לדלג לתוכן

סוואהילי/שיעור 2/תרגילים

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

1. תרגם לסוואהילי:

א. ללמוד, לתפוס, להגיע, לנסות, לחכות, להסתכל על, לראות, לשמוע, לחשוב, לענות, להכות, להיות בעל [חפץ], לעשות, לדעת, לאהוב, ללכת, לבוא, לשתות, לאכול, להיות (to be), לנקות, לרצות, לשבת, לחזור, להצליח.
ב. לא למצוא, לא לתפוס, לא לעשות, לא לנסות, לא לדעת, לא לחזור, לא להישאר, לא להביא, לא לחכות, לא להגיד, לא לקנות, לא למכור, לא לקרוא, לא לשמוע, לא לעצור.


פתרונות

א. Kusoma, kukamata, kufika, kujaribu, kungoja, kuangalia, kuona, kusikia, kufikiri, kujibu, kupiga, kupata/kuwa na, kufanya, kujua, kupenda, kwenda, kuja, kunywa, kula, kuwa, kusafisha, kutaka, kuketi, kurudi, kufaulu.

ב. Kutokupata, kutokamata, kutokufanya, kutojaribu, kutokujua, kutorudi, kutokukaa, kutoleta, kutongoja, kutokusema, kutokununua, kutokuuza, kutosoma, kutosikia, kutosimama.


2. תרגם לעברית:

א. Kuweka, kubaki, kusafiri, kusamehe, kuanguka, kukaa, kusimama, kuuza, kununua, kupika, kwisha, kusema, kufunga, kufungua, kuleta, kufa, kufaa, kujibu, kujaribu, kufurahi, kubadili, kuweza, kuketi, kufuata, kutafuta.
ב. Kutokuwa, kutokunywa, kutokula, kutokuja, kutoweka, kutofika, kutofaulu, kutofurahi, kutosafiri, kutofaa, kutokuona, kutokupika, kutotaka, kutokuweza, kutofikiri.


פתרונות

א. לשים, להישאר, לנסוע, לוותר, ליפול, להישאר, לעצור, למכור, לקנות, לבשל, לסיים, להגיד, לסגור, לפתוח, להביא, למוּת, להתאים, לענות, לנסות, לשמח, לשנות, להיות מסוגל, לשבת, לעקוב, לבקש/לחפש.

ב. לא להיות, לא לשתות, לא לאכול, לא לבוא, לא לשים, לא להגיע, לא להצליח, לא לשמח, לא לנסוע, לא להתאים, לא לראות, לא לבשל, לא לרצות, לא להיות מסוגל, לא לחשוב.