Tanki online

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

איך ליצור טנק?[עריכה]

היכנסו ל- http://tankionline.com/en/ לאחר שהגעת למשחק לחץ על "play" להכנס. עכשיו הגענו למסמך עם שדה טקסט ושני שדות ססמה. כתוב שם בשורה העליונה, ואחר כך כתוב את ססמתך (איזו שתבחר) בשתי השורות מתחתיה. לבסוף לחץ על הריבוע מתחת לשורות לסימון v ולסיום לחץ "complate". אז עברנו את השלב הראשון, יצרנו טנק! אבל רק הערה קטנה לפני שנמשיך לשלב הבא, לאחר שיצאתם מהמשחק, כשתכנסו שוב ותגיעו שוב למסמך המוזכר לחצו על "log in" (בירוק למעלה) ואז כתבו שם (למעלה) וססמה (למטה) ולחצו "play"(מימין).
מיד כשאנחנו נכנסים תופיע הודעה מסוימת, (וזה כלל לכל ההודעות במשחק), כשגמרתם לקרוא או אינכם מעונינים עוד בהודעה לחצו "close" והיא תסגר. כעת אתם אמורים לראות מסך עם שלושה חלקים: בצד שמאל אגף אם כללי משחק שבהמשך יהפוך לצ'אט, באמצע רשימת מפות בצורה שבצד השמאלי של אותו אגף,רשום שם כל מפה ובצמוד אליו מספר אותיות. CTF-מפה על דגלים בקבוצות, TDM-מפה בקבוצות על הריגות, CP-מפה בקבוצות, משימה:למלא דגלים (להפוך אותם לצבע הקבוצה שלך) ו DM-מפה נייטרלית (לא בקבוצות) ועל הריגות. בצד האמצעי של אותו אגף רשום מספר השחקנים בכל קבוצה.(ב DM מספר השחקנים במפה) מספר אפור מסמל שאין מקום באותה קבוצה\מפה. (תלוי אם שני המספרים אפורים או רק אחד).בצד הימני של אותו אגף כתוב זמן המשחק של כל מפה עד להחלפת קבוצות (איפוס הנקודות וקבלת יהלומים). ליד המספר יש עיגול, הרמה שהוא מלא מעידה על הזמן שנשאר מעכשיו להחלפת קבוצות ביחס לזמן הכולל של המפה. בצד הימני של המסך מוצגת המפה המסומנת ברשימת המפות (אפשר להעביר את הסימון לכל מפה על ידי לחיצה עליה). בלמטה של אותו אגף (נשכח רגע מהמפות הנייטרליות שבהן יש רק כפתור אחד) יש שני כפתורים של "play"- לכל קבוצה אחד,לחצו עליהם ותכנסו למפה. רק קחו בחשבון שאי אפשר להכנס לקבוצה עם יותר אנשים מהקבוצה השניה כדי לא לפרק ת המאזן, רק או אותו מספר או פחות אנשים מהקבוצה השניה.עוד דבר קטן לפני שנעלה שלב, בשורה של כפתורי ה"play" ישנם שני מספרים בין הכפתורים עם נקודותיים ביניהם, הם מסמלים את נקודות כל קבוצה, בזמן שהמספר הכחול מתייחס לקבוצה הכחולה והאדום לאדומה (בכל מפה יש שפה משלה, דגלים, הריגות וכדומה). עכשיו לאחר כל ההכנות אנחנו סוף סוף נכנסים, אבל רגע יש שאלה קטנה- איך משחקים?

מקשי המשחק[עריכה]

החיצים משמשים לתנועת הטנק, z-לסיבוב הצריח שמאלה, x-לסיבוב הצריח ימינה, c-ליישור הצריח כמו בהתחלה, f- לנטישת הדגל אחרי שלקחתם, מקש ריווח לירי, לחיצה על המסך לאחר כניסה למפה מעבירה את המשחק למסך מלא, שכדי לצאת ממנו יש ללחוץ "Esc", טאב-לחיצה ממושכת מראה את טבלת הניקוד עד לעזיבה, enter לצ'אט (לחיצה לפני הכתיבה ולחיצה לאחריה), "q" להרים את המבט ו "e" להוריד, "delete" להתפוצצות עצמית אחרי התהפכות ו p להפסקת משחק עד שתי דקות.
לאחר שנכנסנו למפה בפעם הראשונה מיד נקבל מתנה של יהלומים,לחצו על close לסגירה. בצד ימין של המסך למעלה יש מין סיכום בזמן אמת של המתרחש במפה (לא כל כך חשוב) ולמטה באותו צד כתוב כמה יהלומים יתחלקו נכון לעכשיו במפה מימין לו, כמה זמן נשאר למפה וכמה דגלים הריגות... יש במפה ומימין להם כמה...יש לכל קבוצה עד עכשיו, כאשר בדגלים מתי אחד מהדגלים מהבהב מהר זה מורה שהוא נלקח (המשימה בדגלים היא ללקחת את דגל הקבוצה השניה לדגל קבוצתך)

התפריט בשורה העליונה[עריכה]

הפס השמאלי הוא הדרגה (כמה שהוא מלא מסמל את הקרבה לעלות דרגה) והסמל משמאלו הוא הדרגה, ככל שעולים הדרגות מתארכות. שאר הדברים החשובים בתפריט הם: כמות היהלומים שברשותכם, ה "battles" שמוביל לדף בחירת המפות, ה"garage" שהוא בעצם החנות של tanki מימין לו, כפתור נפתח של שרתים, ניתן להחליף אם יש עומס. מימין לו רשימת חברים ב tanki, איקס בפינה הימנית ואחריו yes כדי לצאת מהמפה וקצת יותר ימינה יש רמקול שאפשר להשתיק על ידי לחיצה עליו.

garage[עריכה]

ישנן כמה דרכים להכנס ל" garage", מ" battles" -לוחצים סתם על הכפתור אבל מתוך המפה עצמה יש שתי בחירות או להחליף\לקנות משהו בתוך המפה ולהשאר בה,ואז לוחצים "garage" ובמסמך שיופיע "yes", ואז במקום האיקס בפינה יופיע חץ מעוגל, וכשרוצים לחזור יש ללחוץ עליו, או להחליף\לקנות משהו ולצאת מהמפה ואז לוחצים אחר כך "no" ואז אפשר לעבור אחרי הקניה ל "battles"
עכשיו נעבור לעסוק ב "garage" עצמו, במרכז המסך יש תמונה של הטנק כמו שהוא נראה נכון לעכשיו, בשורה למטה יש תפריט של הנשקים שמתחתיו יש מקשים כדי למיין את התפריט בין סוגי האביזרים. ניתן לדפדף בין הפריטים בשורה בעזרת הגלגלת או על ידי לחיצה על מקום מסוים במסילה של הפס הצהוב מתחת. שימו לב שלא את כל הדברים ניתן לקנות, לא רק מבחינת היהלומים אלא גם מבחינת הדרגה" (הדברים שמותאמים לדרגתבם צבועים בירוק והשאר באפור). כאשר תלחצו על פריט הוא יופיע מצד ימין ושם תוכלו להצטייד\לקנות (ראה "איך קונים" בהמשך).

מה קונים?[עריכה]

יש מספר קבוצות של מצרכים: צריחים (ניתן לשפר), גופים (הטנק עצמו, ניתן לשפר), צבעים- הצבעים הם סתם ליופי. בהמשך הדרגות ישנן גם ערכות מתחלפות על טנק תותח וצריח מסוימים בהנחה, וכן על בונוסים-חוזק פי-שניים, הגנה פי-שניים, מהירות-תוספת של שלושים אחוז, רפואה-מרפא את כל החיים ומוקשים-מניחים אותם לטנקים אחרים וחוזקם בין מאה עשרים למאתיים ארבעים אבל כשהטנק שמניח את המוקש מתפוצץ גם המוקש נעלם. את הבונוסים ניתן לקבל כמתנה וגם כפרס על משימה (יפורט בהמשך). אחרי שתקבלו\תקנו (לפי הדרגה) בונוסים, הם יופיעו לכם בקרב בתחתית המסך, כאשר על כל בונוס יהיה כתוב שני מספרים: הכמות שיש לכם מאותו בונוס והמספר שעליו ללחוץ כדי לשים את הבונוס (הבונוסים חוץ מרפואה ומוקשים נעלמים אחרי כמה זמן).אפשר לקנות גם דבר כגון מה שקיבלתם בכניסה הראשונה למשחק, שמעלה את הערך של ההריגות שהרגתם, לעניין הדרגה, ואחרון, ניתן לקנות "pass" שאיתו אפשר להכנס למפות המסומנות בכוכב ב " battles" (אפשר להרוויח יותר במפות אלו).

איך קונים?[עריכה]

כדי לקנות נשק מסוים בהנחה שיש לכם את הכסף והדרגה הדרושים, יש ללחוץ עליו אחרי שהוא יופיע בפינה השמאלית ללחוץ על "buy". (ניתן לראות את הנתונים על בל צריח או גוף, בכל אחד מהשיפורים שלו, בטבלה שם). כדי להחליף דבר כלשהו בטנק יש לעשות אותו תהליך רק ללחוץ "equip".
ישנה גם אפשרות בגופים וצריחים לשפר שיפורים קטנים ללא הגבלת דרגה, (אחרי שמשפרים שיפור גדול הם נעלמים ואפשר לשפר מחדש) על ידי לחיצה על "upgrade" לאחר אתו תהליך. לחיצה על כפתור זה תפתח מסמך אם אפשרות לשפר כל תכונה בפריט שבחרתם בנפרד, יהיה עליכם להחליט איזה תכונות ברצונכם לשפר. אחרי שמשפרים תכונה מסוימת לא ניתן לשפר תכונה נוספת עד נגמר הזמן של העידכון, ניתן לראות מראש כמה זמן זה יקח, על ידי שימת העכבר על כפתור התכונה שברצונכם לשפר. יש אפשרות ללחוץ על הכפתור המוזהב ובכך לשלם את מספר היהלומים שרשום עליו, ואז לא יהיה צורך לחכות כלל.

עצות שימושיות למשחק[עריכה]

עצות כלליות: ניתן להרים את התותח על ידי נסיעה אחורה עצירה ויריה ולמטה על ידי נסיעה קדימה עציר ויריה (בשניהם צריכים להיות כל החלקים בלי הפרש ביניהם והיריה המסוימת תרד\תעלה גם סתם ככה היא עולה או יורדת מעצמה, רק שכאן זה יותר חד, למעלה או למטה), ערכות עדיפות על קניה חופשית לא רק מכיוון שההנחות עליהן נעות בין שלושים לחמישים אחוז, אלא גם כי על הדרך אתה מקבל בונוסים בחינם, מידי פעם נוהגים ב "tanki" לעשות הנחות משמעותיות וכדי לנצל אותן, עקבו אחר השינויים במשחק.למי שמעוניין בדף הבית של "tanki" יש סרטון מתחלף כל שבוע עם מידע נוסף על המשחק.

עצות לפי צריחים[עריכה]

Firebird- מכיוון שהצריח מתאים לגופים מהירים, מה שעשוי להכריע קרב איתו הוא כמות האש שתפגע ביריב וכמות יריות היריב שפוגעות בך, כלומר, תתמרן סביב היריב כמה שיותר אבל תשמור שהאש שלך תפגע במרכזו, כך שיפגע בנזק המירבי.
שיטת נגד: לנסות למנוע ממנו להתקרב אלי, ולנסות לגרום לכך שכמה שפחות מהאש תגיע אליך על ידי תמרונים מסביב מבנים וכדומה.
מפה מומלצת: sandal.
Freese- לוקח לקרח זמן עד שהוא מקפיא את האויב, לכן יש להקפיא את היריב תחילה במרכזו ואחר כך לתמרן סביבו כך שלא יצליח לפגוע בך.
שיטת נגד: אם את מולו נסה לתפוס עם הפינה הקידמית שלך את שלו ונסע לאורך צידו כך שיקח לו זמן לסובב את הצריח ובינתיים גם לא יקפיא אותך (יכול לעזור גם מול צריחים אחרים).
מפה מומלצת: noise.
Isida- שיטה בולטת- לא לשאוב או לרפאות ממרחק קצר וגם לא מקצה הטווח שלו- בשניהם יכול להתנתק בקלות.
שיטת נגד: לנסות לזוז או לירות עליו כך שיזוז והזרם שלו יתנתק.
מפה מומלצת: silence.
Hammer- מועדף מטווח די קרוב ולכוון למרכז אפשר לצאת ממחסה ולירות וכדאי לתרגל ירי מדויק תוך כדי תנועה.
שיטת נגד: לירות בו כשהוא טוען.
מפה מומלצת: aleksandrovsk.
Twins- לתמרן מסביב לקרבן ולנסות כמה שיותר ששני היריות יפגעו ביריב.
שיטת נגד: לצאת ממחסה, לירות ולחזור.
מפה מומלצת: desert.
Ricochet- להשתמש בקירות כבומרנג, אם תהיו יצירתיים זה יכול להניב תוצאות נחמדות למדי.
שיטת נגד: להתחמק מהיריות האיטיות.
מפה מומלצת: polygon.
Vulcan- להכנס למפה פתוחה ויחסית גדולה, יכול להיות קטלני שם, מתאים לגוף מוגן, צבע נגד אש יכול להגן מפני התפוצצות עצמית אם ממשיכים לירות לאחר גמר הטעינה.
שיטת נגד: להסתובב מסביבו צמוד איליו.
מפה מומלצת: sandbox.
Thunder- ניתן להשתמש בהדף הנזק שלו על ידי יריה על קבוצת אנשים או על קיר שלידו יש טנק.
שיטת נגד: להצמד איליו כך שהוא ינזק מהיריה של עצמו.
מפה מומלצת: iran.
Smoky- יכול לשמש כמתקיף מעולה מטווח בינוני עם ירי תוך כדי תנועה.
שיטת נגד: לא כזה טוב לקרב ממרחק בעיקר בגלל קושי הכיוון.
מפה מומלצת: monte carlo.
Reilgun- למרות המראה שנראה מנוגד הוא יחד עם wasp (שם של גוף מסוים) יכול להיות שילוב מנצח, לאחר מספר שיפורים קטנים של ההגנה בגוף ושל סיבוב בצריח, השילוב הזה יכול לקחת דגלים, לבצע תמרונים וקרבות מאחורי בתים בעזרת הרמת המבט, אבל בלי קשר לשילוב זה, לצריח זה יש שיטה בולטת של להתחיל לירות בתוך המחסה ותוך כדי הירי (בנשק הזה יש הבזק ואחריו היריה נורית) לצאת מהמחסה כך שהיריה תפגע במישהו מחוץ למחסה.
שיטת נגד: לא לתת לו לברוח ולנצל את הטעינה הארוכה שלו.
מפה מומלצת: kungur.
shaft- עיקר העניין בנשק זה הוא למצוא עמדה טובה ומוסווית לירי שימו לב שגם האויבים יכולים לראות את הפס של הכוונת אז תשתדלו להסתיר אותו וברגע שאתם רואים אויב בלי השתהות תצאו ותירו במהירות.
שיטת נגד: שימו לב לפס של הכוונת ולמקום הרגיש שלה- מקרוב, בהתחשב בסיבוב האיטי ובצורך לכוון כדי לירות יריה חזקה.
מפה מומלצת: stadium.

משימות[עריכה]

מדרגה מסוימת מתחיל "daily missions" משימות יומיות שניתן למלא ולהרוויח תגמול (יהלומים או בונוסים). לא חובה לסיים את המשימות ביום אחד, אבל מתי שגומרים כל סט של שלוש משימות, בפעם הבאה שנכנסים מיד מקבלים משימות חדשות. בכל סט ישנן שלוש משימות, כאשר ניתן להחליף משימה כלשהי פעם אחת בחינם ובפעמים הבאות על ידי תשלום של יהלומים לפי הדרגה. במשימות מפורט מה בדיוק המשימה. אחרי שבוע של משימות בלי לא לעשות יום אחד משימה לשחקן ניתן מתנה של חפצים מהמשחק. ישנם ארבעה שבועות ואפשר להישאר בשבוע האחרון כמה שרוצים. ככל שמספר השבועות גבוה יותר כך גם ערך המתנות. יום אחד מוחמץ= התחלה מתחילת השבוע הקודם ,שני ימים מוחמצים= הורדה לגמרי של כל מה שעשה באותו חלק. עוד דבר שמקבלים עם הדרגות זאת האפשרות למיין מפות לפי סוג, (כמו שמפורט בהתחלה) בלמטה של החלק האמצעי של המסך של "battles" ישנם ארבעה ריבועים שעל כל אחד מהם יש סמל של סוג מסוים של מפות, (מבינים לפי הסמל) ולחיצה על ריבוע מוציאה את הסוג שלו מ "battles" (לחיצה שניה עליו מחזירה אותו)

איך יוצרים מפה?[עריכה]

בפינה הימנית התחתונה של החלק האמצעי של "battles" יש לחצן "create" אחרי שלוחצים עליו, החלק הימני של המסך משתנה ומראה תמונה של מפה מסוימת עם כל מיני כפתורים. הכפתור העליון השמאלי נפתח ומראה רשימה של סוגי מפות לבחירה, הכפתור הימני העליון נפתח ומראה אפשרויות לנוף למפה, מתחת לתמונת המפה יש מסיל עם לשונית מוסעת לצדדים עם שתי סמלי דרגות בשני הצדדים שלה, מסילה זו קובעת איזה דרגו יוכלו להכנס למפה, מתחתיה ישנם ארבעה כפתורים לבחירת סוג המפה, מתחתם מימין יש כפתור נפתח לבחירת הזמן של המפה ומשמאל ריבוע קטן שמעליו כתוב "max playrs" ולידו חיצים קטנים ללמעלה וללמטה, הם קובעים את מספר השחקנים במפה \בכל קבוצה, לחיצה על החץ למעלה מוסיפה עוד שחקן שיוכל להכנס ולמטה מפחיתה שחקן, אבל יש כמות מוגבלת מסוימת. לחצו "start" והמפה תתחיל לפעול, רק זיכרו שמפה ללא אף טנק תמחק תוך כמה זמן.