משתמשת:יוני2023/it's mine/פרסום ממומן בפייסבוק

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי



שחר סרבניק, Dec 10, 2017 לשכת תעסוקה

פרסום ממומן בפייסבוק - 0.1 פתיח[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 0.1 פתיח שחר סרבניק - מרצה, יועץ ומומחה לשיווק דיגטלי. כיום פרסום ממומן בפיסבוק הוא כלי יעיל ביותר לבעלי עסקים עבור מכירות, לקוחות, הכנסות ותוצאות עסקיות. לכי פשוט שלא מצריך תקציב גבוה. כדי למוכרים ללמוד איך למקסם את המכירות בפיסבוק על ידי פרסום ממומן.

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.1 מהו פרסום ממומן בפייסבוק[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.1 מהו פרסום ממומן בפייסבוק פיסבוק הוא כלי מדיה להתחבר לאנשים ולשתף אותם, להיות חלק מדפי ענין משותפים ולעתים עסקים מקדמים את עצמם. פיסבוק מאפשרים לקהל קטן לראות את התכנים שאנו כותבים באופן סדיר. למשל אם יש עמוד עסקי ובו כתבנו על מוצר אחוז האנשים מתוך החברים בעמוד שיראה את הפוסט בפיד הוא נמוך מאוד עד כ2-7% מהחברים. לכן שיווק ממומן מסייע להגיע לאותם אנשים שלא ניתן להגיע אליהם. זה גם מסביר למה יש מעט ליקים, אין שיתופים ותגובות. פרסום בפיסבוק יעיל וזול.

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.2 ההבדל בין פרסום בגוגל לפרסום בפייסבוק[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.2 ההבדל בין פרסום בגוגל לפרסום בפייסבוק ההבדל בין פרסום בגוגל לפרסום בפייסבוק:

 • גוגל - מתמקד בחיפוש ולכן בגוגל אם רוצים להגיע אל אדם אנו צריכים לדעת מה הוא מחפש, מה המילה אותה ירשום וכך מגישים הודעה.
 • פיסבוק- בפיסבוק יש אנשים אותם היא רוצה שנשמר כלומר אנו בונים קהל ומגיש את המודעות לאותו קהל שיתכן ויהיה מעונין לשמוע מה אנו רוצים שישמע. כלומר חיפוש קהל שמעונין במידע.

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.3 סוגי מודעות בפייסבוק[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 1.3 סוגי מודעות בפייסבוק פיסבוק משנים את גדלי המודעות מעת לעת. חשוב לבדוק מה הגדלים של תמונות.

סוגי הודעות:

 • מודעות בפיד - מודעות המופיעות עם הפוסטים של החברים ועמודים בפיד כשנכנסים אל פיסבוק. לרב רשום במודעה sponsored ובעברית פוסט מקודם.
 • מודעות מצד ימין - מצד ימין יכולים להיות מודעות שטובות למכירה ולקידום אירועים.
 • מודעות מוביל שנמצאות בסלולר ולא רק במחשב כמו השתים העליונות.
 • מודעת פוטו- מודעות עם תמונה הן נפוצות. מקדמים פוסט מתוך העמוד ובפוסט מופיעה תמונה. לחיצה על התמונה מגדילה אותה וניתן לקרוא בצד את התוכן. יש בזה אלמנט של בזבוז כסף.
 • פוסט קישור link ad ובו הממדים של התמונה שונים אבל כלשוחצים על תמונה מגיעים אל הקישור אליו אני רוצים להוביל את הקהל להכנס כלומר קמפין שמפרסם מוצר חדש באתר מסויך. עדיף להשתמש בקישור ולא להוציא כסף על גדילת התמונה (כלומר מודעת פוטו) כי לחיצה על התמונה מוביל לקישור שאנו רוצים - הגעה אל עמוד נחיתה ובו ניתן לקרוא על המוצר החדשץ עדיף להשתמש בפוסט link ad.
 • פוסט וידאו -קידום לכמה שיותר אנשים שיחשפו למוצר.

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.1 מטרות הפרסום בפייסבוק[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.1 מטרות הפרסום בפייסבוק

טרם הפרסום נדון על המטרות, הקהל, כתיבה שיווקית ויצירת גרפיקה. כדי לפרסם יש צורך צורך בעמוד עסקי. מטרות - מדוע אנו רוצים לפרסם בפיסבוק? למשל שאנשים יגיעו לעמוד נחיתה שם ישאירו את הפרטים או יחשפו למוצר ולסרטון עליו

2.2. מי קהל המטרה לפרסום[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.2 מי קהל המטרה לפרסום אחרי הגדרת מטרות הקמפטין והפרסום יש לחשוב מי הקהל. בפיסבוק להבדיל מגוגל אנחנו מחפשים את האנשים הנכונים ולא מילות מפתח. קהל לפי גילאים, זכר או נקבה, אזור גיאוגרפי, פרסום לחברים בעמוד, חברים של חברים, לפי תחום ענין. עלינו להגדיר מראש מי הקהל. מאוחר יותר נגדיר את אותו הקהל.

2.3. כללים לכתיבה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.3 כללים לכתיבה וכתיבה שיווקית עלינו להגביל את הכתיבה ל90 תווים כולל רוחים כי מודעות צד מוגבלות ל90 תווים. לפעמים נרצה להשתמש באותו פרסום לסוגים שונים של מודעות ולכן עלינו מראש להגביל את עצמנו. באופן כללי עדיף כמה שפחות למרות שבפוסט אין הגבלה של תוים.

כתיבה מסקרנת, לעורר הזדהות, מיצרת רגש.

כתיבה מניעה לפעולה.

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.4 הכנת תמונות וגרפיקה לפרסום בפייסבוק[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 2.4 הכנת תמונות וגרפיקה לפרסום בפייסבוק

אחרי שדנו על הגדרת קהל ומטרות וכתיבה של מודעות נדון על הגרפיקה - התמונה שמתלווה לפוסט. היא תופסת את עין הגולשים וגורמת להם לקרוא או ללחוץ על המודעה.

ניתן לבחור תמונה ממאגר תמונות.

זכויות - לא ניתן לפרסם תמונה שמצאנו במנוע חיפוש ויש צורך ברישיון ולכן יש לצלם בעצמנו.

פיסבוק מאפשרים 20% טקסט בתוך התמונה. הרבה קמפינים ומודעות נפסלות שיש להם יותר טקסט. הגריד מאפשר לנו למדוד כמה מהתמונה יש טקסט. בHELPFUL HINTS יש טבלה עם ריבועים שורה או עמודה הם 20% טקסט מהתמונה

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.1 קידום פוסט מתוך הפיד ובחירת מטרה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.1 קידום פוסט מתוך הפיד ובחירת מטרה קידום פוסט של עמוד פיסבוק. נח לאנשי עסקים שלא מבינים בפרסום. השיטות האחרות טובות יותר אך זו פשוטה למתחיל משתמש.

 • מתחת לפוסט יש כפתור "קדם את הפוסט".
 • נפתח חלון חדש "קדם את הפוסט". מצד ימין הוראות ואפשרויות ומצד שמאל הפוסט עצמו
 • ניתן להוסיף לפוסט לחצן כדי להניע תנועה: לקניה, להזמנה, מידע, נוסף, הרשמה, שליחת הודעה. לא ניתן בשלב זה להוסיף לפיסבוק לחצן אותו אנו רוצים.
  • בחר מידע נוסף - יש להזין אתר כדי שאם ילחץ המתבונן על הפוסט יגיע אליה.

מספר מטרות לקידום פוסט:

 • מטרת קידום הפוסט היא חשיפה גדולה ומעורבות - זאת אומרת לייק, תגובה, שיתופים, אוהדים חדשים. לא מדובר בקמפין למכירה אותו נלמד לעשות בהמשך

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.2 בניית קהל בתוך קידום של פוסט[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.2 בניית קהל בתוך קידום של פוסט נמשיך באפשרויות הקיימות משיעור 3.1:

 • בנית קהל- פיסבוק בחרה עבורנו אנשים לפי פילוח ונותן ציון מצוין על בחירת הקהל הזה
 • "ערוך"- ערוך את הקהל אנשים שבחרת באמצעות פילוח
   • נבחר במין: הכל, גברים, נשים - כל פניה מיועדת לקהל אחרת לא יעבוד
   • טווח גילאים - לא מומלץ טווח רחב מדי.למטה יופיעו לנו גודל הקהל הפוטנציאלי אחרי פילוח מין וגיל.
   • מיקומים - לאחר בחירת מיקום ניתן לבחור רדיוס. ניתן להוסיף וניתן להחסיר מיקומים ברדיוס (נרחיב בהמשך) וכן לבחור תחומי ענין. שמור

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.3 בחירת תקציב ומשך זמן בקידום של פוסט[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.3 בחירת תקציב ומשך זמן בקידום של פוסט

כמה כסף אנו רוצים להשקיע בפוסט. ניתן לשלם בדולר או שקל. בחלון "קדם את הפוסט" תחת תקצב ומשך זמן בוחר את העלות. ניתן להקליד או לבחור אפשרויות. כמו גם לראות מה תהיה תפוצה משוערת כלומר כמה יראו את הפוסט לא יגיבו. לאחר מכן תחת "משך זמן" נבחר ימים ונבחר תאריך סיום. לאחר מכן נראה סיכום - חשוב לרשום ביומן את משפט הסיכום שכולל את ההוצאה הסופי הממוצעת ביום, משך זמן הפרסום והתאריך. בשלב מסוים לאור כמות גדולה של קידומים נאבד שליטה. "מעקב אחר המרות" ניתן לבטל. יהיה שיעור נפרד. לאחר מכן "חשבון" נראה את החשבון ואת אמצעי התשלום. לבסוף נלחץ קידום.

הוא ניסה לקדם את הפוסט וזה לא עבד. לכן הוא גרר למעלה וחיפש הודעות שגיאה חדשה: התקציב המינמלי הוא X ליום. נוכל לשנות את התקציב ועדין לא נוכל לקדם את ה הפוסט. לכן חיפש שגיאה נוספת ותיקן את השגיאה שהיתה בלחתן פוסט. הוא בחר לחצן מידע נוסף ולאחר מכן יכל היה לפרסם את הפוסט

פתיחת חשבון מודעות[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.4 פתיחת חשבון מודעות מי שיש לו חשבון פורסם יכול לדלג על כך. מי שמעולם לא פרסם בפיסבוק השיעור עבורו. השיעור החשוב ביותר בקורס כי בלעדיו לא ניתן לפרסם.

בחשבון פיסבוק מצד שמאל נלחץ על החץ ונבחר "פרסום בפיסוק" (בשפה העברית). פיסבוק מפנה אל facebook business עם סיפורי הצלחות.

למה יש לשונית מודעות, דפים, השראה, סיפורי הצלחה. מצד שמאל יש כפתור "צור מודעה".

לפני הפרסום מצד ימין יש כפתור "סגרי". לחיצה עליו נעבר אל ממשק "מנהל מודעות" עליו נרחיב בהמשך. נלחץ על מנהל מודעות ובחר "בחיובים ואמצעי תשלום". מצד שמאל יש "הגדרות תשלום". לחיצה ונפתח החיוב הבא. נלחץ "הוסיפי אמצעי תשלום". יפתח חלון "בחרי אמצעי תשלום". ממלא את הפרטים. לאחר הזנה נלחץ המשך. עתה אנו יכולים להתחיל לפרסם. מי שרוצה לשלוט בהוצאות ולא עובר את תקציב הפרסום יכול "הגדרי מגבלת הוצאה בחשבון" כך שיפסבוק לא יקח יותר כסף ממה שציינו בחלון זה.

ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי נטענים שאפשר להוציא בדואר. אפשרות נוספת היא שימוש בפייפאל.

מבנה הקמפיין[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.5 מבנה הקמפיין

לחצן צד שמאל "צור מודעות". יפתח "מנהל המודעות". בסרגל הימיני בחר באפשרות הראשון שזה סרגל בפתח ובו בחר את חשבון הפרסום.

בסרגל הימיני אנו רואים קמפיין, סדרת מודעות, המודעה עצמה.

קמפיין הוא מטרה של מה שאנו רוצים לעשות. האם אנו רוצים להביא הרבה אנשים לאתר או לעמוד הנחיתה, יתקינו אפלקציה, יראו סרטון, אסיפת פרטים אישים לגולשים, הצטרפות אנשים לעמוד, ליקים, פרסום דרך המסנג'ר. לא ניתן לשלב שתי מטרות באותו קמפין. יש ליצור שני קמפנים לכל מטרה. אחרי הגדרת המטרה שלשמה מפרסם יש להכין את הפרסומות. סדרת המודעות זו ההגדרה שבה לפני שאנו מפרסם אנו רוצים לדעת מי הקהל, כמה כסף וזמן להשקיע בפרסום והיכן הקהל. אם יש מספר פרסומים אז אחד קמפין ללייקים לעמוד ויהיה לו תקציב למשל של 200 שח

סדרת מודעות, בסרגל הימיני, עוזרות לנו להבין את ההבדל בביצועים בין הגדרות שונות. למשל אנו רוצים לבחון איך תושבי צפון ודרום ארץ מגיבים למודעה. יוצר קמפין שנקרא קמפין צפון והשניה דרום.

בחינת איך זה עובד באמצע השבוע ביחס לסוך השבוע אנו יכולים לשנות בתזמון. כל פעם שאנו משנים את הקהל עדיף ליצור לו סדרת מודעות כדי למדוד אותו אל מול סדרת מודעות אחרת.

למשל איך הקהל בצפון יגיב ב100 שח לעומת הקהל בדרום. זה ילמד אותנו על הכוונת המודעות. לאחר מכן יש לקבוע תקציב (שוב בסרגל הימיני תחת סדרת המודעות). ככל שאנו משקיעים פחות כסף אנו פחות נחשפים.

לא אומר שעסק קטן שאין לו תקציבים לא יכול לפרסם. צריך לתכנן מה אנו רוצים לעשות. מודעה עצמה - גם במודעות ניתן לבחון מספר מודעות אחת מול השניה.

אנו רוצים לראות במודעות לייקים לעמוד. מה קורה אם אנו שמים תמונה של נוף אל מול תמונה של מדריך הטיולים. מה עובד טוב יותר? מה אנשים אוהבים יותר? וכו.

בחירת מטרת הקמפיין[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.6 בחירת מטרת הקמפיין בשלב זה נעסוק לפרסם. כשנרצה לפרסם בפיסבוק יהיה עלינו לענות על השאלה: מה מטרת הפרסום? מה אנו רוצים להשיג? שאלה זו מופיעה תחת לשונית "מה המטרה השיווקית שלכם" ובה מספר אפשרויות בה (דרך האיי, i, ניתן ללמוד הרבה על הקמפינים):

  • חשיפה
   • הגברת מודעות למותג
   • תפוצה - קמפין בו מגדירים כמה פעמים ביום נגיע אל הקהל עם המודעה. כלי בעבר עלה הרבה והשתמשו בו לעיתים רחוקות. דרך כלים אלו אנו יודעים כי כל הקהל רואה פעם ביום פרסומות לפי הגדרה. יש מגבלות והתקציבים צריכים להיות גבוהים. אם לא שם עדיף להגביר. הגברת מודעות הוא פחות אוהב כי הוא לא מדיד כדי לשפר את הקמפין הבא. בתפוצה קשה ללמוד מסקנות להבדיל כלים אחרים.
  • שיקול
   • תנועה - שליחת אנשים מפיסבוק לאתר מסוים. נפוץ, מדיד ומומלץ לאלו שרוצים ללמוד יותר.
   • קמפין מעורבות
    • פוסט – ליק, תגובה, שיתוף
    • דף – לייק
    • תגובות אירוע
   • התקנות אפלקציה - אנשים שיש בידיהם אפלקציה שמפורסמת בחנויות ומעונינים לקדם אותה. למי שאין אפלקציה אפשרות זו אינה רלוונטית. למי שיש אפלקציה קיימת מערכת סבוכה וארוכה של הוראות התקנה : קודים שיש לשתול וכיוצ”ב. פיסבוק מספיקת תיעוד מלא. יש לעקוב אחר השלבים.
   • צפיות בסרטון – קמפין אהוב עליו. נאריך עליו. מה זה סרטון וטריקים להשתמש בו לבנית קהלים. קמפין מומלץ
   • יצירת לידים בפיסבוק כך שמי שרואה את המודעה לא מגיע לאתר אחר אלא בתוך פיסבוק יכול למלא את הטופס
   • הודעות – סוג של קמפין חדש. קמפין במסנג’ר. קצת מציק. לא יודעים איך אנשים יגיבו לזה. שווה לנסות. הוא לא נסה כי מפחד שהמסר שיעביר במסגנר לא יהיה טוב.
  • המרה – כמה אנשים הותירו פרטים דרך האתר. אם יש קטלוג מוצרים או חנות ניתן למדוד את מספר הרכישות. לא נכנס לענין זה בקורס זו.

סדרת מודעות[עריכה]

מבוא[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.7 סדרת מודעות-מבוא בפרק זה נדון בנית קמפין. בוחר במטרת שיווק מעורבות. פיסבוק מציג מידע על קמפין "מעורבות" ומזכיר כפי שהזכרו בשיעור הקודם כי יש 3 סוגים של קמפינים "מעורבות בפוסט", "ליקים בדף", "תגובות לאירוע".

לאחר בחירה באחת מהאפשרות עלינו לתת שם לקמפין בלשונית. בשם כדי לתאר את הקמפין ולתת לו תאריך מסוים כדי שנוכל לחזור ולהבין מה רצינו. רושם לדוגמה "מעורבות בפוסטים בצפון 2018”.

לוחץ המשך.

פיסבוק פותח עמוד חדש של "צור סדרת מודעות חדשה"

עלינו לתת שם "השם של סדרת המודעות" שזה למעשה הגדרת הקהל לדוגמה: חובבי טבע, אזור עמק יזרעאל. אם נרצה להפריד בין גברים לנשים נגדיר "חובבות טבע עמק יזרעאל"

בלשונית לצד "צור סדרת מודעות חדשה" קיימת לשונית "תור מספר סדרות מודעות חדשות". אם אנו יודעים שיש כמה סדרות אנו יכולים ליצור אותם ביחד. הוא מעדיף באופן טבעי ליצור מודעה מודעה.

בניית הקהל אזור, מין, גיל ושפה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.8 סדרת מודעות-בניית הקהל אזור, מין, גיל ושפה

בלשונית הימינית של מנהל המודעות של פיסבוק אנחנו נמצאים ב"סדרת מודעות" – "קהל".מצד שמאל מופיע "גודל הקהל". במקרה שלו 5.5 מיליון אנשים.

בחלון האמצעי "קהל" - "צור חדש" אנו צריכים למלא גילים, מין וכו.

ב"מיקומים" הוא בוחר על עיר קרובה לעמק יזרעאל - "עפולה". אם לא עובד בעברית יש לנסות לחפש מקום באנגלית. הוא מצמצם את הרדיוס מ40 ק"מ ל17 קמ. ניתן לפרסם רק לעיר עצמה.

עתה מתחת לשונית מיקומים "כולם במיקום זה" נראה כי מופיעה העיר עפולה עם סימון מיקום בצבע כחול.

במיקומים ניתן להוציא ערים מסוימות. מתחת הלשונית שנוספה עם סימון המיקום שאליו נרצה שיגיע חשיפה של מודעות מופיע לשונית עם המילה "כולל" אשר בה בחרנו את העיר שנרצה לפרסם אל תושביה. עתה הוא משנה את האפשרות מכולל ל"ללא כולל" הוא בוחר להוריד את "נצרת" מהאפשרויות וברדיוס הוא מצין "עיר נוכחית בלבד" כדי לוודא שלא ירדו ערים נוספים ברדיוס של נצרת.

עתה מתחת לשונית מיקומים "כולם במיקום זה" נראה כי מופיעה העיר עפולה עם סימון מיקום בצבע כחול והעיר נצרת עם סימון אדום.

בוחר גיל חשיפה למודעות. לדעתו המטילים הם בין 23-55 ולכן מגדיר את הקמפין. מצד שמאל נוכל שוב לראות את החשיפה הפוטנציאלית שירדה ל140 אלף איש.

במין הוא בוחר אפשרות של "הכל". ניתן להפריד לשתי סוגי מודעות : גבירם ונשים.

שפות – מאחר ומטייל יודע עברית ולכן הוא בוחר באפשרות עברית. פיסבוק כותב "השלמתי" (לא ברור איפה) כלומר קיבל את השפה וקלט אותה. אם הוא לא רושם זאת יש לחפש באנגלית את המילה עברית (hebrew)

בניית הקהל בחירת תחומי עניין, התנהגויות ופילוחים נוספים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.9 סדרת מודעות-בניית הקהל בחירת תחומי עניין, התנהגויות ופילוחים נוספים בשלב זה אנו ממשיכים את שהחלו שיעור קדום וממשיכים אל "תחומי ענין".

תחת "פילוח מפורט" בוחר "טבע" בלשונית (שבלשונית רשום המילה גם "תחומי ענין"). שוב מראה איך קטנה התפוצה. אם אנחנו לא יודעים מה לרשום ניתן ללחוץ על "הצעות" (מציע אפשרות כמו טיולי הרפתקאות, תיירות וכו) או “עיון”.

עיון - בדמוגרפיה ניתן לבחור השכלה (הורים לילדים, אנשי תיכון וכו), בית (נישואים, גרושים, רווקים, מאורסים ועוד), אירועים משמעותים, הורים (לילדים קטנים או גדולים וכו), מערכות יחסים, עבודה, תחומי ענין (בידור, טכנולוגיה, וכיוצ”ב), התנהגויות (רכישות, שימוש במכשיר נסיעה, נסיעות, פעילות רכישה ועוד), קטגיוריות נוסופות.. ובקיצור הוא בוחר "תחביבים ופעילויות" נסיעות – טבע. באופן כזה הוא השיג את אותה תוצאה כמו בחירה במילה "טבע".

מתחת פילוח מפורט יש לשונית "חיבורים" ובו ניתן להגדיר "חברים של חברים", “חברים", כאלו שהתקינו אפלקציה או השתתפו באירוע

שמור קהל זה כך שנוכל להשתמש בקהל זה בקמפינים מאחורים יותר על ידי בחירה הלשונית “השתמש בקהל שמור” במקום “צור חדש” המופיע בראשית החלון של “קהל”.

ככל שיש פחות אנשים בקהל הקמפין כך הוא יעלה יותר כי פיסבוק מתאמץ לחשוף אותנו. ככל שיש יותר אנשים הוא יעלה פחות ועדין אין זה אומר שנרצה לפרסם לאנשים בנצרת את הקמפין ואנו רוצים לפרסם לקהל מדויק.

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.10 סדרת מודעות - מיקומים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.10 סדרת מודעות – מיקומים בשיעור זה אנו ממשיכים עם הקמפין. בסדרת המודעות אנחנו עוברים מ"קהל" אל מיקומים כלומר איפה אנו רוצים שהמודעות יופיעו, היכן אנו רוצים לראות את המודעות

לא מומלץ מיקומים אוטומטים כי פיסבוק מחליטה עבורך. זו אפשרות פחות טובה לתת לפיסבוק להחליט ונכון שלפעמים אנחנו לא יודעים אך בשביל זה קיים הקורס. אל תשתמשו באפשרות זו כי אז תמצאו עצמכם ממנים קמפין במקום שאינכם רוצים.

"ערוך מיקומים" – נבחר את כל סוגי המכשירים אלא אם נועד קמפין מיוחד למכשיר ולא פעם עדיף כבר להתקשר לאותם אנשים.

פלטפורמות

 • פיסבוק
  • עדכונים - בפיד – מה שרואים כשפותחים בפיסבוק ורואים שם גם מודעות (sponsored)
  • מאמרים מיידים
  • סרטונים מוזרמים – כשיש סרטון כדי להשתמש באפשרות זו בפיד. אם לא תבטלו כי מיצר בעיות
  • העמודה השמאלית – פרסומות מצד של פיסבוק ועובדות טוב. יקרות.
  • הצעות לסרטונים – אין סרטון בטלו אפשרות זו.
 • אינסטגרם – כן/לא – אם לא בטלו אפשרות זו
  • עדכון
  • stories
 • Audience Netweork – שתילת מודעות בתוך אתרים שמאפשרים להציג מודעות של פיסבוק. מציע לוותר על זה
 • מנסג'ר -
  • messenger – שליחת פרסום במודעות. ישמח לדעת אם זה עבד.

בשיעור זה למדנו לבחור מיקום של פרסום.


פרסום ממומן בפייסבוק - 3.11 סדרת מודעות-תקציב, תזמון ואופטימיזציה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.11 סדרת מודעות-תקציב, תזמון ואופטימיזציה

בשלב זה נלמד לדון על תקציב ותזמון (במנהל המודועת מצד ימין נמצא תחת סדרת מודעות). בחלון "תקציב ותזמון" אנו מגדירים כל הנוגע לכסף שלנו. נשם לב כי בסרגל הימיני אנו רואים וי על מטרה, קהל ומיקומים.

תקציב – יש לבחור תקציב יומי (10 דולר ובלוח הזמנים בוחרים את הימים ותאריך סיום כולל שעות) או כולל (דוגמה 3000 ש"ח).

לאחר שנגדיר לוח זמנים יהיה פסקה ובה סיכום של משך הימים בהם המודעה תוצג וגובה ההוצאה.

ניתן גם להגדיר סדרת מודעות שרצה רציף On going, כל הזמן, ולוחצים סיום שאנו רוצים

אחרי שקבענו את התקציב נעבור אל לשונית "מיטוב להצגת מודעות", האופטימזיציה. כרגע אנו עוסקים במעורבות בפוסט, הופעות או תפוצה ייחודית יומית.

לאחר בחירה במעורבות בפוסט הוא עובר ללשונית סכום הצעת מחיר. עלינו להחליט האם פיסבוק יקבע כמה לשלם על כל מעורבות או שאנו רוצים לקבוע. הוא לוחץ ידני ופיסבוק מציע סכום. שני דולר למודעות נחשב גבוה.

סוג ההצגה – לפעמים נרצה שהמודעות ירצו בצורה מהירה יותר כי רוצים הרבה תוצאות ומהר. לפיכך הוא בוחר באפשרות "מואצת". אפשרות זו קיימת רק אם מציעים הצעת באופן ידני.

המלצתו להריץ קמפין באופן אוטומטי יום יומים ולאחר מכן ניתן לשנות באופן ידני אך לתת לפיסבוק להחליט על הוצאת מחיר אוטומטי..

בשיעור הבא פיקסלים ואיך עובדים עם זה.

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.12 אקסל של פייסבוק מהו, יתרונות וכיצד מטמיעים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.12 אקסל של פייסבוק מהו, יתרונות וכיצד מטמיעים בשיעור זה נדון על פיקסלים. נעשה הפסקה מפרסום ועדין לא נלחץ "המשך" לפרסום הקמפין.

נפתח את חלון פיקסלים: מנהל הודעות - פיקסלים (בחלון חדש).

בחלון זה מוצגים פקסילים. הוא לוחץ על שם של פיקסל.

מצד שמאל לוחץ על כפתור "הגדר" שנמצא בלשונית השלישית מלמעלה לצד כפתור "שתף". נפתח חלון "התקן את קוד הפיקסל שלך".

הוא לוחץ על "התקן ידנית את הקוד בעצמך". מופיע קוד שיש להעתיק ולהדביקו במקום כלשהו.

פיקסל - קוד מעקב של פיסבוק אחרי כל אדם שנכנס לאתר וליצור ממנו קהל, נשמור אותו כך שנוכל לשלוח אליו פרסומות יותר מתאימות. קוראים לזה retargeting, remarketing, שיווק מחדש. קוראים לזה פיקסל כי מוטמעת תמונה בתוך הקוד בגודל 1 פיקסל.

לאחר שאנו מביאים הרבה אנשים אל אתר הנחיתה פונים אליהם באופן פרטני יותר. למשל כשאנו נכנסין לאליאקספרס וחיפשנו מגירה ועתה כשאנו גולשים באתרים אחרים רואים מגירות.

נעתיק את הקוד שנמצא בסעיף 2 בחלון על ידי לחיצה - העתק את קקד הפיקסל במלואו והדבק אותו בכותרת האתר.

בעמוד הנחיתה שלנו [לא הסביר איך פתח וכיוצב] נלחץ על "הגדרות" (גלגל שיניים) יפתח חלון "הגדרות דף במנועי חיפוש" עם לשונית שם דף, כתובת דומיין וSEO ופיסבוק

נדביק את הקוד ב"קוד Header (לדוגמת קוד לגוגל אנלטיקס) ונלחץ "שמור". עתה נוכל לדעת מי ביקר אלינו. חוזר לחלון של הפיסקל ולוחץ על "המשך"

עברו לחלון "התקנת קוד הפיקסל" ובו עלינו לדעת למה אנו רוצים את הפיקסל: אירוע, יצירת לידים ועוד. הוא סוגר

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.13 יצירת קהלים נוספים קהל מותאם אישית[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.13 יצירת קהלים נוספים קהל מותאם אישית קהלים שניתן ליצור עי שיווק מחדש ולא פיקסלים. בשיעור הקודם למדנו להטמיע פיקסל של פיסבוק - הדבקנו את קוד בתוך "שלח מסר" ואותו ניתן להדביק באתר HTML, וורדפרס, ג'ומלה, כל מערכת דיוור, בנית עמודים, אתרי נחיתה, ויקס, וכו. אם מסתבכים חפשו על מערכת ההפעלה שלכם ואיך להטמיע את הפיקסל בתוך פיסבוק. כמו גם, ניתן לפנות לפרילנסרים שיסיעו.יצירת קהל לא על ידי פקסלים.

נפתח את חלון קהלים: מנהל הודעות - קהלים. נגיע לחלון "Eהלים" ובו רשימת הקהלים. נלחץ על "צור קהלים".

נפתחו 3 אפשרויות : קהל מותאם אישית, קהל דומה וקהל שמור (על כך דנו בשיעורים הקודמים שניתן לשמור קהל)

נלחץ קהל מותאם אישי. נפתח חלון "יצירת קהל מותאם אישית" ובו 5 כפתורים:

 1. קובץ לקוח - העתקה מתוך אקסל או יצירת אקסל עם לקוחות שבעבר התעניינו, יצוא רשימת דיוור וכו.פיסבוק לכל את כל הטלפונים ועושה הצלבה ובודק כמה מהם בפיסבוק וניתן לשלוח אליהם את הפוסט.
 2. תנועה באתר - ניתן להשם פיקסל כפי שהראנו בעבר
 3. פעילות אפלקציה - במידה ויש אפלקציה
 4. פעילות לא מקוות - דורשת מספר הגדרות. כרגע לא נעסוק בכך
 5. מעורבות - יצירת קהל של אנשים שצפו בסרטון. לחיצה על אפשרות זו תפתח אפשרויות נוספות:
  • סרטון - ניתן לבחור בקהל בהתאם למשך זמן שצפה בסרטון. מי שצופה את הסרטון עד הסוף ממש מעונין בתוכן ואליו נכוון קמפין שונה מאלו שצפו שני שניות. הוא בוחר תמיד באנשים שצפו ב96% מהסרטון ו3 שניות לפחות מהסרטון. לחיצה על אחת האפשרויות תמשיך את חלון יצירת קהל מותאם אישית ויש לבחור כמה ימים אחורה, שם קהל ולבסוף יצירת הקהל. מסיבה זו סרטונים נחשבים לכלי מאוד יעיל לשיווק כי ניתן להשתמש במידע שלהם לשיווק מחדש
  • טופס לידים
  • חוויות מסך מלא
  • דף פיסבוק
  • פרופיל עסק באינסטגרם
  • אירוע.

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.14 יצירת קהלים נוספים קהל דומה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 3.14 יצירת קהלים נוספים קהל דומה אנחנו עדין ביצירת קהלים. בוחרים צור קהל - קהל דומה (look like).

נפתח חלון "צור קהל דומה".

מקור הקהל יהיה digtal express.

לאחר מכן נצטרך לבחור מיקום כלומר ארץ - ישראל.

גודל הקהל יהיה על 1% שזה בקהל שלו יוצא כ 55.8 אלף אנשים.

ככל שהקהל גדול יותר הוא פחות ממוקד ועושה עבודה פחות טובה. ממליץ להישאר בין 1-2%. יצירת קהל שהצלחנו להגדיר כמו חובבני מכוניות עם 5 גללים ואנו נגדיל אותו אנו עלולים להגיע אל קהל של אוהבי 2 גלגלים. לחיצה על צור קהל תיצור עברנו את הקהל.

זה כלי נהדר להרחבת הקהל ולהגיע לעוד אנשים ולתת להם הודעות של שיווק מחדש.

ממשקים של פיסבוק מאוד מהר משתנים. הממשק של היום כבר לא נכון לממשק של עוד שנה. יחד עם זאת הכל עובד סביב אותו היגיון.

אם אין כוח לשאול אנשים ולא מוצאים מה שצריך לעשות ניתן ללחוץ על כפתור עזרה

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.1 בניית המודעה בחירת פורמט[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.1 בניית המודעה בחירת פורמט

אנו נמצאים במנהל המודעות של פיסבוק. בשיעור הזה אנו נראה איך בונים מודעות מעורבות.

לאחר בנית קמפין, הגדרת את סדרת המודעות כולל תקציב תזמון. למדנו פקסלים וקהלים. עתה אנו בחלון הימין נמצאים במודעה - דף טקסט ולוחצים המשך.

נגדיר שם למודעה

עתה עלינו לבחור בין שתי לשוניות "צור מודעה חדשה" או השתמש בפוסט קיים (בחירת פוסט שאותו נרצה לקדם). נבחר על צור מודעה חדשה.

זהות - דך הפיסבוק שלנו הוא "מטילים בשביל ישראל עם נ.צ נתנאל". ניתן לפרסם גם באינסטגרם במידה והחשבון של פיסבוק מחובר אליו.

פורמט - תמונה אחת, סרטון או מצגת שקופיות.

נבחר סרטון אחד ונרד מטה. הוסף חווית מסך מלא - לא נלמד אותו כי זה קורס מתקדם.

וידאו - יצירת המודעה. נלחץ פלוס ונבחר סרטון מהמחשב. לחיצה על "עיון בספריה" יציג את כל הסרטונים הקימים שלנו. גם במקרה זה ניתן לבחור העלאת סרטונים.נגרור את הסרטון והוא יעלה.

פיסבוק מאוד קפדנים ולא מוכנים שיהיו יותר מ2-% טקסט בסרטון.בחרו בפרים שיש בו הכי מעט טקסט.

כתוביות מגיעות בקובץ str שניתן לעלות ולצרף לסרטון. חוק הנגישות בישראל קובע שלסרטונים שיש להם דיבוב חובה לשים להם כתוביות. לכן אם אין לכם כתוביות חפשו מערכות בגוגל שמיצרות כתוביות

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.2 בניית המודעה בניית קריאטיב, הנעה לפעולה ותצוגה מקדימה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.2 בניית המודעה בניית קריאטיב, הנעה לפעולה ותצוגה מקדימה אנו רואים תצוגה מקדימה של המודעה.

רב האנשים גולשים דרך הסלולר ולכן זו ברירת המחדל של תצוגה המקדימה של המודעה. ניתן לבחור איך יראה בכל אחת מהאפשרות (מחשב וכיוצ"ב) על ידי לחיצה על החצים או בחירה במקום תצוגה אוסף החדשות במכשיר הנייד באפשרות אחר. עתה נעבור אל טקסט ונרשום אותו כך שיופיע מעל לסרטון

תחת בחירה "קריאה לפעולה" נלחץ על מידע נוסף, שליחת ההודעה, לקניה. נבחר מידע נוסף. עתה יופיע כפתור מידע נוסף.מעקב המרות נוכל להפעיל פיקסל פיסבוק. פיסבוק בודק ותעלה המודעה. לאחר סקירת המודעות נקבל הרתאה ויש לבדוק את התוכן והתמונה שפרסמנו. נלחץ המשך ונראה את המודעות ונגיע אל מנהל המודעות. המודעות הזו החלה בתחילת קמפין. עתה נותר לרוץ, לייקים ושותפים.

4.3 גיוס אוהדים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.3 מודעת גיוס אוהדים קמפיין לייקים ועריכת מודעה קיימת

בשיעור הקודם ראינו איך ליצור מודעת מעורבות בפוסט.בשיעור זה נראה מודעות גיוס אוהדים או לייקים.

בנינו כבר קמפין. אנו רוצים להכנס אל הקמפין מתוך מסך מנהל המודעות.

נלחץ על לשונית קמפינים.

הוא מבטל את הבחירה שהיתה לו עבור קמפין (כנראה שיש לצד שם הקמפין לחתן וי שממנו מסיר סימון. לא רואים בסרטון)

בטבלה של קמפינים ניתן לראות כמה כסף השקענו, הופעות, עלות תצוגה, מסתיים ועוד.

בעמידה על שם הקמפין ניתן ללחוץ על לשונית "עריכה". יפתח חלון "עריכה של קמפיין: נצ נתנאל גיוס אוהדים לעמוד". בחלון זה ניתן לשנות רק את שם הקמפין. כמו גם להגביל את הוצאת הקמפין.

לנחזור אל מסך הקמפין בחשבון שלנו. לחיצה על שם הקמפין יוביל אותנו אל לשונית סדרת מודדות.

תפתח לשונית חדשה לצד "קמפיינים" . כאן ניתן לערוך את כל הקמפינים שיצרנו.

עתה לחיצה על עריכה ניתן לערוך את כל הפרמטרים : תקציב יומי, מתי מחל קמפין ונגמר, מי הקהל, חשיפה פוטנציאלית (לראות), מיקומים, גיל, מין, שפות, תחומי ענין ועוד.

נסגור את חלון זה ועתה נלך אל המודעה עצמה (מתוך סדרת המודעות). בתוך הלשונית החדשה שנפתחה לצד "קמפיינים" נלחץ על שם סדרת המודעות שלנו. זה יכניס למודעה הספציפית.לחיצה על עריכה תאפשר לשנות את שם המודעה.

נלחץ אשר וסגור והמודעה הופכת לממתין וממתין לבדיקה שכן פיסבוק בודק כל מודע חדשה.

4.4. קמפיין להבאת תנועה לאתר או לדף נחיתה יצירת סדרת מודעות[עריכה]

קמפיין להבאת תנועה לאתר או לדף נחיתה יצירת סדרת מודעות‎ בשיעור הקודם דנו איך ליצור קמפין מעורבות ואיך ליצור קמפין גיוס אוהדים לעמוד.

בשיעור זה נראה איך ליצור תנועה לאתר כלומר קליקים שיובילו אך דף הנחית הוכו. אין ענין חדש שלא דנו בעבר. שיעור זה יראה הלכה במעשה איך ליצור הכל ברצף - קמפין ועד מודעה באוויר.

אנחנו במנהל המודעות בחשבון שלנו. נלחץ על לשונית "קמפיינים".

שבשם הקמפין מבטל את הוי ולוחץ על כפתור יצירת קמפין

יש לקבוע מטרה לקמפין - תנועה. ניתן שם לקמפין . קליקים על קישור גם מענין אותנו. ניתן לבחור ציפיות בדךף השיחה (פחות מעדיף כי לא נותן תמונת מצב של האתר). לוחץ על המשך. הגיע אל חלון "צור סדרת מודעות חדשה". אנו מכירים את העמוד הזה.

ניתן של לסדרת המודעות. תחת קהל בוחר מיקומים ישראל, גיל, מין, שפות - עברית.

פילוח מפורט - תחת תחומי ענין בוחר טבע. לוחץ על הצעות אך לא בוחר באף אפשרות.

לוחץ על צמצם קהל ובוחר בתחומי ענין - תחביבים ופעילויות - נסיעות - חופשות

תחת מיקומים לוחץ על ערוך מיקומים ובוחר איפה רוצה המודעה תופיע. בתקציב ותזמון בוחר עלויות. לוחץ על המשך.

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.5 קמפיין להבאת תנועה לאתר או לדף נחיתה יצירת המודעה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.5 קמפיין להבאת תנועה לאתר או לדף נחיתה יצירת המודעה

סיימנו עם סדרת המודעות (יש וי על כל האפשרויות) עתה הגענו ליצירת המודעה ב"מנהל הודעות". השלב הראשון הוא זהות. ניתן שם למודעה. הוא בוחר עמוד הנחיתה נצ נתנאל

תחת "זהות" הוא בחור את הדף שלו.

תחת פורמט:

 • קרסולה - אוסף של תמונות שתחתיהן יש טקסט ובתוך מודעה אחת יש חצים המאפשרים לדפדף בין המודעות.
 • תמונה אחת,סרטון אחד ומצגת שוקפיות ראינו
 • אוסף -אוסף פרטים שנפתחים לחוויה מלא שאפשרית רק בנייד.

עתה ניצור את המודעה.

תחת תמונות ניתן לבחור תמונה קיימת על ידי לחיצה על כפתו ר"עיון בספריה". נפתח חלון חדש ובו ניתן לבחור תמונה למודעה.

קישורים תחת "כתובת URL של האתר" נדביק את הכתובת של האתר.

תחת "כותרת" נבחר כותרת. הכותרת נמצאת מתחת לתמונה מודגש (ניתן לראות בתצוגה מקדימה). כותרת צריכה להיות קצרה ולענין.

תחת "טקסט" ניתן לבחור כותרת שנמצאת מעל התמונה והכותרת המודגשת.

הנעה לפעולה -

 • ללא לחצן - כלומר ללא הנעה לפעולה אינו בעד
 • ישנם המון אפשרויות שונות וממליץ לבחור באחד. הוא בוחר במידע נוסף.

"תיאור קישור באוסף החדשות" - ניתן להותיר ריק על יד לחיצה על אנטר.

קישור להצגה - ניתן לרשום אתר לא קיים זזה יותר יפה לעין ורציני (לא ברור מדוע כי הגולש יגלה זאת)

פיקסל פייסבוק - פועל מאחר ואנו רוצים למדוד את כל מי שמגיע לעמוד מאחר והנחנו בדף הנחיתה פיקסל.

אישור. פיסבוק חושב ומקבלים הודעה שהפרטים אושרו. נלחץ המשך.

מגיעים אל דף החשבון שם נראה כי המודעה פעילה תחת "תדירות" בשורת המודעה.

עתה מי שילחץ על המודעה יגיע אל דף הנחיתה שלנו. בדף הנחיתה ניתן להמיר את הלחוחצים לנרשמים ועתה קל יותר להיות עמם בקשר.

כל עוד הקמפין לא רץ ניתן לתקן ולטעות. בדקו את עצמכם

4.6 טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק יצירת המודעה[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.6 טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק יצירת המודעה

בשיעור זה נלמד על קמפין נוסף. קמפין בו בתוך המודעה יש טופס קמפין או לידים כלומר כל המידע נאסף מתוך המודעה של פיסבוק ואין צורך בדף נחיתה.

במנהל המודעות אנו נממצאים בחשבון ולחוצים על "יצירת קמפין"

אנו מגיעים במנהל המודעות אל דף קמפין. אנו צריכים לבחור מטרה ואנו בוחרים יצירית לידים.

עלינו לבחור שם לקמפין.

לוחצים המשך.

בדף החדש שנתחת עלינו לצור סדרת מודעות חדשה ולתת שם של סדרת המודעות

עתה תחת "דף" עלינו לבחור את הדף העסקי שדרכו אנו רוצים להוציא את הפרסום.

מופיעה הודעה: קבל וקרא את התנאים של מודעות לידים בפייסבוק לפני יצירת המודעה". נלחץ על זה ואנו מאשרים זאת באופן גורף לכל הדפים הבאים את התנאים השימוש של מודעות לידים. יש להסכים לתנאים.

בלי תנאי פיסבוק לא ניתן ליצור מודעת לידים.

בוחר באופציות כפי שמילא בעבר עבור גיל לקהל.שפות - עברית, תחומי ענין -טבע

תחת מיקומים כזכור לא משמתמשים במיקומים אוטומטים אלא "ערוך מיקומים". הוא בחר לבטל אינסטגרם ולהשאר רק את פיסבוק.

תקציב ותזמון - תחת תקציב בוחר ב20 דולר ליום.

פרסום הצעות מחיר הוא בוחר אוטומיטי ולא ידני.

לוחץ המשך.

תחת "תמונות" משנה את התמונה שבחר...

תחת טקסט

 • טקסט הוא בוחר לרשום טקסט שמופיע מעל התמונה ומתחת לכותרת המודגשת
 • קישור להצגה - לא ניתן ללחוץ על הקישור והוא לא מוביל לשום מקום. יחד עם זאת הוא בוחר כתובת כדי שיראה יפה
 • כותרת - כותרת מודגשת מתחת לתמונה
 • תיאור קישור באוסף החדשות - כותרת מתחת לתמונה ולכותרת המודגשת. אם הכיתוב ארוך מדי הוא עלול להיחתך.
 • קריאה לפעולה - הרשמה

4.7. ט​ופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק - יצירת הטופס חלק א[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.7 טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק יצירת הטופס חלק א

בשלב זה כבר סיימנו להכין את המודעה ועתה אנו עוברים להכין את הלידים ואת אזור הטופס לידים.

במנהל המודעות אנו נמצאים ב"מודעה" - "טופס לידים" (הסרגל הימיני).

בחלון אנו למעשה המשכנו לגלגל למטה מהשיעור הקודם את האפשרויות עד שהגענו אל הכותר "טופס לידים".

מאחר ואין לנו טפסים קיימים בחשבון אנו נלחץ "טופס חדש"

נפתח חלון "צור טופס".

 • שם - יש לבחור שם.
 • תיאור - בוחר בכותרת למודעה.
 • תמונה -ניתן להחליף את התמונה. לא נהוג מאחר ואנו רוצים לשמור על עקביות כי אנו רוצים שהגולש שלחץ על מודעה לא יעבור למשהו שנראה אחרת לגמרי. לכן נבחר באפשרות השתמש בתמונה מהמודעה שלך
 • פריסה - ניתן לבחור פסקה (כתיבת תיאור) לנקודה (זול יותר, מהיר יותר, חינם יותר, טוב יותר, פחות טוב)

שאלות - נפתח את החלון על ידי לחיצה על החץ מצד שמאל. שאלות למעשה מאגדות את המידע שהינו רוצים לאסוף מהגולש.

 • נחבר כותרת לשאלות.

בשאלות יש המון מידע ולכן נרצה לצמצם כמה שיותר כדי לצמצם את האנשים ולקבל כמה שיותר לידים איכותים.

בכותרת בחר "מלאו פרטיכם" ולאחר מכן בוחר מידע שברצונו לבקש מהגולש ומסמן email וfull name

הצג אפשרויות נוספות - ניתן לבחור טלפון, מין, מגורים, מספר טלפון. ככל שאנו נותנים אנשים למלא פרטים בטופס ככה הם ממלאים פחות. חשוב לקחת רק מה שרלוונטי עבורנו. כשאנו בוחרים את האפשרויות הנוספות עלינו לבחור לפי הסדר בו נרצה שיופיעו בטופס.

4.8. טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק יצירת הטופס חלק ב[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.8 טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק יצירת הטופס חלק ב

לאחר יצירת טופס לידים קיים טופס אותו הגולש יכול למלא.

לרב, הפרטים של הגולש יהיו מלאים כי הוא מילא את זה בלי ששם לב ולכן לחיצה על sumit על ידי הגולש תהיה גבוהה.

לאור זאת הרבה לידים מיגעים מפיסבוק לא טובים ולכן יש סינון נוסף בשאלון - שאלות מותאומת אישית כדי למנוע שליחת פרטים אוטומטי.

כל ליד עולה לנו כסף.

הוא בוחר סוג של שאלה מותאמת אישית - אמריקאיץת, תשובה קצרה ועוד. בוחר תשובה קצרה כמו האם טילת בשביל ישראל והוא בוחר באפשרויות כן או לא. עכשיו הגולש למעשה חייב לחשוב לפני שליחת המודעה.

מדיניות פרטיות - לא לכל אחד יש מדיניות פרטיות כי יש ללכת לעורך דין ולכן מספיק להוסיף קישור אל דף הנחיתה.

מסך תודות -

 • כותרת - לדוגמה תודה שיצרת איתנו קשר.
 • תיאור - לדוגמה הפרטים שלך התקבלו
 • סוג לחצן - בוחר "הצג אתר"
 • טקטס לחצן - דוגמה לאתר של יוני
 • קישור לאתר - מדביק כתובת URL

נלחץ על סיום מצד שמאל למעלה

עתה נגיע לעמוד של טופס לידים ונוכל לשכפל את הטופס או ליצור טופס חדש

4.9. טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק ניהול לידים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 4.9 טופס איסוף לידים פנימי בתוך פייסבוק ניהול לידים

פיסבוק מאפשרות להתחבר למערכות כדי להתחבר בלידים. אם קיים לכם מערכות שתומכות בלידים כדי לקרוא על זה. אם לא אנו נראה איך ניתן להוריד את הלידים למחשב.

ניתן להעזר במתכנת שיעזור לחבר את טופס הלידים למערכת הCRM.ניתן להתיעץ בקבוצות הפיסבוק שעוסקות בפרסום.

לוחץ על אישור ולוחץ המשך ועתה הקמפין באוויר. אין ליד מין הסתם כי רק עלה הקמפין לרשת.

נניח עבר זמן ואנו רוצים להוריד את הלידים כדי ליצור קשר עם האנשים שמלאו את הפרטים שלהם לקמפין.

אנו נמצאים במסך מנהל מודעות - חשבון .

בלשונות "מודעות עבור קמפין 1" (השם שנתנו לקמפין) בשורה של שם המודעה תחת "ציון רלוונטיות" על "ליד (טופס)

נפתח חלון חדש של "הורדת לידים". עלינו לבחור טווח תאריכים שמענין אותנו. נלחץ להורד.

עלינו לבחור סוג קובץ להורדה - CSV אם מדובר להעלות את החומר למערכת דיוור או XLS כדי שנוכל להשתמש בו באקסל

נפתח את הקובץ שירד.

 • ID - מספר הטופס
 • ad_name- מאיזה מודעה הגיע הליד
 • adset_name - קבוצת מודעות
 • campain_name - שם הקמפין
 • form_name - שם הטופס
 • בסוף יש תשובות לשאלות כל שאלה בעמודה

5.1 ממשק מנהל המודעות עריכת מודעות[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 5.1 ממשק מנהל המודעות עריכת מודעות

בשיעור הזה נלמד לנתח ניתוני לידים, על על הממשק של מנהל המודעות (כנראה לניתוח נתוני לידים) ואיך עובדים עמו

במנהל המודעות אנו בחשבון שלנו תחת "סקירת החשבון"

תחתיו יש תפוצה, סכום שהוצע, הופעות, קליקים על קישור.

למטה יש נתוחים מפורטים יותר כמו תנועה, מעורבות בפוסט. ניתן לראות חלוקה לפי גין ומין ולהבין שנשים פחות מעורבות מגברים.

שעות פרסום הטובים

מיקומים - למשל שכולם הם ישראל.

מלשונית "סקירת החשבון" עובר ללשונית "קמפינים".

הוא מבטל את הוי ליד שם הקמפין וסופר את מספר הקמפינים הפעילים.

בטבלה אנו רואים את שם הקמפין, מתי מסתיים, סכום שהוצא, העלות לתוצאה, הופעות, תפוצה, תוצאות. מאחר שהפרטים בעברית לא תמיד המידע נמצא תחת העמודה עצמה

נלחץ תחת שם קמפין על שם של קמפין כדי לקבל מידע יותר מפורט.

נפתחה לשונית חדשה ליד קמפנים של סדרת המודעות עבור 1 קמפין.

בלשונית זו אנו רואים כי סדרת המודעות שלנו אושרה, סכום שהוצא, תקציב ועו שראינו קודם לכן. בעמוד זה אנו יכולים לשנות את התקציב לקמפין, למשל כי עובד ממש טוב, על ידי לחיצה על סממן עפרון שנמצא לצד התקציב.כמו גם ניתן לשנות באופן זה את תאריכי הסיום של הקמפין (יפתח חלון תקציב ולוח זמנים - נשנה את סוף תזמון ונלחץ אשר וסגור).

אם נלחץ מעמוד זה - סדרת מודעות על שם של סדרת מודעה תפתח לשונית חדשה לצד קמפינים, סדרת מודעות - מודעות עבור 1 סדרת מודעות

עתה נעבור אל הנתונים של כל מודעה. לפעמים יש כמה מודעות ונוכל לראות אלו מהן עובדות יותר ואלו פחות.

5.2. ניהול מודעות - ממשק מנהל המודעות שכפול מודעות, השוואה, חיפוש וסינון[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 5.2 ממשק מנהל המודעות שכפול מודעות, השוואה, חיפוש וסינון

אנחנו באותו חלון של שיעור קודם. אנו נמצאים במנהל מודעות - חשבון - בלשונית האחרונה לצד "סקירת חשבון" ו"קמפיינים" - "מודעות עבור 1 סדרת מודעות". אנו נמצאים בעמודה של "שם המודעה".

אנו יכולים לשכפל מודה אם יש וי ליד שם המודעה.

עתה ליד "צור מודעה" (לשונית מתחת סקירת החשבון, קמפינים וכו) יש אפשרויות נוספות שפעילות בניהם "שכפול מודעות".

ניתן לשכפל גם סדרת מודעות וקמפיינים (יש להכנס ללשוניות או קמפינים או סדרת מודעות ולבצע בהקבלה את אותה פעולה)

שכפול חוסך הרבה זמן אבל זה עלול להיות מקור להרבה טעויות. לכן הוא לא משכפל אף פעם ומיצר הכל מחדש.

ניתן גם לערוך או על ידי לחיצה על סממן עפרון שנמצא לצד שם סדרת המודעה או על לשונית עריכה שנמצאת מתחת ללשוניות סקירת החשבון, קמפינים, סדרות מודעות וכו

יצירת כללים - לא נרחיב כרגע כי מתקדם אך ניתן לומר שאם נניח לייק לעמוד עולה יותר מסכום מסוים נקבל התראה או לעצור את הקמפין.

נחזור אל לשונית קמפינים.

נסתכל על הלשונית שנמצאת בלשונית של "שם החשבון" מצד שמאל.

א. ניתן לחתוך את המידע לפי טווח תאיריכים שנמצא בלשונית של שם החשבון מצד שמאל.

 • ניתן להפעיל השוואה כך שנשווה תקופה אל תקופה.
 • זמן כולל
 • מהיום שנפתח החשבון עד היום, אתמול...מותאם אישית

ב. חפש - נניח יש לנו קמפינים רבים בחשבון ואנו רוצים לבדוק אחד ספציפי. במקום לגלול למטה והכל דומה נלחץ חיפוש ונחפש את שם הקמפים. לחיצה על איקס לצד חפדש תחזיר את רשימת הקמפינים הקימים

ג. מסננים - ניתן לסנן על פי פרמטרים שונים : מודעות פעילות, מודעות לא אושרו ועוד.

בלשונית קמפינים וסדרת מודעות אנו יכולים באפשרות "עמודות" (נמצאת בשורה של יצירת קמפין, עריכה, שכפול קמפין, יצירת כללים, עוד) עמודות: בהתאמה אישית ללחוץ על האפשרות וליצור מודועת מותאמות אישית. על כך בהמשך.

בשיעור הבא אופטימזציה - איך לנתח נתוני קמפין

5.3 אופטימיזציה וניתוח נתוני הקמפיין חלק א[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 5.3 אופטימיזציה וניתוח נתוני הקמפיין חלק א שיעור קודם למדנו להשתמש בממשק המודעות. בשיעור זה איך יוצרים אופטימציה ואיך מנתחים נתוני קמפין ואיך מציגים את הנתונים שמענינים אותנו נכנס אל הקמפין שלנו שנמצא בלשונית קמפינים כדי לעבור אל לשונית סדרות מודעות. מצד שמאל יש כפתורות עמודות:בהתאמה אישית. נלחץ על החץ. ניתן לראות מעורבות (לייקים, שיתופים ועוד).

נבחר התאם אישית עמודות.

נפתח חלון חדש "התאם אישית עמודות". בחלון זה אנו יכולים לבחור אפשרויות שאנו רוצים:

פוסט בדף -הצגת מודעות, אנשים מבצעים פעולה, רלוונטיות – נסביר בהמשך.

כמו גם מענין אותנו בלשונית קליקים – קליקים על קישור, עלות לקליק (עלות לקליק על קישור)

המרות אתר – מענין אותנו "המרות באתר", עלות להמרה באתר.

כל אחד יכול לארגן את הטבלה כפי שרוצה ומה שהוא רוצה לבדוק בה.

ניתן ללחוץ על כפתור "שמור הגדרה מראש" כדי לשמור את הטבלה שנמצאת בימין החלון וניתן לטבלה שם.

מצד שמאל ניתן לראות את על העמודות שנבחרו ולהוריד את כל הפרמטרים שבחרנו ולהורידם אם אינם מענינים אותנו על ידי לחיצה על קליק "איקס".

ניתן גם מצד שמאל להחליט את סדר העמודות שנבחרו.

נלחץ החל ועתה נקבל את הטבלה מסודרת כפי שאנו רוצים בלשונית סדרות מודעות.

5.4. אופטימיזציה וניתוח נתוני הקמפיין חלק ב[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 5.4 אופטימיזציה וניתוח נתוני הקמפיין חלק ב

למדנו בשיעור הקודם כי אנו יכולים ליצור את העמודות בסדרות מודעות.

ענין נוסף שחשוב לדעת שאנו יכולים לעשות זה "פירוט". פירוט הוא כפתור מצד שמאל שנמצא באבלה של מודעות.

אם אנו רוצים לחתוך את המודעה לפי פרמטר מסוים למשל על ידי פלטפורמה (כלומר נתונים בהתאם לפלטפורמה בה המודעות מפורסמת).

בדוגמה של הסרטון שלנו נראה כי נוספה שורה חדשה בלשונית "מודעות" שהיא שכפול הנתונים לעיל ומצוין בה פיסבוק. זאת מאחר והמודעה שלנו מפורסמת רק בפיסבוק ולכן הנתונים זהים זה לזה.

כאשר המודעות שלנו היא גם בפיסבוק וגם באינסטגרם יהיו שתי שורות – אחת פיסבוק ואחת אינטסגרם. השורות החדשות שיתווספו לא יהיו שכפול של שורת המודעה כי המודעה מפורסמת בשתי פלטפורמוטת.

ניתן פירוט לפי מיקומים, מכשירים, פלטפורמה ומכשיר. שחקו על זה כדי ללמוד על הקמפיין.

ענין אחרון הוא יצוא כל הנתונים כדי שיהיה עותק שמור או לשלוח ללקוח כדי לנתח אותם בניחותא.

כפתו רייצוא נמצא מצד שמאל ליד "פירוט" ו"עמודות:בהתאמה אישית". לחיצה על הכפתור תפתח חלון חדש "ייצוא". אנו יכולים לבחור אפשרות "כלול פרטים שנמחקו במסירה", כלול שורת סיכום (מסמן כי אוהב אפשרות זו), שמירה בתבנית xls (בחר באפשרות זה) ושמירה בתבנית csv.

לאחר לחיצה על ייצא נוצר דוח שאנו יכולים לראות את כל הנתונים באקסל.

שורה ראשונה היא סיכום. באקסל ניתן להוריד אותה למטה ולשחק בתצוגת הנתונים.

יכול לשמש כדוח מנהלים – לתת למנהלים לראות איך הכל פועל

5.5. בדיקת חיובים[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 5.5 בדיקת חיובים בשיעור הקרוב נדון על סוג קמפין נוסף ועל שורת החיובים.

אנו במנהל מודעות – חשבון שלנו – לשונית קמפינים.

נלחץ על כפתור "יצירת קמפין" שנמצא מצד ימין למעלה.

מטרת הקמפין שהוא רוצה שנשם לב אליה נמצאת תחת: המרה – מכירות מקטלוג המוצרים וגם ביקורים בחנות. פיסבוק מאפשרת ליצור חנויות בעמודי הפיסבוק. כמו גם, ניתן לקדם על ידי מודעות. אם יש מוצרים כדי למכור אותם בפיסבוק ולפרסם במודעות כדי שאנשים ירכשו את המוצר.

ענין נוסף שרוצה שנשים לב אליו הוא : נלחץ על מנהל המודעות – יש המון אפשרויות שנפתחות וניתן להעזר בהן. כדי לשבת ללחוץ על כל אחד וללמוד עליהם באמצעות "עזרה" של פיסבוק כמו למשל קטלוג של מוצרים, המרות מותאמות אישית, פוסטים בדפים.

אותנו בשיעור זה מענין לדעת מה קורה בכסף שלנו – שוב נמצא בלחצן של מנהל המודעות תחת "הגדרות" – חיובים ואמצעי תשלום.

נפתח חלון בו ניתן לראות את החיובים וגודלם, לראות את העסקאות/עסקאות לפי דף (תחת כפתור עסקאות מצד ימין בלשונית מתחת לשם חשבון). לאחר מכן יש כפתור של תקופה. ברירת המחדל היא של 30 הימים האחרונים. ניתן לכוון את התקופה. ניתן לראות גם על פי קמפיין על ידי לחיצה על כפתור "חפש.

ניתן לשלם עכשיו (הכפתור בשורת שם החשבון מצד שמאל).

לחיצה על תאריך ניתן לראות את כל החיובים שבוצעו, גודלם ומתי בוצעו.ניתן להוריד אל המחשב את פירוט החיוב.

למי שיש הרבה קמפינים תעשו זאת לפחות פעם בשבוע.

למי שיש מעט קמפינים תעשו זאת לפחות פעם בחודש. תבדקו שהכל מותאם לכרטיסי האשראי.

הקובץ שנוריד יכול לשמש להנהלת חשבונות. זו לא חשבונית מס אלא סוג של קבלה לקבל זיכוים ולהצהיר על הוצאות.

כמו גם ניתן להוריד את כל החשבונות על ידי לחיצה על "הורד את כל החשבונות" שנמצא באותה שורה של לשונית עסקאות, תאריך, מסננים, חפש.

בשורה האחרונה של הטבלה אנו רואים את סה"כ כל העסקאות והסכום הכולל.

הכפתור העליון, חיובים, אנו יכולים לחזור אל "מנהל המודעות". הוא מכבה את כל הקמפינים כי הם נוצרו עבור הקורס שפורסם ביוטוב...

6.1. סיכום[עריכה]

פרסום ממומן בפייסבוק - 6.1 סיום קורס פרסום ממומן בפייסבוק

תנסו. תפרסמו. אל תפחדו לטעות. תבדקו את הגבולות והאפשרויות שפיסבוק מאפשרת לכם.

בדקו מה חדש (לפי קבוצות פיסבוק), מה קורה בעולם. חשבו לפני שאתם מפרסמים משהו מה אתם רוצים להשיג ומה הדרך הזולה להשיג את זה.

אתם יכולים להרגיש בטוחים ליצור קמפינים, להזרים תנועה של גולשים לאתרים, לאסוף ליקים, ליצור מערוביות, לאסוף לידים.