לדלג לתוכן

משתמשת:יוני2023/it's mine/שיעורים חיים, על חופש, זוגיות, התמכרות, געגועים ושאר יהלומים/החור השחור שלך - הדלת לאושר

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

מתוך הרצאתה החור השחור. שחוקרת את הסבל והתמכרויות.

אם אתה יכול לחור אתה יכול לכל[עריכה]

נבין את הקשר בין החור השחור לשמחה ולאושר.
עולמנו בנוי מהפכים. ליצור עולם מצריך זרע וביצית. אינג ויין. אור וחושך. חצי כוס מלאה וחצי ריקה. כשלאדם יש דגש על פן אחד, הזכרי (24), ופוחד להיכנס אל הנקבי, נוצר חוסר אזון המוביל לסבל. כנ"ל כשנתמקד בנקבי יהיה חוסר איזון. בחינו אנו מנסים למלא את הריק, החורים, ככל שנסה למלא את הריק כך הוא גדל מפני שהטבע שואף לאיזון. כשמלאות גדלה היא דורשת ריקות שווה.
יש המון הסחות דעת בימינו. החור השחור שלנו גדל ולכן יותר אנשים סובלים מדיכאון, מחרדה ומיאוש וכך אחוז המתאבדים גדל. חשבו כמה החיים היו שונים כשחינו ומתנו באותו כפר.האוכלוסיה היתה קטנה, כמות המידע מצומצם. כיום אנו פוחדים לשבת בריק. כשאנו מתכחשים ובורחים הוא מתעצם וצועק בקלי קולות עד שנשמע ונתייחס אליו. כשמתכחשים לאנשים הם משתלטים על החיים שלנו.

למלא דרך הריק[עריכה]

אנו רוצים להגיע לתחושת מלאות. יש לעבור את הריק. אם רוצים להגיע בכוס החצי מלא יש לעבור על הריק. בעולמנו שולט הגבריטציה (25), כח הכבידה והמלא תמיד למטה. הריק על פני שטח וכניסה אליו פירושה שאתה במלואות. בריחה ממלאות מגדילה ומעצימה אותו. זוהי אמנות ההפכים. כדי להגיע לאור צריך לעבור בחושך. ביצירת חיים נכנסת המלאות (זכריות) לריקות (הנקביות) כדי להוליד ישות חדשה. אדם שמנסה להיכנס לריקות שלו יוליד דברים חדשים, תובנות ורעיונות חדשים.
כיום מדברים על הארה ועבור יש להיכנס לחושך שלך. החור הוא מורה וגורו וכניסה אליו מביאה מלאות.

לריק דרך המלא[עריכה]

קשה להגדיר ריק ואין. איך ממלאים ריק: ריצות, מטרות, ריגושים וחומרים (היא נשמעת כה מדוכאת), ילדים, מערכות יחסים, בן זוג...לא פעם אלו מרוקנים אותנו. לחור יש מטרה, כמנהרה וצריך שמשהו יעבור דרכו. אם לא תעבור דרכו תהיה התמכרות (26).

יותר קפה, יותר סיגריות, יותר ריגושים, יותר ריק[עריכה]

חומרים ממכרים מחקים את פעולת הדופאמין שקשור למרכז העונג ומסיע לבצע ביום יום. היעדרותו מובילה לנוקשות, רעד וקושי בתנועה. יש לו תפקיד רגשי. הורמון ממלא. הבעיה נוצרת כשאנו מקבלים את ההורמון מבחוץ ואז הגוף מפסיק ליצר אותו בעצמו. אנו הופכים תלוים בחומר החיצוני. שימוש בחומר חיצוני שורף תאים עצבים ומעגלים חשמלים במכז עונג המח.לפיכך שימוש ארוך טווח בחומרים אלו גורם ךדיכאון.

התמכרות או חופש[עריכה]

דופאמין מופרש אחרי שרשרת אירועים. אם לוקחים חומר שגורם לדופאמין רימית והפכת תלוי בחומר חיצוני. אם אתה נכנס לחור השחור מתאפשר לך רצף ביוכימי טבעי (27). אנדורפין הוא הורמון ההנאה, השמחה ומשכך כאבים. מנגנון הישרדות של ברח והילחם. אם נשכה אותנו חיה אנו זקוקים לאנדרופין ונכנסנו לחור השחור והמפחיד. התמכרות מובילה לעליה בצריכה בחומר הממכר. אם אתה בור השחור קורה תהליך הפוך ומגיעים לסיפוק מהיר.
כשהולכים בדרך הטבע הוא מפצה אותך. התמכרות היא שעבוד, היכנסות לריק היא חופש. חופש הוא פשטות , תחושת שלמות, שקשה לוותר עליה

שני השלבים(28)[עריכה]

גמילה היא ריפוי מהתמכרות מהיר. השלב השני הוא ריפוי הדפוסים שהובילו להתמכרות. הבעיה היא שכשנגמלים באופן המהירים ולוקחים שוב מנה מסתכנים כפלים ועלולים אף למות מהמנה. כך גם התמכרות למערכת יחסים הרסנית. אם אתה בגמילה וחוזר לאותו מצב עלולים להיות חולים מאוד. לכן חייבים את השלב השני לעשות שלום עם החור השחור ולהחליף דפוסים הרסנים מפני שבהתמכרות המערכת םועלת נגד עצמה.
תופעת ההתמכרות בחקירה וכוללת גורמים עצבים וביוכימים. התגברות עליה מצריכה מסגרת תמיכה. חשוב ללמוד להכיר את הרגשות שלנו.

מהו חור שחור[עריכה]

דוגמאות לחורים שחורים:

  • אני לא טוב מספיק
  • אני לא רצוי

חור שחור הוא פחד להיות לבד והכנסת דמויות הרסניות לחיינו, עשית שטויות, שעמום, אשמה, כאב פיזי, עצב (29), פחד לעסוק ברגשות שלנו, פחד שנתגלה ככשלון, לא יפים, לא מוצלחים

מפלצות פנימיות[עריכה]

התמכרות היא מכסה לחור. כולנו מוכרים: מחשב, סלולר, סיגריות. זיהוי התמכרות היא עצמיה ליום. לשעה. שעה ללא סיגריה תעלה את החור השחור. (30)
החור השחור כמהה למעט חום ואהבה.

מה קורה בחור השחור[עריכה]

כניסה לחור השחור מעלה תחושה של בית. אנחנו בריצה, בהיכון ובמנוסה שמא הפחד ישתלט עלינו. אתה מתלבש בעצמך FIT IN ושייך לעצמך. כניסה לריק ממלאת אותך ומפגישה אותך עם הילד הקטן הפנימי. כמו בבושקות שמקלפים עד שמגיעים לילד והוא ניצוץ טהור. ממלאף גחוס באינספור רמושגים, אמונות ופנטזיות.
אנו לא יודעים מה נפגוש בחור השחור, לא יכול לנהל את העניינים. התמכרות היא איבוד שליטה. בחור השחור אתה משחרר שליטה בבחירה ולעבור את התהליך מבריק ומחודש.

קצב ההתרקנות[עריכה]

כניסה לחור השחור דומה לשאיבת אבק ודימוי הרציחה והניקוי רלוונטי. החור שואב את האשליות, הפנטזיות והמחשבות שמפריעות לך לאושר. הראש מלא ידע ומידע וניסיון לדחוס בו יותר לא מביא עמו אושר. כשאנו רוציפ לשנות את האחר יתר על המידה לקבל משהו שאיננו מקבלים - לא מניבים דבבר אלא אם נשחרר את הרצון והלחץ שמפעיל.
כדי לקבל את שאנו רוצים עלינו לשחרר את הרצון לקבל.
עלינו להתרוקן כל הזמן. מעיים שאינם מתרוקנים פעם ביום מתקשים לתפקד. אם אתה פוחד להתרוקן אל תתמלא (32).
קל להתמלאות. ללמוד להתרוקן בסקרנות פירושו שאתה מלך המדבר ומצליח לגעת באושר ובחופש. לא כי עשו לך משהו טוב לחמש דקות
חיינו מלאים ודחוסים. רק פותחים את הדלת ואנו מוצפים במיד ובעיסוקים ובבידור. אם אתה פוחד מהריק לא תתמלא.

החור השחו ביקום[עריכה]

להיות שלם זה לבוא עם הריק והמלאות. לא לצפות שימלאו את הריק שלנו ילדים, מערכות יחסים, הורים (עשיתם לי ככה וככה). חשבנו שאם נמלא את החורים נהיה מאושרים. חורים שחורים תמיד קימיםץץ גם ביקום שם מתפקדים כשואבי אבק. יש חורי תולעת שמחוברים בקצה אחד לחור שחור ששואב פסולת ובשני לחור לבן (33) שפולט חומר בדומה למערכת העיכול.
אם יופיע חור שחור לא נקפות אליו ובמקום נפחד.
חור שחור מרזה, הופך אותך לצערים יותר - האם תכנסו? פעילות יתר מזקינה יתר על כך התמכרויות.

רק רגע[עריכה]

חור שחור מרצה, מצעיר, גורם לנו להיות עשירים, מתחבר לאינטואציה, קול הפנימי, מתחבר ליצירתיות שלך, (34), שקט פנימי אליו אתה נכנס ומפסיק לברוח.
החור השחור עולה רגע לפני הקפה, הסיגריות, האוכל,, הריב או פעילות כפיתית. נדחה את כל הפעילויות האלו - אז יש לנו טראמפ ורצון לסתום ולברוח מהחור השחו, תחושה של איבוד שליטה כנגד היכנעות, שחרור, שליטה.

מפתיעים את החורים[עריכה]

איך מוצאים את החור השחור אם לא עולה (כי אנחנו ממש רוצים חוריםם שוחרים הם שואבים אבק) כדי שלא יבוא ויפחיד אותנו. נלך לאזור הקורבמות שלנו: אין לי מספיק, לא מגיע לי, לא נתנו לי לקחו לי, למה אני...בתוך החור השחור מתגלה האוצר שלנו, גישה לאלוהי, נגיעה באושר (35). אנשים מחפשים עצמם בטיולים ברחבי העולם, בתפקידים שונים אבל רק בריק תמצא עצמך.