לדלג לתוכן

תכנות לילדים באמצעות Game Maker/משחק מרובה משתתפים/פרק ראשון

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


הערה: אפשרות זו של יצירת משחקים מרובי משתתפים זמינה רק בגירסה הרשומה של Game Maker.

לשחק נגד המחשב זה כיף. אבל לשחק נגד אנשים אחרים יכול להיות עוד יותר כיף. מצד אחד הכנת משחקים מרובי משתתפים היא קלה יותר מאשר משחק שבו השחקן משחק נגד המחשב בגלל שאין צורך לתכנת את האויב שיתנהג בצורה חכמה. מצד שני, גם יצירת משחקים מרובי משחקים אינה פשוטה, ומצריכה עבודה רבה. כמובן ששני שחקנים יכולים לשבת ולשחק על אותו המחשב כאשר כל אחד משתמש במקשים אחרים. אבל יכול להיות כיף ונוח יותר כשבל שחקן משחק על המחשב שלו, או אפילו עוד יותר טוב, כאשר השחקן השני יושב בצד השני של האוקינוס. בדרך כלל, האתגר המרכזי בתיכנות משחקים מרובי משתתפים, היא ליצור מצב שבו שני השחקנים רואים את אותו הדבר. זוהי משימה לא פשוטה שכן למידע לוקח זמן לעבור ממחשב למחשב. Game Maker מספק אך ורק כלים בסיסיים להעברת המידע ממחשב למחשב. פרק זה נותן תיאור קצר מהאפשרות.

כדי ששני מחשבים יוכלו לתקשר בניהם הם זקוקים לפרטוקול תקשורת. Game Maker, תומך בארבעה פרוטוקולים: IPX, TCP/IP, Modem ו-Serial.
תצטרכו לשונית של משחק מרובה משתתפים:

הלשונית

משחק Tutorial Maker יצירת משחקים מרובי שימושים: משחק Maker 8.0, המהדורה Pro, מצב מתקדם רמה: מתקדם

אוקיי עכשיו נתחיל

[עריכה]

משחק משחקים נגד המחשב הוא מהנה. אבל משחקים נגד שחקנים אנושיים אחרים יכול להיות כיף יותר. זה גם קל יחסית לעשות משחקים כאלה, כי אתה לא צריך ליישם מסובך היריב המחשב AI. ניתן כמובן לשבת עם שני שחקנים מאחורי המסך זהה ולהשתמש מפתחות שונים על המקלדת או התקני קלט אחרים, אבל זה הרבה יותר מעניין כאשר כל שחקן יכול לשבת מאחורי המחשב שלו. או אפילו יותר טוב, שחקן אחד שיושב בצד השני של האוקיינוס. בשביל זה יש תמיכה Maker משחק מרובה משתתפים. מדריך זה מסביר לך איך להשתמש בו. הזהיר אף. יצירת משחקים מרובי יעיל לא קל. זה דורש כי אתה משתמש מנוסה של Game Maker. אתה צריך להבין את השימוש של קוד כלשהו. אז אל תתנו את זה יהיה המשחק הראשון לך לפתח. כמו כן, להשתמש בפונקציונליות שאתה צריך את Pro Edition של Game Maker.
במדריך זה ניצור משחק פשוט שני שחקנים פונג לפטפט מעט התוכנית. כל המשחקים ניתנים בדוגמאות התיקיה מגיע עם מדריך זה ניתן לטעון לתוך Game Maker. הדגש הוא לא על גרפיקה יפה או לשחק משחק מפוארת, אבל רק על היבטים מרובי. אתה יכול להשתמש בו כבסיס משחק יותר מפוארת. אנו נתייחס להיבטים הבאים:

  • הגדרת חיבור למחשב אחר
  • יצירת או להצטרף מושב המשחק
  • שמירה על משחקים מסונכרן

החלק האחרון הוא ההיבט הקשה ביותר של כל משחק מרובה משתתפים. הבעיה היא איך לוודא ששני השחקנים יש בדיוק אותה השקפה על המשחק. לדוגמה, במשחק פונג, שני השחקנים צריכים לראות את הכדור בדיוק באותו מקום. Game Maker תספק את הכלים לעשות את זה, אבל יהיה לך לעצב את התקשורת עצמך לכל משחק שאתה עושה. לידיעתך, קוד מרובי ב Game Maker הוא ישן למדי. גם אם זה פועל היטב, אתה עלול לקבל בעיות כגון חומות אש. ראה את האזהרה בהמשך על איך לפתור בעיות כאלה. הגדרת חיבור
הדרך הסטנדרטית שבה משחק מרובי עובד הוא כדלקמן. כל שחקן רץ עותק של המשחק. הם פועלים אף מצבים שונים. רישום שחקן רץ המשחק שלו או שלה במצב שרת. האחרים להפעיל את המשחק במצב לקוח. השרת צריך להתחיל את המשחק הראשון יוצר את הפעלת המשחק. האחרים יכולים להצטרף הפגישה להצטרף למשחק. השחקנים צריכים להחליט על מנגנון המשמש לתקשורת בין המחשבים. ברשת תקשורת מקומית, הקלה ביותר היא להשתמש בחיבור IPX (ראה להלן לפרטים נוספים). אם כל השחקנים מחוברים אל האינטרנט TCP / IP היא בדרך כלל בשימוש. בפרוטוקול זה הלקוחות חייבים לדעת את כתובת ה-IP של השרת. אז השחקן מפעיל את המשחק במצב שרת חייבים לתת כתובת ה-IP שלו עם השחקנים האחרים (למשל על ידי שליחת להם דוא"ל). אתה יכול למצוא את כתובת ה-IP שלך באמצעות תוכנית בשם winipcfg.exe בספרייה שלך חלונות. אתה יכול גם להשתמש mplay_ipaddress Maker משחק הפונקציה () עבור זה. דרך יותר מיושנת של המחבר היא באמצעות חיבור המודם (ובמקרה זה הלקוח צריך לדעת את מספר הטלפון של השרת ולספק זה) או באמצעות קו סדרתי.
אזהרה: תקשורת נעשית קשה יותר כעת, כי אנשים משתמשים חומות אש ונתבים. אלה נוטים לחסום הודעות להמיר כתובות IP. אם יש לך בעיות בהגדרת חיבור זה יכול להיות הסיבה. הטוב ביותר במבחן הראשון עם משחק קצת מסחרי אם החיבור יכול להתבצע. ראה באתר הבא מספר פרטים על איך לעקוף בעיה זו: [/Q240/4/29.ASP&NoWebContent=1

כמו כן להבין את כתובת ה-IP הפנימי לא יכול להיות זהה למשל חיצוני אחד עקב נתבים.
אז עבור שני מחשבים כדי לתקשר הם יצטרכו כמה פרוטוקול החיבור. כמו רוב המשחקים, Game Maker מציע ארבעה סוגים שונים של קשרים: IPX, TCP / IP, מודם, ואת סידורי. הקשר IPX (ליתר דיוק, מדובר בפרוטוקול) עובד כמעט שקוף לחלוטין. זה יכול לשמש כדי לשחק משחקים עם אנשים אחרים על הרשת באותו אזור מקומי. הפרוטוקול צריך להיות מותקן במחשב שלך כדי לשמש. (אם זה לא עובד, עיין בתיעוד של Windows. או ללכת הפריט רשת בלוח הבקרה של Windows ולהוסיף את פרוטוקול IPX.) TCP / IP הוא פרוטוקול אינטרנט. זה יכול לשמש כדי לשחק עם שחקנים אחרים בכל מקום באינטרנט, בהנחה שאתה יודע את כתובת ה-IP שלהם. ברשת מקומית תוכל להשתמש בו ללא מתן כתובות. חיבור המודם מתבצעת דרך המודם. אתה צריך לספק כמה הגדרת מודם (מחרוזת אתחול ומספר טלפון) כדי להשתמש בו. לבסוף, כאשר באמצעות קו טורי (חיבור ישיר בין המחשבים) אתה צריך לתת מספר הגדרות הנמל. ישנן ארבע פונקציות GML שיכולים לשמש עבור אתחול קשרים אלה:
 mplay_init_ipx () מאתחל חיבור IPX.
 mplay_init_tcpip (addr) מאתחל חיבור TCP / IP. addr הוא מחרוזת המכילה את כתובת האינטרנט או את כתובת ה-IP, למשל "Www.gameplay.com 'או '123 .123.123.12", ואחריו אולי לפי מספר יציאה (למשל ": 12'). רק כאשר מצטרף הפעלה (ראה להלן) עליך לספק כתובת. האדם יוצר את הפגישה לא צריך לספק כתובת (כי את הכתובת של המחשב שלו הוא זה שחשוב.) ברשת מקומית כתובות לא נחוצים, אך עדיין יש צורך לבצע את השיחה.