שיחת מדף:שפות מחשב

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עם כל הכבוד ל-W3C, אין טעם לכתוב ספר על גוף הממליץ בנוגע לתקנים באינטרנט.

למי שהוסיף את זה, הייתי ממליץ להרחיב בנושא בערך(הקצרצר) המקביל בויקיפדיה. אני אסיר את הקישור. אם יש סיבה לגיטימית לספר בנושא, אעריך זאת אם היא תכתב כאן במקביל להחזרה של הקישור.

IBB 21:34, 30 נוב' 2004 (UTC)

HTML[עריכה]

HTML איננה שפת תיכנות ולכן איננה צריכה להופיע כאן אך אינני יודע היכן כן שי שי שי 23:50, 14 דצמבר 2005 (UTC)

סליחה על הבורות, אבל מה היא כן? תכנות הוא לא בדיוק הצד החזק שלי, אבל אני די בטוחה שמתכנתים ב- HTML. או שיותר מתאים לקרוא לה "שפה לבניית אתרים"? רותם 19:44, 22 ינואר 2006 (UTC)
זה תלוי מה את מגדירה בתור "תכנות". בצורה הבסיסית ביותר שלו, תכנות הוא כתיבה של תכנית מחשב, כש"תכנית מחשב" זה אוסף פקודות בשפת מכונה שרצות על המעבד. שפת תכנות היא שפה שבסופו של תהליך (שנקרא "קומפילציה" או "הידור" בעברית) הופכת לשפת מכונה - כלומר, יוצרת תכנית. לעומת זאת, יש שפות סקריפטים - אוסף פקודות שמבוצעות על ידי תוכנה קיימת, בלי להפוך לקוד מכונה לפני זה. גם שפות כאלו ניתן לראות כשפות תכנות.
אבל הטמל זה אפילו לא שפת סקריפטים. זה מה שמכונה "שפת סימון". מה שהיא מכילה הוא פשוט טקסט, פלוס מידע נוסף לגבי איך שהטקסט אמור להיראות, איפה יש תמונות, קישורים וכו'. הרעיון הוא שדפדפן יקרא את מסמך ההטמל ועל פי המידע הזה יציג את הטקסט בצורה ה"נכונה". אין כאן פקודות שמתבצעות. אין לולאות או משתנים. גדי אלכסנדרוביץ' 21:11, 22 ינואר 2006 (UTC)

SQL[עריכה]

מה עם SQL, MySQL?

מה איתן, באמת? אם לדעתך צריך להוסיף (למרות שהן לא בדיוק שפות תכנות), אתה מוזמן להוסיף. גדי אלכסנדרוביץ' 20:57, 22 ינואר 2006 (UTC)

אלגוריתמיקה[עריכה]

לא שמעתי בחיים על שפת תכנות כזאת... דרורק 23:49, 23 אפריל 2006 (IDT)

לפי מה שאני מבין הכוונה היא ליצור אלגוריתם שהוא אותו הדבר בכל השפות נכתב, ככה שהוא צריך להיות ספר חיצוני... חורחה
סטודנטים למדעי המחשב משתמשים באלגורתימים הרבה יותר ממתכנתים, אבל ניתן לקשר מכאן גם לספר על אלגוריתמים כמו שניתן לקשר מכאן לכל ספר מעולם התוכן של מדעי המחשב, שבאופן מעניין, התכנות לא נכנס בו... יש חוסר דיוק אצלנו מעצם העובדה ש-HTML ו-CSS נמצאות במדף הזה, ואולי צריך למצוא לו שם אחר כמו 'שפות תכנות ופורמטים'. אני בעד לא להפריד בין פורמטים לאינטרנט ותכנות, כי לרוב הם פונים לאותו קהל יעד... ארז סגל 11:07, 25 אפריל 2006 (IDT)

למה Java בinterpreted?[עריכה]

היא לא מקומפלת הרי? אמנם מורצת ע"י VM אבל לא נראה לי שזה Interpreted... ואם כן אז גם C# אמורה להיות שם לא? תקנו אותי אם אני טועה... בונגולים 20:56, 24 אפריל 2006 (IDT)

היא על הגבול. היא עוברת קימפול ראשוני, למין אסמבלי של ה-VM. ה-VM מקמפל מחדש לאסמבלי של המכונה עליה הוא רץ. לכן ניתן לומר עליה גם וגם. מבחינה זו, היא מתנהגת כמו שפה interpeted בכך שהיא גמישה ויכולה לרוץ על כל המערכות, ובאופן תיאורטי, היא אמורה להיות איטית יותר משפות שמתקמפלות עוד הסוף כמו C++. אני לא מכיר עדיין את C# לכן אינני יודע לגביה. בכל מקרה, שתהיה גם ב-interpeted וגם במקום אחר... ארז סגל 11:03, 25 אפריל 2006 (IDT)

סיכומים וטבלאות[עריכה]

הי.. יש לי הרבה טבלאות וסיכומים על כמה שפות תכנות. איפה אני יכול להוסיף אותם? בתוך המדריך? ינון א 01:14, 5 יוני 2006 (IDT)