שיחה:ASP

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

תיקונים לכמה שטויות שרשומות מעל[עריכה]

"בשפת התכנות ASP"

א. ASP אינה שפה!!! מספר הפקודות ב ASP שווה לאפס (ישנם רק כמה הגדרות בסיס) אם אתם חושבים שאתם מפתחים ב"שפת ASP" אז יש לשער שבלי לדעת אתם מפתחים בשפת VBS

ASP היא טכנולוגיה (כאמור ללא פקודות). טכנולוגיה זו מאפשר להריץ קודים הרשומים בשפות ממשפחת שפות סקריפט. ברירת המחדל של טכנולוגיית ASP היא הרצת שפת VBS ולכן אם לא מגדירים את השפה איתה עובדים השרת מפענח את הקוד כאילו היה רשום בשפת VBS אך כאמור ניתן להריץ בטכנולוגיה זו שפות סקריפט שונות כמו למשל גם JS.

ב. ASP אינה קשורה לתכנות יותר ממי שחושב שASP היא שפה קשור לפיתוח

כאמור ASP היא טכנולוגיה המריצה שפות ממשפחת שפות סקריפט בלבד ולא רק שאינה שפה הרי שאינה יכולה אפילו להריץ שפות ממשפחת שפות תכנות (בניגוד אולי לASP.NET ששוב אינה שפה אלא טכנולוגייה המאפשרת הרצת שפות הרבה יותר מגוונות כמו C# ועוד)

הערה:לא מצאתי היכן לערוך את החלק העליון כך שאשאיר למי שיודע לערוך ולשים את התיקון בצורה פחות בוטה אולי

נכתב על ידי אלמוני והועבר לדף השיחה.

א: ASP היא שפה, יש לה את המילה השמורה <% (זה נראה כמו תגית HTML אבל זה לא תגית אלא רק צירוף סימנים) ואת המילה השמורה %>. מה שנכון נכון - ASP היא לא שפת תכנות, היא טכנולוגיה.
ב: הטענה לא כל כך ברורה, אבל סקריפטים גם הם נכתבים בשפות תכנות. שפת תכנות (לעומת המושג הכללי "שפת מחשב") היא שפה שמכילה פקודות שמתבצעות, כמו כן שמסוגלת לקבל החלטות (IFים וכד').
בספר עדיין יש שגיאות: טעות נפוצה היא לחשוב ש-ASP ו-HTML הולכים ביחד. זה לא כך, ASP יכולה לבנות גם תמונות בפלט, או כל קובץ אחר שתרצו. לרוב משתמשים ב-HTML.
הספר לא צריך ללמד את: סוגי משתנים, ביטויים, תנאים ולולאות, פונקציות ושגרות, נאמר ש-ASP היא לא שפת תכנות ולכן כל אלה הם לא חלק ממנה. ספר זה צריך לכלול הסברים על האובייקטים שASP מגדירה (כמו SESSION).
ybungalobill 08:56, 29 בפברואר 2008 (IST)[תגובה]

ASP בלינוקס[עריכה]

מותקן אצלי לינוקס ואני רוצה לתכנת בו ASP, האם אני יכול, אם כן אז כיצד? --לאוניד גלעדוב 19:33, 27 באפריל 2008 (IDT)[תגובה]

יכול להיות שתוכל למצוא את מבוקשך כאן: [1] - אבל זה לא מניסיון (ולכן בעירבון מוגבל). אני מאמין שעם התקנה של שרת Apache תסתדר. עדכון: אצלי זה נמצא ברשימת החבילות (ב-Synaptic) - חפש apache asp ותוכל למצוא את החבילה הזאת ואפילו עוד כמה. Johnny Zoo 22:17, 27 באפריל 2008 (IDT)[תגובה]