לדלג לתוכן

שפות מתוכננות/מתחיל/צלילים

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשישפה מדוברת הינה עתיקה פי כמה משפה כתובה. התחלות רבות כונלאנגארים ניסו לבנות שפות משלהם מתוך מילים כתובות מבלי לשים לב כיצד הן נשמעות, אך גישה זו אינה מוצלחת במיוחד. לפני ששפה כתובה כלשהי היתה קיימת, כל החוקים שקובעים אין השפה פועלת, ובכלל כל חוקי הדקדוק, היו קיימים זה מכבר. מה שקבע נבנה מתבניות של קול.

מהם הצלילים בהם תשתמש?[עריכה]

הצעד הראשון להחליט על הצלילים בהם תשתמש בשפה שלך. לא כל השפות משתמשות בדיוק באותו מכלול של צלילים; למשל, הצליל "th" באנגלית, אינו קיים ברוב השפות האחרות (למרות שהוא קיים במספר שפות, כגון סוואהילי, יוונית וספרדית (בניב האירופאי)); לעומת זאת, בהרבה שפות משתמשים בצלילים שהשפה האנגלית לא משתמשת בהם בכלל.

אתה כנראה כבר יודע שצלילים הנם סוג כ עיצורים ו תנועות הגות . בהחלטה על הצלילים בהם תשתמש בשפה שלך, זה בד"כ עזרה לשקול אלו השניים קטגוריות בנפרד. הבא חיבורים הנם טבלות של עיצורים ו תנועות הגות . בינתיים, אל תדאג בקשר לסימנים השתמש ; רק ההנה שמיעה כמה מהיוצא דופן צלילים אתה אולי רוצה הצטרף השפה שלך! אבל don't קבל גם יוצא דופן ; וודא שבאפשרותך להגות כל הצלילים אתה הולך להשתמש, ושאתה יכול להגיד להם בנפרד בקלות. נוסף קו מנחה הוא לא להווסף צלילים מיותרים יותר ממה שצריך.

אבל בלי להתחשב של מהצלילים אתה בסופו של דבר החלט להשתמש או לא השתמש, זכור את זה זה חשוב לא לזרוק בכל קול אתה מצא; גבול עצמך למערכת של צלילים, במקום כל קול זה קיים. אם אתה מוצא את עצמך עם 50 צלילים בלי טוב סיבה מדוע, יש לך כנראה לך החוצה. הצלילים צריך גם להדמות לזה את זה איך שהוא; המנע יש "מפלצת " צלילים זה בעלת לא קרובי משפחה. למשל, אם יש לך אספיראטאד העצר (קשה עיצור כמו "בשיפוף ", עם נשיפה של אוויר אחרי זה), נסה לקבל יותר מאחד (אבל לא כל אספיראטאד העצר ).

פעם אתה למד את האלפבית פונטי בינלאומי, או מחשב-ידידותי ביצוע של זה כגון סאמפא, זה רצוי לכתוב את הפורמלי תיאורים משלך צלילים ביפא או סאמפא, מאשר לעזוב אותם כמשפט -כמו תיאורים (לדוגמא "כמו אנגלית 'ר', אבל עם השפתיים לפרוס ").


מהצלילים יכול לך היכן?[עריכה]

כאשר אתה בעלת יור צלילים, תהיה חייב עבודה על דרכים של לשים אותם ביחד. שפות חלק מאוד בכבוד הזה: למשל, אנגלית דורש כל הברה כולל תנועה הגה ; אפילו מילים בלי תנועה הגה כתב, כגון הביטוי המתמטי "נ.ט. ", הינם ניכר עם אחד ג€” "אנטה". לא כל השפות עקוב זה כלל ; כמה, מצד שני, דרש כל הברה ל הסתיים עם תנועה הגה. אם אתה הולך לתת עיצורים לבוא אחרי תנועות הגות בסוף הברות, אתה אולי רק אפשר אחד עיצור, או אתה אולי אפשר אשכול (כ אנגלית האם ).כמה צלילים אולי יהיה נאסר מבטוח מיקום ; לדוגמא, ה"נג" קול באנגלית יכול מעולם לא התחל מילה, ה"ה" קול יכול מעולם לא הסתיים מילה. אנגלית מאפשר הרבה אשכולות של עיצורים, אבל אוסר הרבה אחרים: מילה האם התחל סטר , אבל לא זדר . אתה רשאי עשה את ההחלטות שלך על מהאשכולות לתת; רוסי, למשל, טוב על אשכולות כגון זדר .


איך אתה תייצג צלילים אלה?[עריכה]

הצעד הבא הוא לעבוד איך אלה צלילים יהיה כתוב בהשפה שלך. אתה אולי רוצה להמציא שלך כתב או אלפבית, אבל (לאחרים' נוחות זמן אם לאף סיבה אחרת) זה הכי טוב לקבל דרך לכתוב הצלילים בשלנו אלפבית גם כן. הראשון כלל על לעשות זה הוא: להיות הגיוני. אם יש לך את הצלילים "בשיפוף " ו"פה ", זה טיפשי לכתוב ה"בשיפוף " קול כ"פה " וה"פה " קול כ"בשיפוף ". אם יש לך יותר צלילים לייצג מישנם מכתבים, ישנם שונים אפשרות :

השתמש גרף מכון. זה הוא שילוב של שניים מכתבים ייצוג אחד קול. רגיל דוגמאות הינם האנגלית "ש", "טה". אתה רשאי אפילו רצה להשתמש טריגראפהס ג€“ צירופים של שלושה מכתבים ג€“ כמו גרמני "סך", שבעלת אותו הדבר קול כאנגלית "ש". השתמש סימן הבחן: זה נוסף מכתב עשה על ידי להוסיף ציין לקיים מכתב. זה הוא לעיתים רחוקות דון באנגלית, אבל רוב שפות אחרות עשה שכיח השתמש מהם: גרמנית ֳ₪, ֳ¶, ֳ¼; צרפתי ֳ©, ֳ¨; ספרדית ֳ±. הכנס מכתב מאחר אלפבית, כגון יוונית או קירילית ג€” או אפילו ספרות רגילות ג€” לתוך אחרת רומי כתב. למשל, מילים בהשפה שלך יכול הראה כמו an־¸a או e7saj . כפי שאתה יכול לראות, זה מכשיר הוא לא תמיד נאה על העין וצריך להיות השתמש מאוד צמצו, ונמנע כאשר אפשרי. השתמש גרש:זה משותף מכשיר השתמש לייצג הקץ של בית-הקול קול, כפי שב hawai'i . ' יכול גם להיות הוסיף לאחר מכתבים בהדרך של (באופן מיוחד קל -ל -הקלד ) דיאקריטי: k'abob , t'engwok . אחד אבן נגף הרבה כונלאנגארס נפול לתוך משתמש גרש טהו לבצע מילים הסתכל מוזר או זר, בלי לחשוב על מהשזה למעשה מייצג:נסה על מנת למנוע זה בשלך עבודה. אף על פי זה חייב להיות הוסף את זה רוב שפות השתמש בגרש לומר דברים שונים, ואנשים אז תרגם הגרש שונה. עקב סיבה זו השימוש בגרשים לא עודד. כמובן, זה עדיין שימושי, במיוחד אם השפה אמר להיות סוד ופרטי.

איזה צלילים אני רוצה?[עריכה]

סוגי הצליל המשמשים בשפה (במיוחד שפת נושא, כגון קווניה) תלויים בנושא עצמו. לדוגמא, שפת אלפית תהיה כבדה מאוד בנוזל עם קירבים רבים ואילו לאורקית היו פחות צלילי גלישה ויותר משנקים קשים. יש לזכור שיש שני סוגים של צלילים: מושמעים ולא מושמעים. אל תהסס לבחור ולבחור, אך זכור שאם עמך יכול להשמיע קול מושמע, סביר להניח שהם יכולים להשמיע קול ללא קול, ולהיפך.הפרק הקודם:
הקדמה לשלב מתחילים
צלילים
תרגילים
הפרק הבא:
מילים