לדלג לתוכן

שפות מתוכננות/מתחיל/איך ללמוד את השפה שיצרת?

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

אם אתה יוצר שפה, יש סיכוי טוב שתרצה ללמוד לדבר בה בשטף יחסי לאחר השלמתה. באופן כללי, המפתחות ללימוד הדיבור בשפה שלך זהים לזה שאתה מנסה ללמוד שפה טבעית. אנו נעביר אותך באמצעות כמה טכניקות פשוטות בסעיף זה.

משפטים לדוגמא[עריכה]

דרך טובה ללמוד כל שפה היא להשתמש במשפטים לדוגמא המציגים את הדקדוק שאתה לומד, בנוסף לרשימת מילים והסבר על הדקדוק. אתה יכול לסקור משפטים אלה - אני מקווה רצף של משפטים ההולכים וגדלים במורכבותם ומתבססים זה על זה באוצר המילים בו משתמשים - שוב ושוב עד שאתה קורא אותם ישירות בשפה ולא לתרגם נפשית כל אחד בזמן שאתה קורא אותו.

לכן, דרך טובה ללמוד את השפה שלך היא ליצור משפטים כאלה למשל בשפה שלך, ולאחר מכן לבדוק אותם באופן קבוע. זה יכול להיות די קל , תלוי בסוג השפה. אם השפה שלך בקושי משנה את צורתו באופן המילים שלה, משימה זו כנראה תהיה פשוטה למדי. אם השפה שלך משנה מילים על כל הבדל משמעותי בדקות, במיוחד אם שפת האם שלך לא עושה זאת, זו תהיה משימה קפדנית, אם כי עדיין שימושית בסופו של דבר.

כאן אנו רוצים לתת לך כמה טיפים ליצירת משפטים לדוגמא ולהצביע על כמה מקורות לתרגום משפטי מבחן שעשויים לאתגר אותך ולוודא שכיסית את כל הבסיסים הדקדוקיים והסמנטיים.

עוד דרכים[עריכה]

משפטים לדוגמא הם דרך טובה ללמוד שפה, אך שוב, עליך להשתמש בטכניקות רבות יותר. טכניקות אלה כוללות דרכים בהן לומדי השפה משתמשים בדרך כלל לשינון מילים וביטויים, ולהתאים אותם לאלה בשפה שלהם. ישנן מספר דרכים לעשות זאת:

כרטיסי פלאש[עריכה]

כנראה הדרך הטובה והיעילה ביותר לשנן כל מילה או ביטוי. לדוגמא, אם תרצה ללמוד מה פירוש המילה "כלב" וזוכר מהי, ייתכן שתקשר אותה לתמונה, או למילת מפתח משפת האם שלך. רעיון טוב נוסף , יהיה לכלול בכרטיס ההבזק את הדקדוק הדרוש ליצירת מילה או ביטוי זה. לדוגמא, "החתול קופץ מעל הכלב, מאמר + שם עצם + פועל (מצומד) + מאמר + שם עצם". זו דרך קלה לעשות דברים, מכיוון שאתה יכול לכלול כמה היבטים של דקדוק שאתה רוצה, אם במקרה יש לך מקרים שונים, צמידות מורכבות יותר וכו '.

הקליטו את עצמכם![עריכה]

אם יש לך מכשיר להקלטת קול, כתוב כמה משפטים פשוטים ואז דבר אותם בקול. לאחר הקלטתם, תוכלו לטעון משפטים אלה לנגן ה- MP3 שלכם ולהציג דוגמאות של הקונגלנג שלכם בדרכים.

בהתחלה, אתה יכול להציע הגהות אחרי כל משפט על מנת להזכיר לעצמך מה נאמר. כאשר אתה מתקדם, לעומת זאת, נסה להשאיר את ההגהות האלה בחוץ.

פרויקט שכיף לנסות הוא לכתוב סיפור קצר.

תכנית לימודים[עריכה]

אם אתה מתכוון ללמד שפה לעצמך, מדוע שלא תערב גם כמה אחרים? זה הרבה יותר קל ללמוד כשאתה שקוע בשפה, ואם אנשים אחרים מדברים גם אותה, כישורי השפה שלך ישתפרו. כמו כן, לימוד השפה עוזר להפנים אותה אצל המורה, מכיוון שהם צריכים לדעת את המידע על מנת ללמד אותו. תכנן מדריך לימודים, תרשימים פועלים, תרשימי אוצר מילים, כרטיס פלאש, דפי עבודה או כל דבר אחר שעשוי להידרש ללמוד את השפה שלך בכיתה. מי יודע, מישהו יכול לבוא יום אחד ולהחליט ללמוד את זה בעצמם.

קל יותר ללמוד שפה עם בן זוג מאשר לבד. לשם כך כמה מתארגנים יצרו שותפויות לשימוש וללמוד שפות אחד את השני על ידי, למשל, התכתבות בדוא"ל.