר ערך ללא קשר למחירו. ככזה, כאשר קונים מפוחית, עדיף לקנות אחת באיכות טובה, ויש כמה חומרים למפוחית באיכות טובה.

אלא אם כן אתה קונה מפוחית מישהו שאתה מכיר היטב או מצאו סוג מיוחד מאוד, והם מוכנים לעבור תהליך לחיטוי המפוחית, אתה לא צריך לקנות מפוחית משומשת, במיוחד לא ב-eBay. שלא כמו מכשירים אחרים, למפוחית יש הרבה יותר מגע עם הפה, וגם מנקים אותה לעתים רחוקות; התוצאה הסופית היא לכלוכים רבים על המפוחית. "על המפוחית שלי יש הרבה תאי עור מבחוץ, אז מי יודע מה יש בפנים", אומר תורם ויקיספר.

עם זאת, מפוחית היא לא מכשיר יקר, אז אין לך הרבה סיבות לחפש יד שנייה, אלא אם כן, כאמור, אתה צריך סוג מיוחד. לדוגמה, מפוחית דיאטונית באיכות טובה, כמו Hohner's Big River Harp, עולה כ-20$ עם מס, בעוד אחת באיכות נמוכה עולה אפילו פחות, כגון Hohner's Bluesband (3.5$) ו-Hot Metal ($7.00). הבעיה, כמובן, היא האיכות; Bluesband, למשל, לא מלוטשת, פשוט תוצרת מכונה לגמרי. כמו כן, מפוחית באיכות טובה תמיד מגיעה עם כיסוי פלסטיק קשיח, עם גימור גבוה וריפוד יש מידה מסוימת של הגנה (אם כי נאמר, אל תצפו שהמפוחית שלך בפנים תשרוד נפילה של שתי קומות).