שיחה:מתמטיקה תיכונית/אלגברה תיכונית/אינדוקציה מתמטית

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

שחף, אני שמח מאוד על הכתיבה, אבל אם את/ה יכול/ה אני מבקש לכתוב את הערך מראש כמו שכתובים שאר הערכים הקודמים. אין טעם ליצור עבודה כפולה בעיצוב מחדש. ערכים לדוגמא:

  1. מתמטיקה תיכונית/אלגברה תיכונית/מספרים מרוכבים
  2. מתמטיקה תיכונית/אלגברה תיכונית/טכניקות אלגבריות פשוטות
  3. מתמטיקה תיכונית/אלגברה תיכונית/משוואות

כמו-כן, אנא השתמש/י בלאטך, ולא ב"שורות קוד". על כל שאלה או בעיה, את/ה מוזמן/ת לכתוב לי בשיחת המשתמש שלי. תודה, דרורק 19:35, 20 אפריל 2006 (IDT)

שלום דרור[עריכה]

שמחתי לעזור ולתרום מהידע שלי לוויקיספר, אבל יש לי בעיה עם latex- אני יותר מורגל לכתיבה ב-word, עם תוכנת equasion editor. קצת קשה לי ללמוד את כל האופרטורים של latex ולהתרגל אליהם, אבל אחרי זמן-מה נראה לי שאני אתרגל לממשק הזה.

בכל מקרה- תודה. אני גם אשמח לקבל עזרה בכתיבה ובעריכת הנוסחאות.

אינני משתמש באופיס כיום, אך אם זכרוני אינו מטעה אותי, ישנה תוכנה חינמית (לא חופשית) שנקראת TexAide מאותה חברה של MathType, שמאפשרת לכתוב ב-LaTeX בדיוק באותו אופן שמשתמשים ב-EquationEditor של מיקרוסופט, התוצאה מוכנסת אוטומטית לקליפ-בורד... דרורק 01:03, 23 אפריל 2006 (IDT)

למה באנגלית?[עריכה]

הי שחר, מדוע בחרת לכתוב את ההסברים באנגלית? הרעיון של ויקיספר העברי הוא לכתוב אותם בעברית! אני מקווה שזה בסדר ששיניתי זאת. רותם 22:16, 22 אפריל 2006 (IDT)

אני לא מסרב לעזרה...[עריכה]

ואני מזמין את שאר הוויקיסופרים להצטרף ולעזור לי בעריכה. אני אודה ואשמח לקבל כל תיקון שהוא לגבי מה שכתבתי. --שחף ו 15:26, 23 אפריל 2006 (IDT)

ברכותיי - אני רואה שהתחלת קצת ללמוד להשתמש ב- LaTeX, בפרט שלמדת לשים \ בתחילת כל ביטוי מתמטי. יישר כוח! רותם 01:42, 24 אפריל 2006 (IDT)

משפט בעייתי[עריכה]

"הגדרה זו מכסה את כל המספרים הטבעיים החל ממקום מסויים, ובהוכחה עבור מקרה כללי (שהוא יותר אמין ויותר פרקטי) כיסינו את כל המקרים שיכולים להיות."

אני חושב שאני מבין את הכוונה במשפט. האם כל הקוראים (שלא רגילים להוכחות מתמטיות ולדיבורים על "מקרה כללי") יהיו מסוגלים להבין אותה? אגב, לפחות את הערת הסוגריים צריך לסלק - "אמינות" הוכחה של מקרה פרטי אינה שונה מ"אמינות" הוכחה של מקרה פרטי, ו"פרקטיות" זו שאלה של המקרה הספציפי ומה אנחנו רוצים לעשות. גדי אלכסנדרוביץ' 07:18, 1 מאי 2006 (IDT)