עזרה:הגנה על דפים

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

יצירת דף מוגן[עריכה]

דף מוגן הוא דף שמפעיל המערכת מונע גישה לערוך אותו אצל משתמשים רשומים ואשר אינם בעלי הרשאות מפעיל. כדי להגן על דף לחצו על הלשונית "הגן". בסקין Monobook, ניתן גם ללחוץ על Alt+= במקלדת. פעולה זו תוביל להופעת מסך אישור בדומה לדף אישור מחיקה. מלאו את הנימוק להגנה, בחרו את רמת ההגנה שתופעל ולחצו על "אישור". שימו לב לכך שניתן להגן על הדף כך שמשתמשים שאינם מפעילים לא יוכלו לשנות (להעביר) את שמו, אך כן יוכלו לערוך את תוכנו. ניתן לעשות זאת ע"י סימון התיבה שלצד השורה "אפשר שינוי הרשאות העברה", ושינוי מתאים של ההרשאות.

ההגנה תתועד ביומן ההגנות, אך עליכם עדיין להוסיף את הטקסט {{מוגן}} בתחתית הדף. במידה וביצעתם הגנה חלקית (משתמשים ותיקים בלבד) יש להוסיף את הטקסט {{מוגן חלקית}}. בכל מקרה רצוי למלא בהוספת התבניות פרמטר סיבה שיתאר את הסיבה להפעלת ההגנה (למשל: {{מוגן חלקית|סיבה=מושחת ללא הפסקה כבר שעתיים}}).

לאחר הפעלת ההגנה, חשוב מאוד לספק נימוק מפורט בדף השיחה. במקרה שבו ההגנה הופעלה לאחר דיון והסכמה בין הויקיסופרים, אין צורך שתוסיפו הערה משלכם.

לרשימת הדפים המוגנים: יומן הגנות

הגנה על תמונה[עריכה]

הגנה על תמונה נועלת גם את דף תיאור התמונה וגם את הקובץ עצמו. פירוש הדבר הוא שמשתמשים שאינם מפעילים אינם יכולים להחזיר את התמונה לגרסה קודמת, ואינם יכולים להעלות תמונה אחרת במקום הנוכחית, באותו שם.

הסרת הגנה[עריכה]

הסרת הגנה מתבצעת בדיוק באותה דרך, לחיצה על הלשונית "הסר הגנה", מילוי שורת הנימוק ובחירת מידת ההגנה החדשה והסרת הכיתוב {{מוגן}} מתחתית הדף.