יוגה/איך לתרגל יוגה?

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

כללי התרגול העיקריים[עריכה]

זמן אימון מומלץ הוא זמן אימון של חמש עשרה דקות. אם אתה עושה יוגה של ארבעה שבועות מדי יום בשעה מסוימת, המוח שלך מתרגל לתרגול היומיומי שלך. ואז זה קל לך. יוגה הופכת עבורך לדרך פשוטה לשמר את בריאותך ואת האושר הפנימי שלך.

מצא את הקצב האישי שלך ואת סדרי העדיפויות שלך. עשו את ההפסקות ברגע הנכון ובמסלול הנכון. אם אתה לא רוצה לבזבז זמן רב ליוגה, פשוט תעשה הפסקה קטנה בסוף. באמצעות התרגילים תוכלו לצבור ניסיון ביוגה. אתה לומד את טכניקות המפתח. מקבלים הרבה טיפים להתעמלות. לאחר זמן מה תדע מה טוב בשבילך. תוכלו לגלות אילו תרגילי יוגה אתם זקוקים באופן אישי. תוכלו למצוא את הדרך האישית שלכם לתרגל יוגה. יוגה היא ניסוי מתמשך. בדרך למימוש עצמי, תזדקקו לשיטות יוגה רבות ושונות. ישנן טכניקות ספציפיות לכל שלב בהתפתחות.

יוגה ונשימה[עריכה]

הנשימה רגועה ונינוחה. עבור רוב האנשים עדיף לא להתמקד בנשימה, אלא בגוף ובתנוחות.  אם תרגיל יוגה הוא מאומץ, אנו נושמים רגוע ונינוח יותר. אנחנו לא עוצרים את נשימתך. כך נוכל להתכווץ ולחסום את התהליך שמשחרר מתחים. עדיף לנשום עמוק בבטן. נשימה עמוקה היא הדרך הטבעית בתרגיל מאומץ. הגוף יכול לספוג יותר חמצן ולבצע תרגילים מאומצים עם הרפיה פנימית. בתי ספר רבים ליוגה מלמדים להתמקד בנשימה תוך כדי תנוחות היוגה. לפעמים אפילו תרגילי היוגה נעשים בדפוסי נשימה. אתה נושם, נכנס לתנוחת יוגה, נושף ונכנס לתנוחת היוגה הבאה. זה במיוחד בברכת השמש, סדרה של תרגול יוגה ידוע. היוגה היא אפוא מדיטציית נשימה. זה יכול להיות טוב בשבילך. ואז לדבוק בזה. אך הריכוז בנשימה מוביל לאובדן מודעות לגוף ולהרפיה פנימית. יוגה הופכת ללא יעילה. מרבית מתרגלי היוגה אינם יכולים להתרכז בנשימה ובאותה עת להישאר רגועים בגוף. הם המומים ומתוחים. הדרך הטובה ביותר היא לתרגל באופן עקרוני תרגילי יוגה ותרגילי נשימה בנפרד. תרגילי נשימה הם חשובים. אנו יכולים לספוג אנרגיה באמצעות נשימה ולפתור את המתחים שלנו. בצע תרגילי נשימה בישיבה כדי להרגיע את הנפש. מרבית מתרגלי היוגה אינם יכולים להתרכז בנשימה ובאותה עת להישאר רגועים בגוף. הם המומים ומתוחים. הדרך הטובה ביותר היא לתרגל באופן עקרוני תרגילי יוגה ותרגילי נשימה בנפרד. תרגילי נשימה הם חשובים. אנו יכולים לספוג אנרגיה באמצעות נשימה ולפתור את המתחים שלנו. בצע תרגילי נשימה בישיבה כדי להרגיע את הנפש. מרבית מתרגלי היוגה אינם יכולים להתרכז בנשימה ובאותה עת להישאר רגועים בגוף. הם המומים ומתוחים. הדרך הטובה ביותר היא לתרגל באופן עקרוני תרגילי יוגה ותרגילי נשימה בנפרד. תרגילי נשימה הם חשובים. אנו יכולים לספוג אנרגיה באמצעות נשימה ולפתור את המתחים שלנו. בצע תרגילי נשימה בישיבה כדי להרגיע את הנפש.

הזמן הטוב ביותר לתרגול יוגה[עריכה]

תתרגל לזמן מסוים לתרגול היוגה שלך. במקרה הטוב אתה עושה כל בוקר וערב בערך 5 עד 15 דקות יוגה או מדיטציה. אם יוגה פעמיים ביום זה יותר מדי, אתה יכול לתרגל יוגה גם פעם ביום. אפילו פעם ביום באופן קבוע יוגה היא נכס נהדר לבריאות ולרגיעה. תרגול יומיומי להפחתת מתח ארוך טווח, לשמירה על בריאות גופנית ורווחה נפשית. תרגילי היוגה בבוקר יעשו אותך מוכן ליום. אתה מביא את מערכת האנרגיה שלך בתנועה ועובר במצב רוח חיובי לאורך כל היום. תרגילי יוגה או מדיטציה בשעות הערב חשובים לפתרון המתחים שהצטברו במהלך היום. כתוצאה מכך, ערך ההחלמה של שנתך עולה משמעותית. אתה מחלים טוב יותר ויש לך כל כך הרבה יותר מהחיים שלך. מחקרים מדעיים הראו כי מתח היום מאוחסן בשרירים. לחץ זה עדיין קיים בגוף בבוקר המחרת. זה לא נעלם. זה מראה את הצורך בהפחתת מתח קבועה. אחרת יכול להיות שהלחץ הפנימי שלך הולך וגדל עם השנים וגורם נזק רב בטווח הארוך. תן לעצמך טלטול ותרגל יוגה או מדיטציה כל יום. הזמן באמת די קטן וההשפעה עצומה בטווח הארוך. חשוב לפתח משמעת עצמית. אתה צריך את זה כדי לנצח . כשאנחנו מתרגלים יוגה בטווח הארוך, זה תמיד יפתח מימדים חדשים של תרגול. תרגילי היוגה הפשוטים לכאורה מגלים אפקטים עמוקים יותר. אנו מרגישים אנרגיה שנוצרת עם כל תנוחות יוגה. יוגה היא משחק עם אנרגיה. ובשלב מסוים האנרגיה תזרום חזק יותר.

הטיפים הטובים ביותר למוטיבציה[עריכה]

נקודה חשובה בתרגול היומיומי של היוגה היא המוטיבציה. כולנו צריכים להתחשב בעובדה שלמרות שאנו מכירים בכך שלתוכנית יוגה יומית בטווח הארוך יש השפעה חיובית מאוד על בריאותנו ועל רווחתנו הכללית, לכולנו יש מעט מאוד משמעת עצמית והתמדה. אנחנו יכולים להתמודד עם זה על ידי עבודה קבועה על המוטיבציה שלנו. ראשית, לעולם אל לנו להרפות משגרת חיינו. לאחר שגלשנו מהדרך הנכונה, אנו ממלאים שוב את התרגול היומיומי שלנו מיד לאחר תקופת חולשתנו. אנו מתנגדים למחשבותינו ההרסניות באמצעות מחשבה חיובית על ניצחון רוחני. אנו חושבים על היתרונות של תוכנית בריאות ורגיעה יומית. שנית, חשוב לעשות את תרגול היוגה היומיומי שלנו בצורה, שאנחנו נהנים לעשות את זה. כלי חשוב לכך הוא מוזיקה יפה. אם אנו עושים את תרגילי היוגה עם מוסיקה יפה, זה הרבה יותר קל. שלישית, אנו מרגישים מה יעיל וטוב עבורנו. אנו יכולים לשנות את תרגילי היוגה שלנו. אנו עושים יוגה המתאימה לצרכים האישיים שלנו. עזרה גדולה היא להכין יוגה בקבוצה. קבוצה מחזקת אותנו לקחת יוגה חשובה. האנרגיה של הקבוצה נושאת אותנו דרך תרגילי היוגה. קבוצת יוגה איתנה מעניקה לנו תמיכה רבה לתרגול יוגה מתמשך. כ -20% מהאנשים יכולים לשמור על תרגול היוגה שלהם לבד, אך 80% עם קבוצה. קבוצת יוגה איתנה מעניקה לנו תמיכה רבה לתרגול יוגה מתמשך. כ -20% מהאנשים יכולים לשמור על תרגול היוגה שלהם לבד, אך 80% עם קבוצה. קבוצת יוגה איתנה מעניקה לנו תמיכה רבה לתרגול יוגה מתמשך. כ -20% מהאנשים יכולים לשמור על תרגול היוגה שלהם לבד, אך 80% עם קבוצה.

האוצר הגדול[עריכה]

יוגה היא אוצר נהדר. היוגה שומרת על גמישות הגוף, מחזקת את שרירינו, ממיסה מתחים באיברים הפנימיים, מפעילה את אנרגיית חיינו והופכת את מוחנו לחיובי. יוגה עוזרת לנו להתמודד עם חיינו, לשמר את בריאותנו ולתת לאושר לצמוח בעולמנו. . מלכים ויתרו על ממלכתם כדי לזכות בעושר היוגה. היוגה כל כך רחבה שאי אפשר לדמיין אותה בקושי. אנשים רבים כיום נמצאים בחיפוש אינטנסיבי אחר המזל הגדול. הם מחפשים אושר במקום הלא נכון. איפה שהם מחפשים, הם לא באמת ימצאו את זה. כל האושר החיצוני הוא חולף. אושר מתמשך אדם יכול למצוא רק בעצמו. 90% מהאושר נובע מתודעת האדם. זה תלוי בגישה הנפשית שלו, את האיכויות הפנימיות שלו ואת היכולת שלו לחשוב חיובי. זו ההכרה הברורה במחקר האושר הנוכחי. היוגים הקדמונים ידעו עובדות אלה במשך אלפי שנים. הם מיקדו את חייהם במימוש הפוטנציאל הפנימי שלהם. אנשים רבים מתאמנים לא בסדר. הם מתרגלים יוגה באופן פורמלי בלבד (כצורה חיצונית) ללא תחושה פנימית. הם לא פותרים מתחים. חשוב שנתרגל ממוקד מטרה, יעיל ובסיבולת. חי כמנצח. הם לא פותרים מתחים. חשוב שנתרגל ממוקד מטרה, יעיל ובסיבולת. חי כמנצח. הם לא פותרים מתחים. חשוב שנתרגל ממוקד מטרה, יעיל ובסיבולת. חי כמנצח.

יוגה למתחילים[עריכה]

קבל את היתרונות של יוגה. למד יוגה מסרטון עם מוזיקה יפה. תירגעו תוך כמה דקות עם סדרת יוגה קלה. עשה את זה כמו שטוב לך. אם אינך יכול לעשות משהו, אל תעשה זאת. בעשר הדקות הראשונות אנו לומדים כמה תרגילי יוגה בסיסיים ואת הדקות האחרונות אנו מדיטציה בכמה מנטרות והרפיית השרירים. אם אין לכם מעט זמן, הכינו רק את תרגילי היוגה או רק את המדיטציה. עשו יוגה לפחות פעם בשבוע כדי שתישארו בריאים ומאושרים.

1. אנו נשכבים על הגב ונרגעים.

2. אנו מרימים את רגל ימין המושטת ומחזיקים אותה באוויר. ואז אנחנו מרימים את רגל שמאל באוויר ומחזיקים אותה.

3. אנחנו מרימים את שתי הרגליים ואת הראש באוויר. אנחנו מחזיקים אותו זמן רב ככל האפשר ונשימה רגועה בבטן.

4. אנחנו נכנסים לנר, מרימים את הישבן ואת הרגליים לשמיים. הידיים מחזקות את הגב שלנו. אנחנו מזיזים את הרגליים ונרגעים דקה בנר.

5. נשכב שוב ומסובב את עמוד השדרה. אנו מפנים את האגן ימינה ואת הראש שמאלה. ולהיפך. אנו מסובבים את עמוד השדרה כמה שיותר רחוק.

6. אנו מסתובבים במצב נוטה ומרימים את הרגל המתוחה הימנית. אנחנו מחזיקים אותו ונשימה רגועה בבטן. ואז מרימים את רגל שמאל ומחזיקים אותה באוויר.

7. אנו מניחים את ראשנו לאחור ומביאים את רגלינו עד כמה שניתן לראש. הרגליים באוויר והידיים מונחות ליד הגוף על הקרקע. הם תומכים בעמדה. אנו אוחזים בקוברה, נשימה רגועה בבטן ומניעה את הרגליים.

8. אנחנו מניחים את הראש על הידיים, מזיזים את הרגליים ונרגעים.

9. אנחנו יושבים רגליים שלובות או במושב העקב. הגב ישר והבטן רגועה. אנחנו חושבים את זה כל כך מהר, שכל המחשבות מגיעות לנוח.

10. אנו נשכבים ועושים את הרפיית השרירים. אנו מותחים את שרירי הרגליים והרגליים. אנחנו נרגעים. אנו מותחים את שרירי הידיים והידיים. אנחנו נרגעים. אנו מותחים את שרירי הראש והפנים. אנחנו נרגעים. אנו מותחים את שרירי כל הגוף. אנחנו נרגעים. אנחנו מזיזים את הרגליים. אנחנו נרגעים לגמרי כמה דקות. אנחנו הולכים שלווים ושמחים בדרכנו.