ויקיספר:רשימת מועמדים למחיקה/חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי לתלמידי תיכון/נגזרות

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מחיקה[עריכה]

הנושא פוצל לשני נושאים :

--Illuyanka 21:59, 28 בפברואר 2009 (IST)תגובה[תגובה]

בעד[עריכה]

נגד[עריכה]

דיון[עריכה]

א[עריכה]

לא מתה על דיוני מחיקה, אבל, בשביל להבהיר את דעתי בנושא (אני מרגישה בגללכם רע יש לי הרגשה שאתם אהה...לא חשוב) - אין לי בעיה שתשאירו את ההערך, למרות, שאני רואה בו מספר חסרונות בולטים (ולכן רשמתי מחדש את כל הנושא עם התיקונים החדשים והרבה קישורים להרחבות). החסרונות שהיו :

  1. לא מפורט (משמעות הנגזרת, הוכחות לנגזרות ועוד) - לא הסרתי את הנושא - הרחבתי אותו והוספתי קישורים... לא שמתי הכל בדף אחד, אחרת הנושא היה עוד יותר ע-נ-ק.
  2. נושאים חסרים - כמו lim.
  3. יותר מדי נושאים בנושא אחד - כל הכרך חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי לתלמידי תיכון, הוא כרך שהפרקים בו מועטים - יותר מדי נושאים בנושא אחד. מעין ניסיון לסכם את כל הנושא מהר ולגמור איתו. הנושא הנ"ל דיבר על מס' נושאים בנושא אחד (נגזרת, שיפוע, תיאור שיפוע בגרף, נוסחאות נגזרת). לא מספיק שבפעם הראשונה בה תלמיד רואה את ערך הנגזרת (שזה כבר קשה להבנה) הוא נתקל בעוד הערות שוליים לגבי נושאים אחרים שאין עליהם הרחבה בשום פרק נוסף. לכם, נראה שהקשר בין הערכים ברור וקל (כי כבר למדתם את הנושא), אבל עבור תלמיד זה יותר מדי! לכן, חילקתי את הערך.

כפילות - לא אוהבת מסיבות אישיות :

  1. חזרה על חומר לא תזיק אבל במציאות מי חוזר על החומר?, יש מספיק חומר (באופן אישי גם לא ראיתי בספרים. סיכום - לא קשור לנושא).
  2. פחות אנשים מעורבים בערך - למשל, תיקון ערך אחד - אי תיקןן בערך אחר.
  3. מבלבל - ההרגשה ששום ערך אינו ה"מלא" (ממש כמו סיכום בהיסטוריה), צריך לקרוא את שני הערכים - עבודה ארוכה מדי.ממה להתחיל ללמוד? - איזה ערך הוא הערך שממנו מי שאינו מכיר ורוצה להתחיל ללמוד צריך ללחוץ? האם ראיתם פעם בויקיפדיה ערך שמופיע פעמים, מתוך טענה שטוב לקרוא פעמים את הנושא? איך תראה ויקיספר עם כל כך הרבה קישורים והסברים עבור נושא אחד? - לכן, אני מרגישה צורך לדון על הנושא זה ולא להתעלם ממנו.

זוהי הדעה שלי, שוב לא אכפת לי אם תשאירו את הנושא או לא (בסופו של היום לא אני נעזרת בערכים). פשוט ההרגשה שלי :

  1. יש סיבה אחרת, מהי? - מכל הנושאים, זוהי הסיבה למחיקה עם הכי פחות "סיבוכים דיפלומטים", לכן, מוזר שדווקא כאן אתם "מתמרדים".
  2. מתחילים לגמור את הערך - המטרה שלי הייתה לגשר בין העימות של "מתמטיקה לבגרות" ו"מתמטיקה לתיכון" ולא ליצור עוד ערכים כפולים. לכן, חברתי בין הנושאים שקשורים (כדי שלא ירשמו אותם שוב). כפילות של נושאים יגרמו לאי התקדמות בערך - וזה בדיוק מה שקורה...ע-צ-ו-ב.

מקווה לתגובות וטיעונים יותר מורחבים וברורים (לי).
מקווה שהבהרתי מדוע ברצוני לגמור את דיון המחיקה אחת ולתמיד (=> מדוע אני מצפה לתגובות).
חג פורים שמח, --Illuyanka 16:03, 10 במרץ 2009 (IST).תגובה[תגובה]

אני חושב שהצלחת לשכנע אותי. נראה לי שיותר מזה - שכדאי למזג את הספר הזה עם מתמטיקה לבגרות, אחרי הכל - הוא לא יותר מתת נושא של מתמטיקה לבגרות. מה דעתכם?
טוב גם אני משוכנע עכשיו 79.178.133.31 12:02, 14 במרץ 2009 (IST) (דן אבנר מחוץ לחשבון), אני השנה רישמית את ההצבעה כשהצחבר לחשבוןתגובה[תגובה]