שיחה:גידול חיות מחמד/כלב

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דורש שיפור...[עריכה]

"הדרך הטובה ביותר להעניש כלב או לנזוף בו היא להשכיב אותו על הגב ולאחוז בצווארו. אם מדובר במשהו חמור, אפשר לנהום עליו ולחשוף שיניים. מבחינת הכלב, צעד כזה קובע את עליונות הבעלים ומבהיר לכלב שהוא עשה משהו שאינו כשורה. כך תשיגו שתי ציפורים במכה אחת: גם הכלב יבין את כוונתכם, וגם תוכלו להימנע מאלימות כלפיו." זה מגוחך מה שרשום. לא רק שהכותב מציע פתרון הוא מציע פתרון לכלל הבעיות (מה שיתברר כלא נכון). לחשוף שינים ולנהום? לאן הגענו. אם נחקה את החייה לעולם לא "ננצח" אותה.יש לשכתב את הערך.
למי שיש כלב חדש ממולץ לטייל איתו כשעה בשכונה לפני הכניסה לבית (מפתח נאמנות וקבלתכם כמנהיג). הצעדים שלכם לפניו, אם הוא רוצה להתקדם חסמו אותו עם הרגל (אצל בעלי חיים, מהירות מזדהה עם מנהיגות). כמו גם, לפני הכניסה לבית יש להושיב אותו על רגליו, על פי קריאה, ולהיכנס ראשוני. כך, הכלב מזהה שהבית שייך לכם ואתם אלו שאומרים מה לעשות בו. שמרו על הכללים : אימון (יצא אחת לפחות ביום, ארוכה), משמעת (הגבה בשעת מעשה) וחיבה (מזון, ליטוף...).היכולת להשכיב כלב על צידו וליטופו, מראה עד כמה הכלב סומך עליכם.

כלב שהורס רכוש, משתין ופוגע בשלמות הבית, הוא כלב דומיננטי - רואה עצמו כבעל הבית. בכדי לשנות התנהגות זו יש להחזיר את המנהיגות לידכם. יש להחזיר בעלות על כל פריט בבית החל מאוכל ועד היציאה. באוכל (הכלב נוהם אם מתקרבים אליו בזמן אכילה) - עומדים מעל הכלי עד שהכלב פונה לאחור והולך (חייבים להקפיד על כל השלבים, ראש לאחור לא מסמן כניעה). יציאה - ומרים על כללי ההליכה, שימוש באף ועוד. אלו הסברים ארוכים יותר ממה שמצוין כאן.
אחוז קטן מאוד מהכלבים תוקפנים, אחוז שלרב לא יצא לכן לראות, ביחוד בישראל (הרבה כלבים יוצאים להורג, בדרך כלל יומתו הדומיננטים והתוקפנים...). רוב "התוקפנות" של הכלב זו דומיננטיות, כלומר, חוסר אחראיות ומנהיגות מצד בעלי החיה.

לגבי משמעת. הכן יש צורך להגיב בשעת מעשה, כלבים חיים את הרגע, יש להם זיכרון קצר טווח משל האדם. יש להגיב על פי תגובת הכלב. אם הוא נוהם, עומדים מולו עד שהוא נסוג לאחור, זה יכול לקחת זמן. אם תוקף (יתכן שגם חיה אחרת) יש ל"נשוך אותו" עם היד באיזור רגיש, לרב, הצוואר וכן הלאה. לא רצוי לפעול ללא כלים וניסיון בנושא. אף פעם לא לנזוף בשם הכלב בעת ענישה. השכבת כלב על הרצפה ואחיזה בגרון, היא צעד קיצוני ופזיז, לא רצוי לנסות ללא ניסיון, בדיוק כפי שלא רצוי לבצע פעולות מגע אחרות עם הכלב ללא ניסיון. יתכן שרק תחמירו את המצב כיוון שלא ביצעתם את הפעולה עד תומה. ‏Illuyanka‏ 10:45, 5 בינואר 2011 (IST)