חבילת office/פאוור פוינט/השקופית הראשונה

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

רקע[עריכה]

כעת, יש לנו שקופית; אך היא ריקה. דבר ראשון נתחיל לעצב לה רקע. בגרסאות 2003 ומטה נלחץ על כפתור "עיצוב" אשר ליד כפתור "שקופית חדשה"; שם יש מגוון רקעים ותוכלו לבחור את הרקע שתרצו. אם בכל זאת לא מצאתם רקע מתאים לחצו על כפתור "עיון" ובחרו תמונה מתאימה מהמחשב שלכם.

בגרסאות 2007 ומעלה לחצו על לשונית "עיצוב שקופית". פה יש מספר רב של ערכות נושא ותוכלו לבחור ערכת נושא שתאהבו. בנוסף תוכלו לשלב ביניהן; בחרו אחד מהצבעים, גופני הטקסט או האפקטים של כל אחת מערכות הנושא בעזרת הכפתורים המתאימים שנמצאים סמוך לבחירת ערכות הנושא. אם לא תאהבו את ערכות הנושא, עברו ללשונית "הוספה", לחצו על כפתור "תמונה" ובחרו תמונה שתרצו שתהייה רקע. הגדילו אותה על כל השקופית. אם תרצו תוכלו גם ליצור ערכת נושא משלכם; לחצו שוב על כפתור "צבעים" בלשונית "עיצוב שקופית" ולחצו על הכפתור "יצירת צבעי ערכת נושא חדשים". כאן תוכלו לבחור את צבעי הוורדארט שעליו נרחיב בהמשך.

כעת יש לנו רקע.

כותרות מעוצבות ווורדארט[עריכה]

כעת יש לכם שקופית עם רקע יפה אבל אין לכם עדיין כותרות. בפאוורפוינט יש אפשרות להוסיף כותרות מעוצבות הנקראות "וורדארט" (WordArt). לחצו על לשונית "הוספה" ולחצו על "WordArt". בגרסא 2003 נפתח חלון עם עיצובי וורדארט אפשריים. בחרו אחד, לחצו על "אישור", כתבו את הטקסט הרצוי (בגופן הרצוי) ולחצו "אישור". כעת יש לכם כותרת מותאמת אישית.

בגרסאות 2007 ומעלה נפתח חלון גלילה ובו מספר אפשרויות לוורדארט. בחרו אפשרות. הוורדארט יופיע לכם בשקופית כתמונה שאפשר לקבוע את מיקומה ולשנות את הטקסט. שנו את הטקסט לכותרת שתרצו.

טקסט[עריכה]

לחצו על לשונית "הוספה", ולחצו על "תיבת טקסט". כעת נוצרה תיבת טקסט על השקופית. הגדילו אותה וכתבו בתוכה טקסט. בגרסת 2010/2007 בלשונית "בית" אפשר לשנות את צבע הטקסט (בתיבת "גופן"), לשנות את גופן הטקסט, להוסיף קו מתחתיו ולהוסיף צל. אפשר גם להדגיש את גופן הטקסט.

בנוסף, בלשונית "עיצוב אובייקט" ניתן לבחור מסגרת או מילוי לצורה (בכפתור "מילוי צורה"), וניתן גם לשנות את הטקסט הרגיל לוורדארט (בקבוצת "סגנונות WORDART").

הוספת צורות[עריכה]

אם תרצו להוסיף לשקופית גם צורות מסוגים שונים, לחצו על לשונית "הוספה", לחצו על כפתור "צורות" ויופיעו לפניכם צורות שונות. בחרו את הצורה המתאימה לכם, שנו את גודלה, את מילויה ואף הוסיפו לתוכה תיבת טקסט (בלשונית "עיצוב אובייקט").


- השקופית הראשונה -