וורדפרס/ערכות עיצוב לאתרי וורדפרס

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

בניית אתרים בוורדפרס - 11.1 ערכות נושא לוורדפרס - מבוא ומה ההבדל בין חינם לכאלו בתשלום: לוורדפרס יש אלפי עיצובים לאתרים מוכנים באינטרנט. עיצובים הכוונה לתיקיה המכילה קבצים בשפת PHP ותמונות בשפת CSS.

יצירת עיצוב חדש מצריך קוד. לא נלמד מזה. אם יש אלפי עיצובים ברשת ניתן למצוא. אם יש בעיה ניתן לשכור אדם שיודע לקחת את העיצוב בפוטושופ או בillusrator ולהפוך אותו לערכת עיצוב בוורדפרס.

יש ערכות עיצוב בחינם ויש בתשלום. הוא ממליץ על בתשלום מאחר ויש תוכות זדוניות ששותלות פרסומות באתר שלא רצה - של הימורים (איזה אישה רוצה להניח פרסומת זדונית...).

שיעור הבא איך מוצאים ערכת נושא.

בניית אתרים בוורדפרס - 11.2 כיצד למצוא ערכת נושא לוורדפרס: בפרק זה נלמד איך למצוא ערכות עיצוב בוורדפרס. בתפריט הימין של לוח הבקרה הוא לוחץ תחת עיצוב על ערכות עיצוב. נפתח חלון עם ערכות עיצוב מוכנות מראש שהוכנו על ידי וורדפרס ולעיתים ישמשו אותן דיים.

בחלון יש שתי לשוניות בראשיתו: ניהול ערכות עיצוב והתקנת ערכות עיצוב. הוא בוחר בהתקנת ערכות עיצוב.

תחת התקנת ערכות עיצוב ניתן לבצע חיפוש של ערכות עיצוב בתוך המאגר. הוא מבצע חיפוש לערכת עיצוב שקשורה לטיול (travel). לוחץ על לשונית מומלצות לאפשרויות נוספות... מחםש בגוגל free wordpress themes. יש רק 64 אלף תוצאות. הוא בוחר באתר rock kity. עכשיו הוא ממקד בtravel את החיפש הקודם (כלומר מוסיף את המילה). ממליץ לחפש גם wordpress themes שהם עולות כסף (כלומר בלי המילה חינם).בחיפש תבניות וורפקד בעברית מוצא כ95 אלף תוצאות.

שיעור הבאה התקנת ערכת נושא.

בניית אתרים בוורדפרס - 11.3 התקנת ערכת נושא בעזרת ממשק הניהול: רוצה לעלות ערכת עיצוב שהוא יצר. הוא בוחר התקנת ערכות עיצוב-> העלאה-> בחר קובץ. הקובץ צריך להיות ZIP

לוחץ התקן ואחרי הטעינה הוא לוחץ הפעלה. הערכה החדשה נכנסה אל ערכות נושא.הוא פותח את האתר שלו בקליק ימיני ומראה את העיצוב החדש. שיעור הבא ניהול ערכות נושא : להגיע ולהחליף ומה לעשות עמם.

בניית אתרים בוורדפרס - 11.4 ניהול ערכות נושא בממשק ערכות הנושא: שוב בלוח הבקרה תחת ערכות עיצוב נמצא בניהול ערכות עיצוב וחוזר שמדף זה ניתן להפעיל ערכות נושא, לבצע תצוגה מקדימה להן. מומלץ למחוק ערכות עיצוב שאין אנחנו משתמשים. בוורפרס יודע לפרוס את תוכן האתר לתבניות וכך אפשר לבדוק ערכות שונות. בשיעור הבא הוא רוצה ללמד theme option

בניית אתרים בוורדפרס - 11.5 ממשקי ניהול והאפשרויות של ערכות נושא חינמיות או בתשלום: לכל ערכת עיצוב יש לרב ממשר ניהול משל עצמה. נלחץ על theme option של ערכת עיצוב (אם קנינו ערכה נוכל לראות יותר אפשרויות והאפשרויות מגוונים יותר ולכן טוב לבדוק בתיעוד כמה פשוט לעבוד איתם. בשלב זה הוא מתרגם כל שורה: * show headline (הראה את הכותרת), להראות את הסלוגן הפיכת הכותרת, ניתן להפוך את הכותרת לקישור (סימון V make the heafer clickable) ואז ניתן שלחיצה על הכותרת תשלח לאתר (יש להדביק את האתר אליו נרצה שהיא תשלח), האם יהיה לחץ לעמוד הבית (show home item), כשעוברים עם העכבר יאור הטקסט איך יראו הפוסטים, התמונות, למטה ניתן להוסיף פרסומות (advertisement).ערכת עיצוב מגיעה עם option אפשרויות משלה וחשוב לפני שמתקינים לדעת איך זה נרא הולבדוק שינוים באתר. לכן נלחץ על הקישור אל האתר.

בניית אתרים בוורדפרס - 11.6 עבודה עם ערכת ברירת המחדל של וורדפרס: ערכת עיצוב שהיא ברירת המחדל של האתר שלנו ניתנת לעיצוב. הוא בוחר ערכת עיצוב שהיא תחת הפעלה. בחלון הימיני הוא מראה שניתן להחליף את תמונת הכותרת, רקע, אפשרויות עיצוב, צבע הטקסט.

בניית אתרים בוורדפרס - 14.2 תבניות להתקנה (במתנה - קבצי תרגול): יצרו 5 עיצובים בחינם שנמצאים בתיקיית קובצי התרגול.\הוא עובר ללוח הבקרה של ניהול המערכת. תחת ניהול ערכות עיצוב הוא מטעין שתי ערכות על ידי התקנת ערכות עיצוב, העלאה, בוחר קובץ. לוחץ על זיפ ואז עדכן. עודכן ערכת עיצוב. לוחץ על הפעלה. הוא מרענן את הדף שלו ומראה את העיצוב.

שמות הערכות: healthslide, funslide, glamsilde, greenslide, travelsilde.