לדלג לתוכן

שיחת ויקיספר:מדיניות עיצוב שער לספר

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
הוספת נושא
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

ההצעה לחתום את השם בדף המידע לא הגיונית, כל הרעיון הוא שכל ספר יכתבו הרבה אנשים. איך אפשר לקבוע מי ירשם ומי לא? חורחה תוספת: אני גם לא מבין את ההצעה עם הקטגוריה בשם הספר, זה פשוט לא הגיוני אם יש כריכה לספר ושמה יש את התוכן עניינים אז למה צריך מדף בשם הספר? שזה פשוט רשימה של קישורים פחות יעילים מתוכן עניינים שזה מסודר. חורחה

הערה: שיניתי את הדוגמא בתוכן העיניים לשפת c כדי שיהיה עמוד עם 2 הדוגמאות וזה גם בכל זאת חומר יותר פשוט... אם יש בעיה עם זה תמיד אפשר להחזיר חורחה

זה נושא חשוב שיקבע הרבה בהמשך, כבר עכשיו ראיתי שמישהו חתם על ספר אחד... תגובות? חורחה בלי כח להתחבר
  1. מותר לחתום את השם בדף המידע. אני משערת שהכוונה היא להוגה הספר והכותב הראשי, אם כי נראה שזה סותר את כל הרעיון של ויקיספר.
  2. לגבי עניין הקטגוריות: ברגע שאתה מוסיף מתחת לספר "[[קטגוריה:שם קטגוריה]]", הנושא מתווסף אוטומטית לרשימה בקטגוריה הנ"ל. כך, אין צורך לסדר ידנית את תוכן העניינים, מה שחוסך הרבה עבודה טכנית מיותרת ובזבוז זמן.
  3. מכל מקום, אל תשכח שמדובר בהמלצות בלבד. רותם 17:30, 26 פברואר 2006 (UTC)
  1. אז מה בעצם את אומרת? שהסעיף טוב או לא?
  2. אי אפשר להשוות בין תוכן עיניינים שמחולק לנושאים ונמצא בכריכה, לבין רשימה של דפים שלמשתמש המתחיל קשה להבין מה הקשר בינה לבין התוכן של ספר.
  3. אני לא הבנתי שמדובר בהמלצות ואני לא בטוח שמי שנכנס לדף הזה יבין את זה... ולמה לא להפוך את זה לכללים? זה יעשה המון סדר בויקיספר.
בקיצור כל ההמלצות האלה נראות לי קצת לא מובנות, לא כדי שנעשה הצבעה חוזרת על הסעיפים האלה? (חורחה, המחשב שלי התקלקל)
חורחה, שים לב שאתה יכול להתחבר לחשבון שלך מכל מחשב (אם אתה זוכר את הססמא) ואף רצוי שתעשה זאת. גדי אלכסנדרוביץ' 20:29, 26 פברואר 2006 (UTC)
  1. בעיני הוא לא טוב.
  2. הקטגוריה אינה מגיעה במקום ההקדמה ותוכן בעניינים בתחילת כל ספר, אלא במקום מעין תוכן עניינים ראשי של ויקיספר.
  3. טוב, עכשיו זה שונה, כך שברור שמדובר בהמלצות. אולי באמת כדאי להפוך לכללים... השאלה היא איך תוכל, מבחינה טכנית, להחיל את הכללים הללו על כל הספרים שנכתבים (אם כי כרגע, לשמחתינו או לצערינו, לא נכתבים כאן יותר מדי ספרים חדשים).
  4. אם אתה מעוניין לפתוח שוב את הדיון - בבקשה. רק בקשה לי אליך: הצץ קודם כאן. רותם 20:50, 26 פברואר 2006 (UTC)
זה יהיה פחות מסובך כי יש רק כמה סעיפים בודדים שנצביע עליהם...
לא הבנתי את הבעיה שבהחלה על כל הספרים... פשוט נשכתב, כמו שמשכתבים בויקיפדיה כדי שזה יראה כמו ערך אינציקלופדי ככה נשכתב פה ונוסיף... כמו שהוספנו את הכריכה לשפת C...
וממש לא הבנתי את מה שאמרת שהקטגוריה באה במקום תוכן עניינים ראשי? זה נוגע לספר השלם... לפי דעתי צריך לשים כל כריכה בקטגוריה המתאימה רק... ומהכריכה יגיעו לשאר הספר... חורחה

סליחה, באמת לא ניסחתי את עצמי כראוי. אסביר את כוונתי:
נניח שאתה מתחיל לכתוב ספר כלשהו בנושא מתמטיקה. אז בדף הראשי שלו אתה כותב הקדמה, כמו כאן, וכן מוסיף את הכיתוב: [[קטגוריה:מתמטיקה]]. ואז, הספר שלך נרשם שם אוטומטית .
במילים אחרות: בדף הפתיחה (או "הכריכה" כמו שקראת לזה) של כל ספר אתה שם קישור לקטיגוריה, ואז מהקטגוריה יש קישור לספר שלך, וזהו. רותם 23:32, 26 פברואר 2006 (UTC)

אוקי זה באמת רעיון טוב... אז אם יש ספרים שכל הפרקים נמצאים תחת קטגוריה בשם הספר פשוט למחוק את תבנית הקטגוריה? חורחה (אני אשנה גם בדף של המדיניות שזה יהיה יותר ברור)
כן, בדיוק! וכמו שאולי שמת לב, כבר עשיתי את זה בספר או שניים במתמטיקה לפני כמה ימים. (סליחה על התשובה המאוחרת ועל שתיקנתי לך שגיאת כתיב. זו הפרעה שלי...) רותם 04:34, 2 מרס 2006 (UTC)
כן גם אני הספקתי כבר לעשות את זה כמה פעמים, אין בעיה אני גם ככה לא משהו בלשון חורחה

קטגוריות קהל יעד[עריכה]

ראיתי שעדיין לא משתמשים בקיטלוג לפי קהלי יעד - כבר יש הצעות איזה קטגוריות יהיו? ספציפית, רציתי לקטלג את הספר על תכנות לילדים כמיועד לילדים (למשל בקטגוריה של גיל בי"ס יסודי) ו\או לא דורש כל ידע מוקדם. --יונת

ארז העלה את הרעיון של "שערים" - שער לתלמידי היסודי, התיכון, לסטודנטים וכולי. כרגע אנחנו מחכים להוספת דפים מסוג "שער" ע"י המתכנתים. רותם 23:10, 17 מרס 2006 (UTC)

הערות על המונחים[עריכה]

בחלק על השער, הסעיף האחרון אומר שבתוכן העניינים ירשמו שמות ספרים. האם הכוונה היא אולי לפרקים? (שהרי הם מה שבדרך כלל מופיע בתוכן עניינים) או אולי כרכים? שמות ספרים זה מה שמופיע בקטלוג או על מדף, לא?

החלק על "שמות דפים וקבצים" מטעה - בדרך כלל "קובץ" במחשב מקביל פחות או יותר לדף אינטרנט, וגם העובדה ששתי המלים האלה מופיעות יחד בכותרת גורמת לחשוב שזו הכוונה. רק בקריאה שלישית הצלחתי להבין שהכוונה במלה קובץ היא לספר או כרך. אני מציעה להמנע מהמלה קובץ, בגלל שעלולים לבלבל אותה עם קובץ מחשב ואז לחשוב שמדובר על דף. (אני רואה שגם חורחה חשב כך, כי הוא תהה למה לשייך כל דף לקטגוריה.)

בקיצור, כפי שאני מבינה זאת ההיררכיה היא:
מדף > מדפי-משנה (אולי כמה רמות) > ספר > פרקים (ואולי תת-פרקים)
כל אחת מהרמות האלה מופיעה על דף בוויקיטקסט, ושמורה במחשב כקובץ, לכן שימוש במונחים "דף" ו-"קובץ" בתור רמות בהיררכיה נראה לי מבלבל.

(לשנות את הניסוח? אני רוצה לוודא קודם כל שבאמת הבנתי נכון.) --יונת

כן אין בעיה שתשני, אגב במילה קובץ מתכוונים לדף בספר, לפחות ככה זה נראה לי איך שרשום לרשום את השם.
אגב נראה לי שצריך לעשות רשימה של קטגוריות שאפשר להשתמש בהם כי כמו שיונת לא הייתה בטוחה לאיזה קטגוריה להוסיף ככה כולם יהיו. יש התנגדות?
חורחה
שיניתי חלק מהניסוחים. דעתכם? רותם 23:22, 17 מרס 2006 (UTC)
טובים מאוד חורחה