לדלג לתוכן

Promisance

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


המידע המופיע במדריך למשחק שלהלן מתאים לגרסא של Imperium אשר שם המשחק השתנה לEmpirum וגם הקוד מעט השתנה אבל הבסיס עדיין טוב. נכתב ע"י orjerby עבור "אימפריום". את המקור ניתן למצוא כאן)


כללי[עריכה]

ראשית באימפריום אתה תהיה שליט אימפריה, המטרה שלך להפוך לשליט כל האדמות, תוך שימוש בקשרי חוץ ועד למלחמה, אתה חייב להלחם, על מנת לבנות אימפריה חזקה יותר מכל השאר. כמו כן אתה תתחרה עם מספר רב של שחקנים אחרים, וכולם רוצים להגיע לאותה המטרה. הדירוג-הדירוג במשחק מבוסס על השווי שוק. אז..מה זה בכלל השווי שוק הזה? השווי שוק הוא מספר חשוב מאוד,הוא השווי הכולל של האימפריה שלך, שנקבע על ידי משוואה שכוללת את הצבא שלך, האוכלוסיה שלך, הדונם שלך, תבואה ועוד... פעולות שונות גורמות לשווי שוק לגדול ולקטון.

התורים-משחק האסטרטגיה אימפריום מתבסס על תורים, תורים מאפשרים לך לבצע פעולות שונות וכמו כן מגבילים אותך במקצת. מקבלים 3 תורים כל 30 דקות(בפורים, יש 4 תורים כל חצי שעה). אינך יכול לקבל יותר מ-450 תורים, אז מומלץ לשחק בתורים שלך בערך פעם או פעמיים ביום. הפעולות הבאות צורכות שימוש של שני תורים: התקפות, כל התקפה צורכת שימוש ב-2 תורים. כמו כן, גם שימוש בקסמים וסיוע חוץ דורשים 2 תורים. בפעולות הבאות אתם בוחרים כמה תורים אתם רוצים להשקיע: חיפוש אחר אדמה, בניית מבנים, רכישת מזון,כסף וסגולה. את כמות התורים הזמינים ניתן לראות בשורת מצב, כלי חשוב שניתן למצוא בכל עמוד. אתה לא יכול לקבל תורים בשום דרך אחרת חוץ מלחכות להם שיגיעו. בכללי זה די טוב גם לאגור תורים על מנת שתוכל להשתמש בהם לכיוון מטרה קבועה.

גזעים[עריכה]

בהרשמה למשחק יהיה עליכם לבחור גזע. לכל גזע יש בונוסים ויכולות שונים. בהרשמה היכנסו ל"עזרה בבחירת גזע" כדי לראות את הבונוסים. כדי לראות את הקסמים המיוחדים של הגזעים, היכנס בהרשמה ל"הקסמים המיוחדים של הגזעים".

מצב הגנה[עריכה]

אחרי שנרשמתם למשחק בזמן ה 300 תורים הראשונים שתשתמש אתה תהיה במצב הגנה. במהלך זמן זה, אתה לא תוכל לתקוף, לקבל או לשלוח סיוע, להיכנס לשוק הציבורי. וגם אחרים לא יוכלו לתקוף אותך. זהו זמן מושלם להתחיל להכיר את המשחק והתכונות שבו. זו היא אסטרטגיה מומלצת לנסות לבנות הגנה חזקה במהלך זמן זה, וכאשר תהפוך למצב לא הגנתי אתה תהיה פחות או יותר במצב הכי מסוכן שאתה תוכל להיות. כדי לצאת ממצב הגנה עליך להשתמש ב 301 תורים.

מס[עריכה]

כהתחלה, עליכם לבחור את המס שעל האזרחים לשלם. כדי לבחור את המס שאתם מעוניינים שאזרחי האימפריה ישלמו, היכנסו ל"ניהול אימפריה" שנמצא בצד ימין בתפריט, ושם תשנו למס שאתם מעוניינים בו. ככל שהמס יהיה יותר גבוה, כך הרווח שלכם יהיה יותר גבוה, אך יהיו לכם באימפריה פחות אזרחים(המס המקסימלי הוא 70).

מצב חופשה[עריכה]

כדי לצאת לחופשה, כנסו ל"ניהול אימפריה" שנמצאת בצד ימין למטה בתפריט. לפעמים, כאשר תרצו ללכת לטיולים או בתי מלון למשך כמה ימים, לא תרצו לחזור הביתה ולראות שתקפו אותכם הרבה פעמים. לכן קיים מצב החופשה שנותן לך את האפשרות להשבית זמנית את האימפריה שלך כדי שאף אחד לא יוכל לתקוף אותך. מצב חופשה יהיה קבוע עבור מינימום 72 שעות. כאשר תצא לחופשה, החשבון שלך ינעל מיד, והצבא שלך יהיה קפוא למשך 12 שעות.

בריאות[עריכה]

הבריאות של האימפריה שלכם שמוצגת בסרגל למעלה, היא נושא מאוד חשוב במשחק. אחרי כל התקפה שלכם, אחוז הבריאות ירד ב-8%, ואם תשתמשו בהתקפת פתע, אחוז הבריאות שלכם ירד ב-18%! ככל שמספר אחוזי הבריאות שלכם יהיה יותר גבוה, כך ההתקפות וההגנות שלכם יהיו מקסימליות והצבא שלכם ישתמש בכל הכח שלו. אם הבריאות שלכם תגיע למספר אחוזים מאוד נמוך, הצבא שלכם לא יוכל לעמוד בהתקפות עליכם וכמעט וכל התקפה שתבוא עליכם, תצליח. גם בהתקפות שלכם, כאשר הבריאות תהיה נמוכה מאוד ותתקיפו אפילו אימפריה מאוד חלשה, רוב הסיכויים שתיכשלו.

גבולות[עריכה]

במשחק יש גבולות - דרום,מרכז וצפון. בהתחלה כל האימפריות מתחילות בדרום. כדי לעבור למרכז ואז לצפון עליכם להיכנס לאזור הכשפים ושם לבחור בקסם- התקדם לגבול הבא. חשוב לציין שלא תמיד הקסם יצליח וזאת משום שצריך יחס טוב של קוסמים כדי שהקסם יצליח. במצב רגיל, מי שנמצא בדרום לא יכול לתקוף אימפריה שנמצאת במרכז או בצפון,מי שנמצא במרכז לא יכול לתקוף אימפריה שנמצאת בדרום או בצפון ומי שנמצא בצפון לא יכול לתקוף אימפריה שנמצאת בדרום או במרכז. לכל גבול וגבול יש יתרונות וחסרונות:

חיילים - דרום - נקודות התקפה - 2. נקודות הגנה - 2. מרכז - נקודות התקפה - 2. נקודות הגנה - 2. צפון - נקודות התקפה - 2. נקודות הגנה - 2.

ארטילריה - דרום - נקודות התקפה - 3. נקודות הגנה - 3. מרכז - נקודות התקפה 4. נקודות הגנה - 3. צפון - נקודות התקפה - 3. נקודות הגנה - 4.

מטוסי קרב - דרום - נקודות התקפה - 6. נקודות הגנה - 4. מרכז - נקודות התקפה - 5. נקודות הגנה - 6. צפון - נקודות התקפה - 5. נקודות הגנה - 5.

ספינות קרב - דרום - נקודות התקפה - 7. נקודות הגנה - 6. מרכז - נקודות התקפה - 8. נקודות הגנה - 6. צפון - נקודות התקפה - 7. נקודות הגנה - 7.

מידע[עריכה]

סטטיסטיקה[עריכה]

מספר תורים שניצלת זה מספר התורים שניצלת מאז שהאימפריה שלך נוצרה. דירוג הדירוג שלך במשחק, נקבע לפי השווי שוק שלך, ממקמת אותך בדירוג ואת שאר השחקנים במשחק. שווי שוק השווי שוק שלך מבוסס לפי צבא, קוסמים, אזרחים, תבואה, זהב, והאדמהדונם שברשותך, באופן אכזי מחשב כמה האימפריה שלך שווה. אזרחים זה מספר האזרחים שיש לך.

קשרי חוץ[עריכה]

חבר בשבט אם אתה חבר בשבט, השם שלו יצויין כאן.אם אתה עצמאי, יהיה פשוט כתוב None. בעלי ברית אם אתה בשבט, שבטים אחרים שאתה תהיה איתם בברית יצויינו כאן. אתה לא יכול להתקיף שבטים שבברית איתך, ויכול לשלוח להם סיוע בלתי מוגבל. במלחמה אם אתה בשבט, שבטים שתהיה איתם במלחמה יצויינו כאן. אתה לא יכול לשלוח סיועים לשבט שאיתו אתה במלחמה, אבל אתה יכול להתקיף אותם ללא הגבלה. פעולות התקפיות Imperium: ממשיך לעקוב אחרי כמות ההתקפות שלך על אימפריות אחרות, וגם מציג את אחוזי ההצלחה שלך בהתקפות. מונה ההתקפות שלך מוצג כאן, עם אחוזי ההצלחה בהתקפה בסוגריים. פעולות הגנתיות כל פעם שאתההצבא שלך מותקף, המונה יציג כאן כמה פעמים הותקפת. אתה יכול גם לראות באחוזים כמה התקפות הצלחת לעצור. הושמדו פה אתה יכול לראות כמה אימפריות השמדת.

צבא[עריכה]

נקודות התקפיות המספר הזה מחשב ומציג את העוצמה הצבאית שלך בהתקפה(ראה מדריך:צבא למידע נוסף). נקודות הגנתיות המספר הזה מחשב ומציג את העוצמה הצבאית שלך בהגנה(ראה מדריך:צבא למידע נוסף).

כלכלה[עריכה]

הכנסה מוערכת ההכנסה שלך נקבעת על ידי מספר האזרחים שיש לך, הכנסה לנפש, דרגת המס שלך, והבריאות שלך. הוצעה ממוצעת ההוצאות שלך מורכבות מאחזקתגודל הצבא שלך והמס שאתה גובה.בסיסי צבא עוזרים להוריד את ההוצאות. נטו רווחהפסד זה מראה את הרווח הנקי שלך, בין אם אתה מקבל או מאבד כסף בכל תור. מומלץ במידה רבה לשים עין על הערך הזה. תשלומי הלוואות אם לקחת הלוואה מהבנק, 0.5% מההלוואה שלך תשולם בכל תור. תשלום ההלוואה שתוחזר בכל תור תצויין כאן. הכנסה לנפש זו היא ההכנסה שלך לנפש, הערך הזה מציג כמה כסף כל אחד מהאזרחים שלך עושה כל תור. אתה מקבל אחוזים על ההכנסה הזו לפי דרגת המס שלך. איזון חסכונות זה מציג כמה כסף כרגע יש לך בחסכונות בבנק. הריבית של החשבון שלך מצויינת בסוגריים. איזון הלוואות כאן מצויינת כמות הכסף שאתה עכשיו חייב לבנק. שער הריבית של ההלוואה מצויינת בסוגריים.

חקלאות[עריכה]

תפוקה מוערכת חוות ודונם לא בשימוש שניהם עוזרים לייצר מזון שיקיים את האימפריה שלך. המספר הזה יציג בדיוק כמה תוצרת תיוצר בכל תור. צריכה ממוצעת הצבא שלך, אזרחים, וקוסמים לכולם דרוש מזוןתבואה כדי לשרוד. המספר הזה מציג לך את הצריכה המוערכת בכל תור. נטו רווחהפסד המספר הזה מראה לך אם אתה מאבד או מרוויח מזוןתבואה בכל תור. זה בדרך כלל רעיון טוב לשים עין על הערך הזה, שמא יסתיים לך המזוןתבואה והצבא שלך יערוק מרעב (אם אין לך מזוןתבואה, 3% מהצבא שלך יערוק בכל תור)

דירוג[עריכה]

זו רשימת התוצאות של האימפריות שסובבות אותך, ושל הטופ 10. אפילו אתה יכול להיות בטופ 10. השתמש בזה כדי לראות כמה רחוק אתה מהטופ, את מי להתקיף, וממי להזהר מפני התקפות.(אף על פי שההתקפה יכולה לבוא מכל אחד, במיוחד, אלו שמסביבך)

מילון מונחים[עריכה]

שורת תצוגה דירוג- זהו הדירוג של האימפריה (מבוסס על שווי שוק), לעומת שאר האימפריות במשחק. אימפריה- כאן רשום שם האימפריה והמספר שלה. דונם- העמודה הזו מציגה כמה דונם יש לכל אימפריה. שווי שוק- זה הוא השווי שוק של האימפריה, מחושב לפי הערך הכללי של האימפריה. שבט- אם האימפריה בשבט, השם של השבט יוצג כאן. אחרת None יופיע. אם אתההשבט שלך בברית עם אותו השבט, (בעל ברית) יופיע ליד זה. אם אתה במלחמה, אז (מלחמה) יופיע ליד זה. גזע- זה הגזע של האימפריה שלך, ראה מדריך גזעים למידע נוסף. מפתח צבעים הגנהחופשה - אימפריות בצבע ירוק או שלא השתמשו במספיק תורים כדי לצאת ממצב הגנה, או שהן יצאו לחופשה. כדי לקבוע מה משני אלו נכון, בדוק באסוף מידע. מושמד - אימפריות בצבע אדום הושמדו. בעלי ברית - אימפריות בצבע כחול, נמצאות בשבט שלך. חסום - האימפריות בצבע צהוב נחסמו על ידי ההנהלה, על כך שהריצו אימפריה כפולה(2 אימפריות לחשבון)או גרמו/ניצלו באג במשחק. מנהל- אימפריות בצבע סגול אחריות על החזקת המשחק תחת שליטה. לא ניתן להתקיף אותן והן לא יכולות להתקיף אימפריות אחרות או להצטרף לשבטים. אם נתקלת בבעיות במשחק, אלה הם האנשים שצריך לדבר איתם. אתה - כדי להקל עליך למצוא את עצמך ברשימת הדירוג, האימפריה שלך תוצג בצבע אפור.

אסוף מידע[עריכה]

בדף אסוף מידע אתה יכול למצוא את רב האינפורמציה על האימפריה שאתה יכול לגלות לפני שתרגל אחריה(כדור בדולח), וגם כמו כן עוד מספר נתונים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר. זה הוא הדף היחיד שבו אתה יכול למצוא כמה אדמה בסך הכל אבדה והושגה לכל אימפריה בהתקפות. הערכים הללו בעלי ערך שבעזרתם ניתן לקבוע את כושר ההתאוששות של האימפריה. דף אסוף מידע זה המקום היחיד בו אתה יכול למצוא/לראות כמה ערים יש לכל אימפריה.

קשרי חוץ[עריכה]

לפני שאתה מתקיף מישהו בשבט, מומלץ לבדוק את קשרי החוץ של אותו שבט, ולגלות באיזו התקפת נגד אתה יכול להשתמש. קשרי חוץ זה כמו דף אסוף מידע רק עבור שבטים. זה כולל את כל מה שאתה יכול לחפש על שבטים, אפילו קצת יותר. זה עוזר במיוחד אם אתה רוצה להצטרף לשבט, לכרות איתו ברית, או להכריז מלחמה על שבט.

שימוש בתורים[עריכה]

רכוש סגולה[עריכה]

כאן אתם יכולים להשקיע תורים כדי לחפש סגולה. ככל שתשקיעו יותר תורים, כך תקבלו יותר סגולה. סגולה - כח מיוחד לקוסמים שבעזרתו הקוסמים מבצעים את הקסמים.

רכוש מזון[עריכה]

כאן אתם יכולים להשקיע תורים על חיפוש תבואה(מזון). ככל שתשקיעו יותר תורים, כך תקבלו יותר תבואה. תבואה - אם יגמר לכם התבואה, הצבא שלך יערקו וילכו מהאימפריה שלך.

רכוש מזומן[עריכה]

כאן אתם יכולים להשקיע תורים תמורת מזומן(כסף). ככל שתשקיע יותר תורים, כך תקבל יותר כסף. אם תהיו בחובות או מינוסים בכלכלה ולא יהיה לכם כסף, הצבא שלך יתפרק וילך לאימפריה אחרת.

קנה אדמה[עריכה]

כאן אתם יכולים לחפש אדמה, בעזרת תורים. ככל שתשתמשו במספר תורים יותר גבוה, ככה תמצאו יותר אדמה. האדמה משמשת כדי לבנות מבנים. אם למשל יש לכם 200 דונם, אתם יכולים לבנות 200 מבנים. ב"קנה אדמה" ישנה אפשרות לקנות אדמה מאימפריה אחרת, אך אפשרות זו היא רק לאימפריות עשירות כי אתם יכולים לקנות מספר נמוך של אדמה בעד סכום גבוה מאוד של כסף.

בניית מבנים[עריכה]

כאן אתם יכולים לבנות מבנים שונים:

שווקים[עריכה]

שווקים פירושו יותר כסף. ככל שיש לך יותר שווקים, ככה אתה תקבל יותר כסף מכל אזרח, והנטו/רווח שלך יעלה.

בתי מגורים[עריכה]

בתי המגורים מאפשרים לך לשכן יותר אזרחים באימפריה שלך. אם אתה שם לב שכל תור שעובר האזרחים עוזבים את האימפריה שלך, תבנה עוד בתי מגורים והאזרחים שלך יתחילו לחזור. ככל שיש לך יותר אזרחים באימפריה, כך אתה תייצר יותר תבואה(מזון) וכסף בכל תור.

תעשייה צבאית[עריכה]

התעשייה הצבאית מייצרת את הצבא שלך. ככל שיש לך יותר מבני תעשייה צבאית, כך כל תור אתה תקבל יותר צבא. כאשר אתם מתחילים את המשחק, יהיה לכם 25% מכל יחידת צבא (חיילים,ארטילריה,מטוסי קרב וספינות קרב). אם ברצונכם לשנות את אחוזי הייצור, כנסו ל"ניהול אימפריה" שנמצא בצד ימין בתפריט.

בסיסי צבא[עריכה]

בסיסי צבא מאפשרים לך לצמצם את ההוצאות הצבאיות שלך על ידי דיור יותר טוב עבור היחידות. הם גם יורידו את המחיר של היחידות בשוק השחור. שני ההטבות האלו לא יגדלו לאחר שיהיו לך 30% בסיסי צבא. בסיסי צבא גם יגדילו את קצב הזמינות של יחידות חדשות בשוק השחור. תועלת רביעית של בסיסי צבא היא שהסחורה שלך תגיע מהר יותר לשוק (כל 1,000 בסיסי צבא היא שעה אחת יותר מוקדם, ניתן להגיע עד 5.5 שעות יותר מוקדם).

מגדלי קוסמים[עריכה]

מגדלי קוסמים נועדו עבור דיור ואימון של הקוסמים, וגם מייצרים סגולה(כח מיוחד) בכל תור. אם אתה צריך סגולה, או קוסמים, בנה מגדלי קוסמים. כל מגדל קוסמים מייצר 100 קוסמים, ויכול להחזיק עד 175 קוסמים לפני שתתחיל לאבד קוסמים.

חוות[עריכה]

חוות חיוניות עבור הזנה של האזרחים והצבא. ככל שיש לכם יותר חוות, כך הרווח שלכם בחקלאות יגדל. ללא תבואה, היחידות שלך ירעבו ויערקו מהאימפריה שלך.

מגדלי שמירה[עריכה]

מגדלי שמירה הינם יחידה הגנתית חזקה, שווה 500 נקודות הגנה למבנה אחד. בכל אופן, מגדלי שמירה חסרי תועלת אם אין לך צבא.

עיר[עריכה]

עיר היא 1,000 דונם שמשפיעה כמו 1,500 בתי מגורים ו-500 בסיסי צבא.

כלכלה[עריכה]

שוק שחור[עריכה]

כאן אתם יכולים לקנות צבא ותבואה. כאשר המלאי נגמר, יהיה עליכם לחכות זמן רב כדי שמלאי יתמלא. כדי שהשוק השחור יתמלא בצבא יותר מהר, עליכם לקנות בסיסי צבא. בסיסי צבא מפחיתים 80% מהמחירים. שווקים מפחיתים את ה-20% הנוספים מהמחיר. באפשרותך למכור עד ל-84.5% מכל סוג של יחידה.

שוק[עריכה]

כאן אתם יכולים לקנות ולמכור צבא ותבואה מאימפריות אחרות במשחק. אם אימפריה מסוימת מכרה צבא או תבואה, אז הם יופיעו בשוק. אם כמה אימפריות מכרו צבא בשוק, אז רק הצבא של האימפריה שמכרה במחיר הכי זול, יופיע בשוק. כדי למכור לשוק צבא או תבואה, יש לחכות 6 שעות מתחילת השליחה לשוק. כדי להוריד את זמן ההמתנה(6 שעות) עליכם לקנות עוד בסיסי צבא. כל 1,000 בסיסי צבא היא שעה אחת יותר מוקדם, ואפשר להגיע ל-5.5 שעות יותר מוקדם מקסימום.

בנק עולמי[עריכה]

בבנק אתם יכולים להקפיד כספים ולקבל עליהם ריבית. על כל 52 תורים שאתה מבזבז, אתה מקבל 1% ריבית. יש באפשרותך לקחת הלוואה למקרה של מינוסים בנטו, ויותר מאוחר להחזיר.

מלא לוטו[עריכה]

כאן אתם יכולים לרכוש כרטיסי לוטו (אפשר לקנות מקסימום 3 כרטיסי לוטו, אך יש גזע מסוים שאיתו אפשר לקנות 6 כרטיסים). אם בהגרלה תיבחר הכרטיס שלך, אתה תזכה בסכום גדול של כסף. יש באפשרותך להירשם לתחרות ואם תזכה בה, אתה תקבל 20% מהקופה. אתה יכול להמר על אימפריה אחרת שנרשמה לתחרות ואם תנצח בהימור, תזכה בסכום גדול של כסף.


ענייני חוץ[עריכה]

סיוע חוץ[עריכה]

כאן אתם יכולים לשלוח סיוע לאימפריה אחרת כדי לעזור לה. אתה יכול לשלוח עד 5 משלוחים, וכל שעה נוספת שעוברת, אתה יכול לשלוח עוד סיוע. כדי לשלוח סיוע, אתה חייב לשלוח לפחות 5% מספינות הקרב שלך.

שבטים[עריכה]

כאן אתם יכולים להצטרף לשבט כדי להתגונן מפני אימפריות. לכל שבט יש סיסמא שאותה אתם תקבלו רק אם תבקשו ממנהל השבט. כל אחד מחברי השבט, מביא חלק מהצבא שלו כדי להגן על חברי השבט האחרים, אך זה יקרה רק אם כולם יאשרו את זה.

ארצות בחסותך[עריכה]

כאן אתם יכולים לקבל ולתת חסות לאימפריות אחרות. אם תבקש חסות והאימפריה השנייה תסכים לחסות, מקסימום הצבא שיהיה לך בכל יחידה הוא 100,000, אך רוב הצבא של האימפריה נותנת החסות, יעבור אליך. נותן החסות יכול לקחת מקסימום 5 אימפריות תחת חסותו. כאשר אחד ממבקשי החסות שאתה נותן לו חסות מותקף, הצבא שלך(נותן החסות) נכנסים פנימה ומשתמשים להגנה עבור מבקש החסות שתחת חסותך. מבקשי החסות לא מורשים להחזיק יותר מ-100,000 צבא מכל יחידה. בתמורה לזה, המבקש חסות נותן חלק מהתבואה והכסף לנותן החסות. אם אתה מבקש חסות, אתה לא יכול להחזיק יותר מ-100,000 צבא בכל יחידה, ואין באפשרותך לקבל צבא מסיועים או מהשוק. אתה תקבל רק 80% מהתבואה שלך ו-85% מהכסף שלך ממה שהיית רגיל לקבל. אם הותקפת, במקום להשתמש בצבא שלך עבור חישובים, הסטטיסטיקות ההגנתיות שלך יעמדו על 75% מהצבא של האימפריה שנותן לך חסות. אם אתה נותן חסות, אתה מקבל אבדות מכל התקפה על האימפריה שלקחת תחת חסות. אתה תקבל 20% מייצור המזון של האימפריה שתחת חסותך בכל תור שהיא מריצה, ו-15% מהכסף של האימפריה שתחת חסותך בכל תור שהיא מריצה.

חדר מלחמה[עריכה]

כאן אתם יכולים לתקוף אימפריות אחרות עם הצבא או הקוסמים שלכם.

התקפה עם צבא[עריכה]

עליכם לבחור סגנון תקיפה: התקפה רגילה - התקפה עם כל 4 סוגי היחידות. התקפה זו כובשת אדמה וגם מבנים, ומורידה לך 8% מהבריאות. מתקפת פתע - מתקפת פתע שולחת את כל סוגי היחידות, ומעניקה 25% בונוס התקפה ולא מאפשרת לחברי השבט לסייע בהגנה על המטרה שלך. התקפה זו מורידה לך 18% בריאות ואתה מאבד 50% יותר יחידות, אז השתמש בזה בקפידה. לוחמה זעירה - התקפה זו משתמשת רק בחיילים. התקפה זו מורידה לך 8% בריאות. ארטילריה - התקפה זו משתמשת רק בארטילריה. התקפה זו מורידה לך 8% בריאות. תקפיה אווירית - התקפה זו משתמשת רק במטוסי קרב. התקפה זו מורידה לך 8% בריאות. תקיפה מהים - התקפה זו משתמשת רק בספינות קרב. התקפה זו מורידה לך 8% בריאות.

אחרי שבחרת סגנון התקפה, יהיה עליך לבחור את אחוז הצבא שילך לכל קבוצה. באפשרותכם לבחור איזו פעולה כל קבוצה תעשה: תקוף - מוסיף נקודת התקפה אחת לכל יחידה בקבוצה שבחרת. בפעולה זו, אתה לא יכול לאבד אדמה אם ההתקפה נכשלת. הברח - נגד חיילים. מוסיף 10 נקודות התקפה לכל חייל שנמצא בקבוצה שבחרת. תוהו ובוהו - נגד ארטילריה - מוסיף 10 נקודות התקפה לכל יחידת ארטילריה שנמצאת בקבוצה שבחרת. היפטר - נגד מטוסי קרב. מוסיף 10 נקודות התקפה לכל מטוס קרב שנמצא בקבוצה שבחרת. לכד - נגד ספינות קרב. מוסיף 10 נקודות התקפה לכל ספינת קרב שנמצאת בקבוצה שבחרת.

למידע על כל יחידה ויחידה(חיילים,ארטילריה,מטוסי קרב וספינות קרב) לחץ כאן

התקפה עם קוסמים[עריכה]

כדור בדולח - מספק מידע על האויב שלך. הרוג - הורג 3% מכל היחידות הצבאיות של האויב. הרעל - הורס 9.12% תבואה של האויב שלך ו-12.65% כסף של האויב שלך. עורר התקוממות - הורס 3% מכל המבנים של האויב שלך כל עוד יש לו לפחות 15 מבנים מאותו סוג. פרעות - הורס 3% מכל המבנים של האויב שלך כל עוד יש לו לפחות 15 מבנים מאותו סוג. תקוף - למחמת קוסמים נגד הקוסמים של האויב. אם הצלחת, אתה מקבל 7% מהאדמה הבנוייה של האויב, 10% מהאדמה שלא בשימוש, מפסיד 9% מהקוסמים שלך, והורג 6% מהקוסמים של האויב. אם נכשלת, אתה סובל מאבדות של 10% קוסמים והאויב שלך מאבד 5% קוסמים. גנוב - גונב 10% - 15% מהכסף של האויב ונותן לך. כבוש עיר - אם לאויב שלך יש עיר, אתה יכול לקחת אותה בעזרת הקסם הזה, שמרכיב את כל היחידות הצבאיות שלך. לכבוש עיר זה לא קל. נדרשת אימפריה חזקה ומאוזנת בשביל משימה כזו. זו היא הדרך היחידה לקחת אדמה שעיר בנויה עליה.

לעוד מידע על הדרישות של כל קסם כדי שיצליח, או למידע על הקסמים המיוחדים שיש לכל גזע וגזע,לחץ פה

איזור הכשפים[עריכה]

כאן אתם יכולים לעשות קסמים שיעזרו לאימפריה שלכם, ויגנו עליכם מפני אימפריות אחרות. הצב שומרים - מקטין את הנזק מהקוסמים של האויב שלך בשני שליש ( 2/3 ). קצור תבואה - יוצר תבואה. ככל שהאימפריה שלך יותר גדולה, ככה תקבלו פחות תבואה. עצי זהב - יוצר כסף. ככל שהאימפריה שלך יותר גדולה, ככה תקבלו פחות כסף. התקדם לגבול הבא - מקדם אותך לגבול הבא.דרום >>> מרכז >>> צפון. התקדם לגבול הקודם - מחזיר אותך לגבול הקודם.דרום<<<מרכז<<<צפון. הכן סוסים - אם הכנת סוסים, אתה יכול לתקוף ולהיות נתקף על ידי אימפריות מגבולות אחרים. נשאר למשך 12 שעות. החזר סוסים - מחזיר את הסוסים שלך כדי שאחרים לא יוכלו להשתמש בהם ולהתקיף אותך, אם הם לא יכולים להכין סוסים בעצמם. רפא - מגדיל את הבריאות שלך ב-10%.

לעוד מידע על הדרישות של כל קסם כדי שיצליח, או למידע על הקסמים המיוחדים שיש לכל גזע וגזע,לחץ פה

ניהול[עריכה]

הודעות[עריכה]

אתה יכול לשלוח מקסימום 5 הודעות, וכל 30 דקות אתה מקבל עוד הודעה אחת לשלוח. בשביל לשלוח הודעה, יש להכניס את שם או מספר האימפריה, או לבחור אימפריה מהרשימה שבצד שמאל.

ניהול אימפריה[עריכה]

כאן אתה יכול לשנות את הגדרות המשתמש והאימפריה שלך. כאן אתה יכול לשנות את המס שעל אזרחי האימפריה שלך לשלם, לצאת לחופשה, לשנות סיסמא, ולהחליף גזע. כדי להחליף גזע, אתה צריך 250 תורים, 50% מהקוסמים שלך ו-75% בריאות לפחות.

השמד את מדינתך[עריכה]

כדי להשמיד את המדינה שלך, אתה חייב שיעבור לפחות 14 יום, מהיום שבו נרשמת למשחק. יהיה עליך לרשום את השם שרשמת בדף ההרשמה כדי להשמיד את המדינה שלך. קישור למשחק: http://www.imperium.mbgb.co.il קישור למשחק בכתובת החדשה: http://www.empirumonline.com