שיחה:תוכנית לימודים מוארת (כיתה ח')

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אשמח לקבל הערות / הארות לתוכנית. --יעל אדרי 13:32, 7 במאי 2009 (IDT)[תגובה]

מדוע החינוך לערכים צריך להיות *חלק* מלימוד המתמטיקה?[עריכה]

מתוך המאמר: "..יש חשש, שראייה צרה של הוראת המתמטיקה כמשימה נטולת ערכים הומאניים (אלוני, 2005), תכשיר דור של תלמידים צרי ראייה שאינם ערניים ואינם קשובים לסביבת חייהם. דור כזה, ידע אולי להקפיד על שליחת הרכבת בזמן, אולם עלול שלא יברר אם היא נוסעת לאושוויץ.."

ברור לי שיש חשיבות שאנשים יגדלו להיות אנשים טובים, ערכיים. ברורה לי גם החשיבות שידעו מתמטיקה. פחות ברור לי מדוע הלימוד של שני הדברים צריך להיות משולב. האם אי אפשר להציג בעיות אתיות בשיעור ספרות וללמוד שיטות פתרון בשיעור מתמטיקה? למה זה חייב להיות יחד? אורי מוסנזון 13:53, 7 במאי 2009 (IDT)[תגובה]

אפשר ללמד ספרות בלי להתכוון לחנך לערכים ואפשר ללמד מתמטיקה בלי להתכוון לחנך לערכים. "להתכוון" - מפני שכל מורה, בכל מקצוע, מחנך לערכים גם כשהוא לא מתכוון לכך. לתפיסתי, תפקידו של המורה הוא קודם כל לחנך לערכים באופן מודע, ושנית ללמד היטב את נושא התוכן עליו הוא ממונה (כרגע), למשל: מתמטיקה או התעמלות. --יעל אדרי 14:20, 7 במאי 2009 (IDT)[תגובה]

הסבר קצר על מהות החיבור?[עריכה]

  1. לא הבנתי מה זה אמור להיות ומה המטרות של הספר/מדריך.
  2. האם התכוונת לקרוא לספר הזה "תוכנית לימודים מוארת (כיתה ח')", ובמקרה עשית קופי-פייסט ויצא "עריכת תוכנית לימודים מוארת (כיתה ח')"..?

בברכה, Mintz l 16:57, 9 במאי 2009 (IDT)[תגובה]

היה זה ניסיון ללמוד כיצד כותבים ספר בפלטפורמת ויקי.הספר "תוכנית לימודים מוארת" נמצא כרגע בכתיבה על ידי. חשבתי להעלותו לויקיספר כדי להפיץ אותו בין מורים וכדי שמורים אחרים יוכלו לתרום לו, אחרי שאני, בשלב ראשון, אפיץ את הגרסה הראשונה.