לדלג לתוכן

שיחת מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
הוספת נושא
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

גאדג'ט Cat-A-Lot מיועד להעברת ערכים רבים מקטגוריה אחת לאחרת, הסרת ערכים רבים שנמצאים בקטגוריה מסוימת מהקטגוריה, או הוספתם לקטגוריה נוספת.

התקנה[עריכה]

התקנת הגאדג'ט מתבצעת על ידי בחירת "העדפות => גאדג'טים => קטגוריות => Cat-a-lot (לא לשכוח ללחוץ על "שמירה").

הפעלה[עריכה]

כאשר אתם נמצאים בדף של קטגוריה, מופיעה בפינה שמאלית תחתונה של המסך קישורית קטנה עם הכיתוב "Cat-a-lot". לחיצה על הקישורית משנה את התנהגות הדף: מרגע שלחצתם על הקישורית, לחיצה על אחד הדפים בקטגוריה לא מעבירה אתכם לאותו הדף, אלא מסמנת את הדף עליו לחצתם בעזרת רקע צהוב. לחיצה על דף מסומן מסירה את הסימון. בנוסף, נפתח תפריט שמפרט את האפשרויות לפעולות.

הסבר על התפריט[עריכה]

בתפריט שנפתח מפורטות תת-הקטגוריות של הקטגוריה הנוכחית, קטגוריות-העל (כלומר הקטגוריות שכוללות אותה), ומספר אפשרויות נוספות.

הוספה והעברה[עריכה]

משמאל לכל שורה עם קטגוריה (פרט לקטגוריה הנוכחית) מופיעות האפשרויות "הוסף" ו"העבר". לחיצה על "הוסף" תוסיף את כל הדפים שנבחרו לקטגוריה המתאימה, ולחיצה על "העבר" תוסיף אותם לקטגוריה המתאימה תוך הסרתם מהקטגוריה הנוכחית.

הסרה מהקטגוריה הנוכחית[עריכה]

בתחתית התפריט מופיעה האפשרות "הסרה מקטגוריה זו". לחיצה על שורה זו תסיר את הדפים המסומנים מהקטגוריה הנוכחית בלי להוסיף אותם לקטגוריה אחרת כלשהי.

בחירה גלובלית[עריכה]

בתחתית התפריט מופיעה האפשרות לבחור (כלומר לסמן לצורך פעולה עתידית) את כל הדפים בקטגוריה, או להסיר את הסימון מכל הדפים.

שינוי הקטגוריות המוצגות בתפריט[עריכה]

לחיצה על אחת הקטגוריות שמופיעות בתפריט תשנה את תוכן התפריט עצמו, בלי להשפיע על הדפים המסומנים או על הקטגוריה הנוכחית: במקרה כזה, התפריט יציג אחרי הלחיצה את תת-הקטגוריות ואת קטגוריות העל של הקטגוריה עליה לחצתם. באופן כזה ניתן להמשיך לנווט במעלה ובמורד עץ הקטגוריות.

בראש התפריט מופיעה שורה להקלדת טקסט חפשי. בשורה זו ניתן להקליד שם של קטגוריה כלשהי, ולאחר לחיצה על "אנטר", התפריט יציג את הקטגוריה הזו עם תת-הקטגוריות וקטגוריות העל שלה.

ביצוע[עריכה]

בלחיצה על "הוסף", "העבר", או "הסרה מקטגוריה זו" נפתחת תיבת דיאלוג שמונה את הדפים בהם בוצעה הפעולה עד רגע זה. פעולה זו יכולה לארוך בין שברי שנייה לשניות ספורות עבור כל דף, תלוי בגודל הדף ובעומס על השרת באותו הרגע. הזמן לביצוע הפעולה כולה תלוי, כמובן, במספר הדפים שבחרתם. אחרי שהדף האחרון עוּבָּד, תופיע בתחתית תיבת הדיאלוג הכתובת "חזור לדף". לחיצה על שורה זו תחזיר אתכם לדף הקטגוריה.

עריכות ותקצירי עריכה[עריכה]

למרות שלכאורה מדובר על פעולת עריכה יחידה, עבור כל אחד מהערכים שמועבר מקטגוריה אחת לשנייה, או שנוסף או נגרע מקטגוריה, מתבצעת על ידיכם עריכה לכל דבר בלחיצה על "העבר", "הוסף" או "הסר". כלומר, אם אתם מעבירים 17 דפים מקטגוריה אחת לאחרת, בדף "שינויים אחרונים" ובדף "תרומות המשתמש" תופענה 17 שורות חדשות.

תקציר העריכה של עריכות אלו יראה כך: "(Cat-a-lot: העתיק מקטגוריה:מלחינים ישראלים לקטגוריה:מלחיני ג'אז ישראלים)", כלומר התקציר נפתח ב"Cat-a-lot", ואז מפורטת הפעולה (הוספה, העברה, או הסרה), והקטגוריות המעורבות.

אם ברצונכם לבצע פעולה "כבדה", כלומר לשנות מספר גדול של דפים, יש לחלק אותם לקבוצות של עד 30 דפים בקבוצה, ולהמתין מספר דקות בין ביצוע הפעולה על כל קבוצה, על מנת לא להציף את דף שינויים אחרונים.

קבצי תפעול[עריכה]

  1. מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot.js
  2. מדיה ויקי:Gadget-Cat-a-lot.css