לינקדאין

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשיסיכום לשכת התעסוקה ארוך ולא מסודר של מרב באבאי מומחית לנווטרקינג[עריכה]

[לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 1 - פתיח]: מעסיקים נמצאים ברשתות הברתיות המתקדמות. לינקדאין היא קשת עסקית מתקדמת ליצירת הזדמנויות עסקיות ולמציאת תעסוקה.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה 2 - למי מיועד הקורס ותיאום ציפיות: חשבונות לינקדאין יכולים להיראות שונה מאדם לאדם מאחר והרשת של לינקדאין משנה את המראה של האתר לעיתים תכופות ולכן היא תציג מספר פרופילים שונים. אי לכך המון מהחומר אותם היא מציגה לא יהיו כבר רלוונטים מאחר והרשת התקדמה ויש להבין את העקרונות. מיומנות נדרשות: ידע בסיסי במחשבים, אינטרנט, בעלי חשבון איימל.

[1]: לינקדאין מורכבת משלוש זרועות:

 1. עמוד חברה - מציגה את הקשרים חברתים שלנו בתוך החברות.
 2. פרופיל אישי - הזהות של האדם בתוך החברה והחברות המקצועיות. הפרופיל האישי נבנה בין היתר על ידי הקשרים החברתים והבינאישיים
 3. קבוצות מקצועיות - קבוצות שמטרתם לאגד קהלים עם דו שיח משותפים. יש קבוצות מאוד יעודיות למציאת עבודה ויש אחרות. צוות גיוס עובדים נמצא בקבוצות הנישתיות וגם בקבוצות למציאת עבודה.קבוצות מיצרות קשרים ולהתחבר עם אנשים שהם לא בקשרים הטבעים שלנו. לינקדאין, רשת עסקית מקצועית קודם כל אך גם למציאת עבודה.רב הרשת היא של אנשי הייטק וביוטק

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 4 - הקמת תשתית לעבודה נכונה בלינקדאין: בפרקים אלו נעסוק בבנית תשתית לפרופיל הוספקת קשרים והצטרפות לקבוצות נכונות. אחרי בנית התשתית ניתן לעבוד. ללינקאין יש כללים ברורים. לא מקובל להתחבר עם כל אחד ברשת רק אם אנחנו מכירים. אנשים מדווחים המון על בקשות של קשרים ללא היכרות.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 5- הקמת חשבון לינקדאין: הURL של לינקדאין הוא www.linkedin.com

 • כשיש פרופיל מוגדר ניתן להיכנס בהתחברות על ידי איימל וסיסמה ונלחץ sing in.
 • בשלב זה מאחר ואין לנו פרופיל נפתח פרופיל חדש עם שם פרטי, שם משפחה.

היא פותחת פרופיל לישראלה שווילי: שם פרטי, שם משפחה, איימל, סיסמה וjoin in

postal code - מיקוד - מקדליה סתם מספר. עובדים, מחשפי עבודה, סטודנטים, כותרת עבודה, חברה ולוחצים יצירת פופיל.

עתה מיצרים חשבון. ניתן לדלג על שלב זה. בשלב זה מוסיפה את איימל ולוחצת המשך נפתח מסך של כניסה אל גוגל איימל. היא מכניסה את הפרטים ומתבקשת לאשר את ליניקדאין עם חשבון האיימל שלה. במידה ולוחצים אישו נוצ קשר בין אנשי קשר אצלה באיימל לבין לינקדאין. ניתן לבחור רק חלק מהאנשים שיש להםלינקדאין ומופיעים ברשימת אנשי הקשר של גוגל שלנו. ניתן לייצר קשר עם אנשי הקשר עם הסלולר.

השלב הבא הוא הצעת מחיר ל לינקדאין. היא בחרה את הגרסה החינמית הבסיסית.

חלק מהאנשים רואים את הדרך הארוכה יותר ליצירת חשבון. לינקדאין התעדכנה ומקפיצה עתה ישירות לבניית פרופיל.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 6 - יצירת פרופיל וחשיבות תמונת הפרופיל: סריקה של המסך :

 • ניתן להוסיף תמונות רקע (background photo)
 • ניתן להוסיף כישורים (skills): ניתן לכתוב מילות מפתח וליצור שמירה. יתכן כי אפשרות זו הוסרה כי לינקדאין התלבטה בנושא.
 • מופיע הפרופיל של ישראלה שווילי, התואר ואת התמחות שלה (E-learning). מצד שמאל ניתן להוסיף תמונה. היא מעלה תמונה (תמונה בהירה, תמונת פנים, לא מעונבת מדי, לא ממוקצעת כפי שהולכים לראיון עבודה).ניתן להוסיף השכלה וניסיון (education) תעסוקתית (experirence) על כך בשיעור הבא.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 7 - הגדרת הניסיון התעסוקתי והשכלה: לחיצה על contact info נפתח מסמך אותו רואים אנשי קשר עם דרגה ראשונה (תסביר בהמשך) - כל מי שהתחבר אלינו ברשת ואנחנו אליו. במסך זה רואים את האיימל, מספר סלולר, כתובת (פחות חשוב בישראל). ניתן לקשר אל חברות אינטנרט נוספות כמו טוויטר וכיוצ"ב. לחיצה על contact info סוגרת את המסך.

חזרה למסך של בנית פרופיל: מצד שמאל, מתחת תמונת הפרופיל (באותה שורה של contact info) אנו רואים כתובת שמשויכת אל הפרופיל ניתן להעתיק את כתובת האיימל ולהוסיף לקורות חיים ולפיסבוק.

 • קיימת תיבה של השכלה (Educattion) שניתן להוסיף. ניתן ללחוץ add school וsave.
 • תקציר (Summary) מי נאחנו ברמה הקיצוני. לוחצת add summary. היא מציעה לרשום את הפרופיל. חשוב לכתוב באנגלית כי מעסיקים מחפשים על פי מילות מפתח באנגלית.אחרי שנלחץ שמירה נוכל ללחחוץ על add media (הוספת מדיה) ובו ניתן לעלות מסמכים, תמונות, קישורים, וידאו ופרזנטציה (מצגת)

פחות ממליצה לעלות את הקורות החיים. היום פחות יש פתיחות לאנשים שמחפשים עבודה בצורה גלויה. לכן היא לא ממליצה לעלות את כל המידע.

תחת ניסיון (Experience) ניתן להוסיף מספר מקומות תעסוקה. ניתן לערוך כל עריכה.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 8 - הוספת קשרים חדשים ואישור הזמנת חברות בלינדקאין: בפרק זה נעסוק בקשרים וביצירת קשרים.

בללשונית העליונה של home, profile, connections, jons, intersts היא לוחצת על connections (קשרים) ולוחצת על add connections. נפתח מספר ובו כפתורים של חברות שונות. אנו יכולים להוסיף קשרים דרך ההמשק של גוגל, outlook וכיוצב. מוסיפים את הכתובת איימל נפתח מסמך ובו כניסה אל אותה חברה כפי שראינו בגוגל ולאחר מכן רשימה של כל אנשי הקשר שיש להם חשבון בלינקדאין.

ניתן גם לבצע חיפוש של אנשים בלשונית החיפוש מעל הלשונית של home, profil וכו. לאחר שמוצאים אדם ישנו כפתור של send (name of person) Inmail. היא לוחצת על החץ ולאחר מכן נפתחות אפשרויות היא בוחרת על connect.נפתח חלון של להזמין את האדם לקשרים. יש לצין אתה קשר עם אותו פרופיל.send invitataion. חשוב להתחבר לקשרים שאנו מכירים כי ניתן לקבל ניקוד שלילי אם האדם השני לא מאשר את החברות. בפרופיל בלשונית העליונה של החיפוש מופיע תמונת פרופיל ואיש פלוס (נו כמו פיסבוק). הכפתור נקרא incitation וניתן לאשר את החברויות שנשלחו אליה.

connections --> keep in touch שמירה של קשרים. היא מצגיה מסך של ממשק ישן.תחת לשונית connections יש רשימה של all connections ובה תגית של חברים לפי חברות, מקום, תעשיות ופעילות אחרונה ברשת. מציגה כי יש חבר אחד. במקביל לצד רשימה זו מופיע תמונת הפרופיל שלה ומספר הקשרים שיש לה.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 9 - מידע חשוב בתוך חברה וזיהוי הזדמנויות מבוססות קשרים: יש עמודים של חברה (Companies) ובה ניתן לראות איך נראת החברה. בכדי לראות את העמוד הזה:

 • לוחצים על Inerests ולאחר מכן ניתן לראות חברות כמו IMB
 • חיפוש של חברות בלשונית חיפוש.
 • דרך אנשים - כניסה אל משתמש ובו לראות את החברות בו עובד או עבד ואז ללחוץ על חברה.

במסך של החברה שם חברה, מספר עוקבים. ניתן לעקוב או להפסיק לעקוב אחר חברה.

אחר כך יש תמונה.

למטה יש מלל חופשי החברה מעידה על עצמה, התמחויות של החברה, אתר החברה, תעשיה אליה משוכיות, סוג החברה, גודל החברה, היכן יושבת (headquairters)

גוללת למטה אל recent updates נתונים עסקים. אנשים יכולים להגיב או ללחוץ לייק.

גולל למעלה אל שם החברה. מצד ימין יש תיבה עם הקשרים החברתים. ניתן לראות כמה חברים יש בדרגה ראשונה. כמה חברים יש בדרגה שניה (חבר של חבר) וכל העובדים שעובדים בחברה (לאיבי יש עמוד קרירה שהחברה משלמת עליו.).

למטה יש משרות (careers). אפשרות זו קיימת גם מתחת לשם החברה לצד לשונית home יש לשונית careers

לוחצת על עמוד קריירה. ניתן לראות את כל המידע שאי בי מציעה למחפשי עבודה כמו סרטון תדמית ומצד ימין ניתן לראות בתיבה את המשרות שמפרסמת (jobs at nAme of company).

חוזרת לעמוד הבית. תחת תיבת ימינית היא יורדת מתחת לקרירות אל IBM Showcase pages.רואה עמודים שמכוונים מותגים. בעיקר מסיע להכיר יותר את המבנה של החברה לפני ראיון עבודה.

people also viewed - איפה אנשים טיילו. ארגונים דומים לארגון של אי בי אם ונותנים כיווני חשיבה איפה אנחנו רוצים לטייל ולראות אם יהיה רלוונטי

למה כל זה חשוב:

 • לבקש באופן מסורתי הצעת מועמדות לחברה
 • להפעיל קשרים חברתים שימליצו עלינו למועמדות למשרה
 • לפנות ישירות למנהל גיוס.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 10 - איתור חברות על פי תחומים:

חזרה על הנלמד בשיעור הקודם - איך מוצאים חברה בלינקדאין:

 • ניתן להיכנס לעמוד חברה מתוך אנשים כי לכל אדם הוא שייך לארגון
 • סרגל החיפוש
 • interests ולאחר מכן compains. ניתן לזהות את כל המידע הקיים לגבי עמודי החברות: בסרגל החיפוש, נלחץ על הץ הקטן ונלץ על companies מצד ימין נלחץ על זכוכית מגדל. יפתח חלון חדש עם כל החברות ששייכות ללינקדין. לרב נראה את מי שיש לו הכי הרבה עוקבים. חברות ארקאיות מקפידות שיהיה דף עסקי אחד בכל העולם ולא מספר דפים. לכן אנו נראה לרב את אותן חברות בראש הרשימה.

ניתן ללחוץ על החברה, לאן משויכת. לחיצה על רשימת הקשרים ניתן לראות את השרים הראשונים ולאחר מכן בview all את יתר הקשרים.

בסרגל השמאלי ניתן לחתוך את המידע לפי קשרים, מיקום, חברות שעדכנו שמחפשים עובדים (hiring on likedin) -מעט חברות מעדכנות בישראל נתון זה כי הוא יקר), חיתוך לפי תעשיות, גודל חברה, מספר עוקבים.

שימוש בקשרים מחזק אותנו מבחינת הזדמנויות עבודה אך שימור קשרים הוא לאורך שנים.

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 11 - כיצד מתנהלת קבוצה דיונים, חברים ומשרות:

בשיעורים הקודמים הבנו מה המשמעות של קבוצה והחשיבות שלה. שיעור זה נתמקד איך נראה קבוצה מבפנים. מאחר והפרופיל של משויך לקבוצות היא נמצאת בעמוד של (your groups) ולוחצת על find a group. נפתח חלון של find a group. ניתן לחפש קבוצה באנגלית או בעברית. מאחר ובאנגלית יופיעו קבוצות גלובליות ממליצה לכתוב isreal. בצעה חיפוש למילה Israel.

היא נמצאת בקבוצות כמו job networking in Israel, Israel high tech, search & find a job in Israel, project, product & program manger in Israel, search & find High-Tech in Israel

לחיצה על Post וכך להוסיף מידע בתוך הקבוצה. אם לא היתה חברה בקבוצה היה מוופיע כפתור join (הצטרפות). תחת הכותרת של הקבוצות ניתן לראות שלחלק מהקבוצות יש מנעול.

היא נכנסת לתוך דף הקבוצה. בראשו סרגל כלים שמלווה כל עמוד. הכותרת של הקבוצה. מצד ימים מופיע מספר חברי הקבוצה וכפתור member (אם מניחים עליו עכבר משתנה leaveללעזוב ) לעזוב את הקבוצה אם רוצים, הגדרות הקבוצה, שיתוף של הקבוצה אשר תלוי במנהל הקבוצה.

לאחר מכן יש לשונית עם דיונים, מכירות, עבודות, אודות וחיפוש.

 • דיונים disussions - זהו עמוד הדיונים המכיל מידע על הקבוצה. כלומר אם אנחנו בקבוצה של הנהלה בכירה הדיונים יהיו סביב ההנהלה הבכירה. אם קבוצה העוסקת בכלים הנדסים אז התחומים יהיו סביב כלים הנדסים. לעיתים משרות יתפרסמו בה, דיונים לא קשורים. לפני כתיבה בקבוצה חשוב לקרוא את סגנון הדיברות. פחות מקובל לכתוב דברים מסחרים אך יש כאלו שמקובל.
 • promotions - קידום מוצרים ונושאים. פחות מקובל בישראל. לחיצה על לשונית זו תפתח עמוד ושם לראת את recent activity כלומר פעילות אחרונה עם הסטטוסים שאנשים כתבו בתוך הקבוצה. ניתן לראות בפוסטים הזמנות לאירועים ולסדנות. לכל סטטוס ניתן לעשות לייק (LIKE), להגיב (COMMENT), לשתף קישור (SHARE LINK), לעקוב (FOLLOW). לחיצה על תגובה נפתח עמוד חדש וניתן לעקוב אחר הסטטוס או האדם, לדווח על הודעת זבל.
 • JOBS - לינקדאין מקדמת משרות בתשלום ופחות משרות ללא תשלום. בלשונית העליונה כאמור יש גם jobs זהו jobs כללי. בלחצן של לשונית זו מתפרסמות משרות ממומנות. רב הארגונים בישראל יפרסמו ללא תשלום. בסרגל מצד שמאל
  • יש מספר המשרות שמתפרסמות בלשונית (JOBS) - משרות בתשלום.
  • JOS DISUCCIONS מציג את המשרות שמוצגות בתוך הדיונים. לחיצה על כפתור זה תציג את המשרות ללא תשלום.ניתן לתת לייק, להגיב, לעקוב ולראות את הפרופיל שפרסם את המשרה

לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 12 - אפיקים חדשים לאיתור משרות:לחיצה על האדם שפרסם את המשרה יכול להראות איזה חברים של אותו מפרסם משרה וחברים שלנו. היא לוחצת על האיש שפרסם את המשרה. לחיצה נוספת על האדם ניתן לראות מצד ימין את הקשר החברתי עמו. למטה תחת How you're connected ניתן לראות את האנשים שמקשרים אל מפרסם המשרה. היא מציעה ליצר את הקשר עם החבר שחבר של בעל המשרה על ידי הרמת טלפון, שליחת איימל, קביעת פגישה בבית קפה או ישיבה עמו בגן הילדים. אנחנו נעדיף אנשים עם דרגת קשר שניה מאחר ואז ניתן לראות את האיש הקשר המחבר. זאת גם אומרת שרק אדם אחד צריך להמליץ עלינו למפרסם המשה. לעומת זאת ברגע שאיש קשר מדרגה שלישית נעלם אין לנו אפשרות לדעת מי מחבר אליו והתהליך מנותק. זה אומר ששני אנשים צריכים להמליץ עלינו למפרסם המשרה. חשוב להוסיף כמה שיותר קשרים כפי שהוצג בשיעורים הקודמים

מקורות מידע[עריכה]

 1. [לינקדאין -Linkedin - למחפשי עבודה | 1 - פתיח סרטוני לשכת התעסוקה]