שיחה:לינוקס לכל מי שרוצה לדעת

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום

בזמן הקרוב אעלה את הפרק לפני ההתקנה, הוא כמעט מוכן אני רק צריך למצוא זמן, כך שיתאים לויקי.

הספר יהיה מבוסס על תרגום של הספר http://www.tldp.org/LDP/intro-linux/intro-linux.pdf

שמח לשמוע, אני גם אשמח לקרוא... טוב לראות אותך פה, רק אל תשכח לחתום... עידן ד 14:04, 15 יולי 2005 (UTC)
סבבה Matanya 14:23, 15 יולי 2005 (UTC)


לכותבים שלום. יש לי כמה הערות והארות בשבילכם:
1. מדוע קורא ספר זה צריך לקרוא אודות תוכנה חופשית, גנו, יוניקס ועוד? האם כשאתם קוראים ספר עזרה של חלונות אתם מקבלים את עקרונות השיטה הקפיטליסטית? תולדותיו של ביל גייטס/סטיב באלמר/פול אלן? דומני שלא. לדעתי כדאי לשים את הרעיון של הפילוסופיה וההיסטוריה כנספח של הספר ולא כהתחלה.
2. מדוע צריכים לכתוב טיעונים כנגד לינוקס? בספר על לינוקס אין מקום לחסרונות שיבהילו את הקורא. אולי כדאי לכתוב קטע של "למי לינוקס לא מתאימה?" או משהו בסגנון, קטע כזה יכול להועיל ולמנוע אכזבות, אבל חסרונות, נגד.. כבר נשמע רע :)
3. קיימת תת-כותרת בשם "הסבר שלא הכל קל", גם בחלונות לא הכל קל.. בשום דבר לא הכל קל, לפי דעתי הקטע קצת מיותר. בהתחלה, במנדרייק שלי הרוב היה דיי קל.. וזה מספיק.
4. לפי דעתי צריך לקחת קטע מ-"מה זה לינוקס" ו-"ההתקנה" ולעשות קטע בינהם שיקרא "לפני ההתקנה". בקטע הזה נוסיף את בחירת הפצה, מהי הפצה, השגת הדיסקים, מחיצות וכדומה.
5. בקטע "ההתקנה".. באתר לינמגזין קיים מדריך להתקנת פדורה, אובונטו, מנדריבה. בפינגווין קיים מדריך להתקנת דביאן. בג'נטו ישראל קיים מדריך להקנת ג'נטו. אם אני לא טועה יש בלינמגזין גם מדריך להתקנת סוזה, אבל זה כבר לא בטוח. בקיצור, עדיף לשים שם קישורים למדריכים לא?
6. אתם מתמקדים יותר מדי בהתקנת המערכת, האם לא כדאי להתמקד במה שאחרי? צריבה, האזנה למוזיקה, צפייה בסרטים, גלישה, התכתבות, מסרים מיידיים ועוד? אפשר להיכנס לפורום של וואטסאפ, לראות את השאלות שעולות הרבה פעמים ולכתוב הסברים עליהם.
אשמח לעזור ולתרום לספר. אני רק רוצה לדעת איזה מההצעות שלי אתם מקבלים, ואיזה לא. תודה Tahmar1900 15:13, 17 דצמבר 2005 (UTC)

הערת אנונימי[עריכה]

אנונימי כתב:באלמר/פול אלן? דומני שלא. לדעתי כדאי לשים את הרעיון של הפילוסופיה וההיסטוריה כנספח של הספר ולא כהתחלה. < 87.68.158.68 21:17, 7 ינואר UTC 2006 עידן ד 23:30, 7 ינואר 2006 (UTC)

ספרי לימוד - לינוקס[עריכה]

שלום, שמי עמיחי ואני אחד המנהלים של האתר סיכומונה. מחר אני ועוד אחד מהשותפים באתר (גיא) נפגש עם הנהלת התיכון עירוני ד' בת"א ושם אנחנו אמורים לסכם איתם על כך שיותר לנו להתקין לינוקס בכיתת לימוד אחת בבית הספר. אנחנו מקווים שאחרי הניסיון שימשך שנה שבה התלמידים יעבדו באופן אינטואטיבי עם הלינוקס וילמדו לבד לשלוט בו,יתחילו בבית הספר להדריך את תלמידי הכיתות הנמוכות בשימוש "אמיתי" בלינוקס. לשם כך יש צורך לכתוב מערכי שיעור מסויימים למורים,ספרי לימוד לתלמידים והקמת מאגר FAQ שיעזור לתלמידים והמורים להתמודד עם בעיות שיצוצו במהלך השנתיים הללו. חיפשתי באינטרנט ומצאתי כמה וכמה ספרים נחמדים אך הם כולם באנגלית ואני מאמין שתלמידים בכיתות ז' לא יכולים ללמוד לעבוד עם מערכת הפעלה חדשה אשר כל ההסברים שלה כתובים באנגלית(לפחות לא רוב התלמידים). אני רוצה להציע שת"פ בין סיכומונה לוויקי-ספר בהקמת מערך למידה של לינוקס שיהיה זמין לתמידים ומורים,בתקווה שהפרוייקט הזה יעזור לקדם את הפצת הקוד הפתוח בארץ. אנו חושבים כי אם בתום שנה-שנתיים של ניסוי,תלמידים ילמדו לעבוד עם לינוקס, נוכל לפנות אל כמה בתי ספר יסודיים בבקשה שיתנו לנו להתקין לינוקס על כמה מחשבים, ובכך יעזרו לנו לבסס אצל תלמידים כבר בכיתה א' את ההכרה כי יש חלופות לווינדוס ולשאר התוכנות של מיקרוסופט(לא שיש לי משהו אישי נגדם חוץ מהמחירים...)

--Amihai 13:51, 2 יולי 2006 (IDT)