שיחה:תכנות לילדים באמצעות Game Maker/מריו/קוביות

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

שלום....

יש לי בעיה די מוזרה:

אחרי שאני עושה את הפעולה להפיכת הדמות מקוביית השאלה לקוביה הריקה מריו נוגח בקוביית השאלה והיא אכן הופכת לקובייה הריקה... עד כאן בסדר! עכשיו כשעברתי לשלב הבא - זה שהיא צריכה לקפוץ עשיתי כך: 1.הוספתי לקובייה הריקה ארוע יצירה. 2.בארוע זה הוספתי לו את הפעולה לקביעת המהירות (מתייחס אל -self מהירות אנכית - -5 ולא סימתי יחסיות!) 3.בניסיון השני כן סימנתי יחסי וגם לא עזר.

עכשיו מה הבעיה, עוד לפני שקבעתי לקובייה הריקה את הכבידה ורק קבעתי את המהירות הקובייה אמורה לעלות למעלה (בלי ליפול כי עוד לא שמתי כבידה) אבל היא לא זזה לשום מקום ושום כלום. ניסיתי אחר כך עם כבידה למרות שזה לא אמור להשפיע כי בכל זאת אם קבעתי לקובייה מהירות אנכית היא צריכה לזוז והיא לא זזה - כבידה זה כבר עניין אחר אז הבעיה היא מפה והקובייה הריקה פשוט לא זזה ממש כמו בשלב הקודם היא רק מתחלפת לקוביית השאלה ולא זזה!


בבקשה עזרה דחוף, תודה רבה רבה מראש לעוזרים!

מריו[עריכה]

יש לי בעיה אחרת עוד לפני הקפיצה של הקוביה, כשאני קופץ ונוגח בקובייה הקובייה לא מתחלפת בריקה, היא מתחלפת בעוד מריו ושניהם נדבקים לי לקיר כל הזמן.

עזרה[עריכה]

1) והקובייה לא זזה? תבדוק אם בפעולה של הפיכת קוביית השאלה לקובייה ריקה סימנת שכן יבצע אירועים (Perform events). אם לא, אז אירוע היצירה של הקוקבייה הריקה לךא יופיע בכל מקרה.

2) תבדוק אתה אם בפעולה של הפיכת הקובייה שינתי אותה לאובייקט קובייה ריק ולא לאובייקט מריו.

מקווה שהצלחתי לעזור...

בעיה[עריכה]

יש לי בעיה בכלל שהקוביה לא עושה צליל כשמריו מתגש בה.

עזרו


תבדוק שעשית בפעולת התנגשות של מריו בקוביה, הפעלת צליל