שיחה:אודות המשנה הפתוחה

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

עריכה[עריכה]

שלום דובי! אני ניסיתי לכתוב קצת במסכת זבחים, אבל אני לא יודע עדיין איך עושים פונקציות עריכה מתקדמות יותר. איפה אני מוצא את המידע הנדרש (כדוגמת שינוי פונטים, ניקוד וכו').

לליאור שלום וברוך הבא! לשאלות טכניות מהסוג הזה, מומלץ לפנות לדף בויקיפדיה שמסביר היטב את הדברים האלה. ראה: [1]. Dovi 03:57, 9 יוני 2005 (UTC)

זכויות יוצרים[עריכה]

הוספתי הסברים לגבי מה מותר ומה אסור במסגרת זכויות יוצרים, בהתאם למה שסיכמנו במזנון ויקיטסקט. נבוכדנאצר 14:03, 9 יוני 2005 (UTC)

עיקר תוספות יום טוב[עריכה]

יש לבדוק לגבי הפירוש המודפס (כמדומני בהוצאת "אשכול") בשם "עיקר תוספות יום טוב", מי חיבר אותו ומתי. במידה וטרם חלף הזמן המתאים, אין להעלות טקסט זה (גם לא על ידי הקלדתו ידנית) שכן הוא מוגן בזכויות יוצרים. מי שמעוניין יכול לערוך קיצור כזה בכוחות עצמו, מתוך "תוספות יום טוב" השלם, בדומה למה שבכוונתנו לעשות עם פירוש הגאון מווילנא (ראה סעיף קודם).

אין מה לבדוק. קיצור זה ישן הוא, וכבר הופיע פעמים רבות מכל מיני מהדורות שונות של המשנה. אין בעיה להעתיק אותו מתוך כל דפוס ישן. Dovi 22:02, 9 יוני 2005 (UTC)
בדקתי ואתה צודק בהחלט. -- נבוכדנאצר 12:55, 10 יוני 2005 (UTC)

מלאכת שלמה ותפארת ישראל[עריכה]

נבוכדנאצר כתב:

הותחל בהקלדת והעלאת פירושי "מלאכת שלמה" לרבי שלמה העדני, מחכמי תימן בארץ ישראל, ו"תפארת ישראל" לרבי ישראל ליפשיץ, כפי שניתן לראות בברכות פרק א משנה א. מקור הטקסטים הוא במהדורת "ששה סדרי משנה עם פירושי הראשונים והאחרונים", הוצאת "מאורות", ירושלים, תשל"ג.

אם אני לא טועה (ויכול להיות שאני טועה! :-) מהדורת "מאורות" שעליו אתה מדבר הוא דפוס צילום של הוצאה ישנה, כנראה דפוס וולנה של המשניות עם ע"ג פירושים. עם מדובר על דפוס צילום, כל מה שחשוב לענייננו (שהוא להצביע על מקור הנוסח) זה לזהות את המהדורה הישנה. (אפשר לציין גם דפוס צילום בסוגריים, אבל תזכור שזה פרויקט שיתופי - אתה תשתמש בדפוס צילום אחד ומישהו אחר בדפוס צילום אחר לאותו דפוס מקור, והכל באמת אותו דבר!)

בשביל ה"תפארת ישראל" - פירוש זה נדפס בחיי המחבר ובנו, במיוחד בדפוס וורשה היפה ביותר (יש לי בבית עותקים מקוריים של כמה סדרים). הוא נדפס אח"כ בווילנא (ע"ג פירושים) עם כמה שיפורים, אבל באותיות פחות יפות.

מלאכת שלמה - ככל שידוע לי נדפס רק במשניות דפוס וילנא.Dovi 22:23, 9 יוני 2005 (UTC)

אם ככה, אנא תקן בפנים את מה שכתבתי בהתאם למה שידוע לך. -- נבוכדנאצר 12:53, 10 יוני 2005 (UTC)

מיקום[עריכה]

האם דף זה לא צריך להיות תחת ויקיספר:אודות המשנה הפתוחה? אמיתי 13:38, 10 יוני 2005 (UTC)