ויקיספר:רשימת מועמדים למחיקה/בסיס בינארי

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

זהה לערך בויקידפיה, אינו מדריך ומיותר. לא מבין למה צריך להיות כאן, אלא אם הינו חלק מספר יותר רחב (איזה?).
Symbol support vote.svg בעד--‏Illuyanka‏ 19:28, 25 בנובמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

Symbol support vote.svg בעד. המאבטח - בתור כותב הערך, אולי תסביר את עמדתך? כי כרגע לא ברור לאן זה מוביל. ‏gran‏ - שיחה 20:59, 26 בנובמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

Symbol oppose vote.svg נגד

השיקולים שהנחו אותי לפרסם את הספר כאן הם:

  • העובדה שהספר כבר פורסם בוויקיפדיה אינה פוסלת התפתחות שלו למדריך בוויקיספר. בנוסף, בוויקיפדיה מעוניינים למחוק אותו עקב היותו כתוב כמדריך.
  • ניתן לשלב את הספר בתוך מדריך מורחב יותר, כגון "שיטות ספירה" או כדומה.
  • אינו מיותר, מכיוון שישנם אנשים המעוניינים ללמוד כתיבת מספרים בינאריים (דבר שלדעתי נדרש מסטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה, אבל אני לא בטוח).

לסיכום, ניתן וכדאי לדעתי להשאיר את הספר, או בצורה הנוכחית או במסגרת ספר רחב יותר.

בברכה, המאבטח - שיחה 09:16, 28 בנובמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

הערך לא יימחק מויקיפדיה כל-כך מהר (הוא קיים שם כבר מעלה שנה, בלי יותר מדי התייחסות). אני מסכים איתך שהנושא הוא חומר מעניין, לימודי, וחשוב להרבה מקצועות. אבל לא בתור מדריך בפני עצמו אלא, כחלק ממדריך אחר.
ניסיתי לחפש את הנושא במתמטיקה שיכול להיות הכי רלוונטי, ובסוף מצאתי את הספר מערכות ספרתיות ומיקרו מחשבים. מה דעתך להעביר את התוכן לשם ולהמשיך את הספר הנ"ל?
gran‏ - שיחה 00:08, 29 בנובמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]
כויקיפד שקפץ לכאן במקרה הרשו לי להרגיע שהערך בויקיפדיה לא מועמד להסרה בכלל. Hidro 00:36, 29 בנובמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

תראה, אפשר להעביר או להעתיק אותו לשם, אבל לדעתי יש מקום גם לספר כגון "שיטות ספירה" או "מערכות מספרים", ולהוסיף לו גם מידע על בסיסים אוקטאליים, הקסדצימייאליים, ובעיקרון על כל הבסיסים הקיימים.

בהצלחה וסליחה על העיכוב, המאבטח - שיחה 08:48, 2 בדצמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

יופי, אז הסכמנו - תעביר אותו לשם, לפחות עד הזמן שייכתב פרק על בסיסי ספירה באיזה ויקיספר מתמטי. חג שמח. ‏gran‏ - שיחה 07:01, 6 בדצמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]

בוצע, כרגע צריך למחוק את הדף. המאבטח - שיחה 09:40, 6 בדצמבר 2010 (IST)תגובה[תגובה]