וורדפרס/פוסטים

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

בניית אתרים בוורדפרס - 5.2 ממשק ניהול הפוסטים: ממשק ניהול הפוסטים. בלוח הבקרה נלחץ על לשונית פוסטים. באופן אוטומטי יעביר אותנו ללשונית הבאה שתחת הכותר "פוסטים" ושמה "כל הפוסטים". במסך השטוח שיפתח לאחר לחיצה על לשונית "פוסטים" יופיעו כל הפוסטים שעד כה נכתבו באתר.

אם נלחץ על הפוסט הראשון "שלום עולם!" נוכל לבצע את הפעולות: עריכה, עריכה מהירה, העבר לפח והצגה

בראשית המסך השטוח לצד הכותר "פוסטים" מופיע כפתור "פוסט חדש". לחיצה על כפתור זה תאפשר לנו לערוך פוסט חדש. לחילופין ניתן ללחוץ על הלשונית מצד ימין של לוח הבקרה, תחת פוסטים ולבחור "פוסט חדש" (מתחת "כל הפוסטים").

בניית אתרים בוורדפרס - 5.3 כתיבת פוסט חדש - כותרת וממשק ויזואלי:

בשיעור זה נכתוב פוסט חדש. בחלון לוח הבקרה מימין נלחץ על פוסט חדש. נכיר את הממשק. הלשונית הראשונה היא כותרת של הפוסט. מתחת לה אזור העריכה. אנו נבחר "עורך ויזואלי", זהו עורך שרובנו מכירים כמו בויקיפדיה או ורוד. מה שאנו מקלידים אנו רואים. תחת "ערוך ויזאלי". לצדו "עורך טקסט", עורך HTML המצריך הכרות עם שפת תכנות.

בעורך הטקסט, הויזואלי יש לשונית של סרגל כלים (הדגשה, הטיה של כיתוב וכו) ממש כמו ויקיפדיה. יש שם גם כפתור "הצג סרגל כלים מורחב" שפותח עוד כלים.

הוא מציג כפתור כפתור (הדגשה, הטיה, איך להוסיף קישור וכו). הוספת קישור - ממש בערך סרגל של איימל...

מעל לחלון של כתיבת תוכן האתר יש כפתור של הוספת מדיה עליו הוא ידון שיעור שלם.

מצד שמאל יש חלון "לפרסם". בה יש לשונית בשם "קטגוריות" (תגיות, קטגוריות וכו) יתיחס בנפרד.

שיעור הבא ידון על עורך HTML

עורך HTML[עריכה]

בניית אתרים בוורדפרס - 5.4 כתיבת פוסט חדש - ממשק HTML: בשיעור זה נדון על עורך טקסט, עורך HTML.

בחלון לוח הבקרה מימין נלחץ על פוסט חדש. מעל החלונית של כתיבת טקסט יש לשונית ששמה "עורך טקסט". משק זה מתאים למי שיודע קודים של תכנות. מי שאינו יודע יכול להעזר בעורך ויזואלי. אם יודעים קוד קל יותר לסדר דברים. מדובר בקוד HTML פשוט.

מראה איך נראה אותו המסך פעם ויזואלי ופעם טקסט (בקוד HTML). שיעור הבא מה זה קטגוריות ולמה צריך את זה.