הצבת והשגת יעדים

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי


קורס הצבת והשגת יעדים, ערן שטרן, מחבר רב המכר "להגשים", 19 במאי 2019, לשכת התעסוקה

הצבת והשגת יעדים -0.1 פתיח[עריכה]

הצבת והשגת יעדים -0.1 פתיח: יעדים נותנים כיוון חיים. ללא יעד אנשים נעם ממקום למקום. איך להיפטר ממלכודת הנוחות שבגללה אנו נשארים באותו מקום בו אנו נמצאים.איך בוחרים יעדים הנוכנים לנו. תהליך היצירה שגורמים ליעדים שלנו להתקים בעולם המעשים. לכאורה יודעים להציב יעדים אך להשיגם פחות מצליחים.כמו גם נעסוק איך לבחור ולהציב את היעדים הנכונים לנו, איך לנסח אותם נכון לתת המודעה, חשיפת המנגנון ההצלחה האוטומטי שלא משתמשים, כלים אפקטים למימוש והשגת יעדים.

עסק באינטל. לא ידע שניתן להשיג יעדים באופן קל ללא כוחו

הצבת והשגת יעדים - 1.1 חשיבות היעדים בחיים (מלכודת הנוחות)[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 1.1 חשיבות היעדים בחיים (מלכודת הנוחות)

נבין מה הם יעדים ומדוע חשובים, טעות נפוצה שאנשים עושים בהצבת יעדים, איך לבחור יעדים לנו.

מלכודת הנחות - לכל אחת יש לנו מלכודת, סמוי, כמו עכבר שנכנס למלכודת שהוא מדמין את הגבינה ולא מבין שהוא במלכודת והגבינה אינה מענינת וכל מה שמענין אותו איך לצאת ממנה. זה מה שקרה לו באינטל. הוא אהב את העבודה עם הרבה פינוקים, הטבות, שכר גבוה אך ברגע מסוים הוא הבין שהוא במלכודת.

כשהבין כבר לא עניין אותו מה שקיבל. אנשים נמצאים במעגל מסוים: הם חים במעגל בו הם יודעים מראש הכל, התוצאות קבועות ויודעות: כמה ירוויחו, מערכות יחסים, הבית, הכל. כשהם רוצים לצאת את מעגל הנחות הם לא מצליים להתקדם.

כשהוא הבין שמה שהוא רוצה הוא מחוץ לאינטל הוא הרגיש נוח לדון עם אחת הבכירות שהוא שוקל לצאת מהחברה. היא הציעה לו לתת לו את המשרה שהוא רוצה כי היה לה חשוב שישאר בחברה. זוז היתה הצעה מפתה, אטרקטיבית, כמו צק פתוח. הרי מי לא היה רוצה לומר איזה תפקיד רוצה ושיתנו לו את התפקיד. זה בלבל אותו. הוא הלך לחבר שעשה משהו דומה שהוא עשה. אדם שפרש 3 שנים לפני פרישה כי לא רצה לבזבז את הזמן. אותו חבר לקח מפית ניר וצייר עליה אליפסיה (03:41)[מלכודת הנוחות] ובתוכה עוד אליפסה.

בכל אליפה צייר נקודה.

 • "הנקודה בה הוא נמצא" - בתוך האליפסיה הפנימית צייר נקודה במרכזה. זו הנקודה בה הוא נמצא.
 • באליפסיה החיצונית הנקודה נמצאת קרובת למעטפת. זו הנקודה אליה רוצים שיגיע
 • שם רוצה להיות - בקצה המפה צייר איקס

עכשיו הוא אמר לו לבחור מה הוא רוצה. הוא הציג מראה מה חשוב לו ומה הוא רוצה לעשות.

מי שרוצה להיות בנקודת הנחות בטווח הארוך יחיה חיים מאוד לא נוחים.

יש חוק תנודה - כל החיים בתנודה שום דבר לא במנוחה.

יש צמיחה או דעיכה. אין משהו באמצע.

חשוב להבין את החוק. זו בחירה. איזה כיוון שאנו רוצים ללכת צמיחה או דעיכה.

דוגמה: בבריכת השחיה שחינו היכן שנוח לנו. אח"כ ראינו כי המבוגרים שוחים בבריכה אחרת. יש כאלו שעוברים לבריכה אולימפית.

מה צריכים יעדים? הם נותנים כיוונים. החיים הם רמת המודעות שלנו. אדם שמרוויח 5000 שח בחודש היא כי רמת המודעות שלי היא ל5000 שח לחודש. כלומר כל מה שהוא מודע הוא איך להרוויח 5000 שח לחודש. כשרמת המודעות עולה הוא יתחיל להיחשף לאנשים שמרוויחים יותר. זו החלטה להגדיל את רמת המודעות. כל פעם שנשיג יעדים גדולים יותר מעבר רמת המודעות שלנו גדלה. אנחנו לא אותו אדם שהינו קודם והסביבה משתנה בהתאמה ואז נוכל לעבור לרמת מודעות גדולה יותר.

ככל שרמת המודעות גדלה התוצאה גדלה. המטרה של יעדים היא לקחת לרמה גבוה יותר על ידי עשיה והשגת יעדים. דבר אחד מזין יותר: רמת המודעות מגדילה תוצאות גדולה ומובילה לרמת מודעות

הצבת והשגת יעדים - 1.2 הטעות הנפוצה שעושים רוב האנשים בבחירת היעדים[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 1.2 הטעות הנפוצה שעושים רוב האנשים בבחירת היעדים: נעסוק בטעויות בבחירת יעדים. ההבדל בין השגת יעדים ויעדים שזו טעות.

הצבת יעדים הוא תהליך אינטלקטואלי הקורה בשכל בו מציבים יעדים.

השגת היעדים הוא תהליך חוקי - יש חוקים להשגת הצלחה שמי שפועל לפיהם ישגים יעדים. השלב הראשון הוא הצבת יעדים. איך רוב האנשים בוחרים יעדים? רובם לא בוחרים יעדים אלא הם מוכתבים על ידי הסביבה. ישנם התניות על ידי החברה שהגיעו מהורים שהגיעו מהורים שלהם. אצל מרבית האנשים היעדים נקבעו על ידי הסביבה. הרבה פעמים יש שמירה של מורשת משפחתית שעוברת מדור לדור ולכן אב עוסק במה שהבן עוסק.

רמה 2 - רב האנשים נמצאים ברמת תוצאות - תוצאות נוכחויות - תוצאות הנוכחיות אנו מקבלים מה שאנו יודעים לעשות. בעת הצבת יעדים אנשים מצבים דברים שהם יודעים שהם ברמת התוצאות הנוכחויות כלומר שזה מה שהם יודעים להשיג. כך ניתן ליצר תכנית פעולה.

רמה זו לא מספיקה שזה רק מה שאנו חושבים לעשות.

רמה 3- אם אין תשוקה לא נוכל לפעול. מה אנו באמת רוצים לעשות. היעד הוא פנטזיה כי אין לנו כלים לכך. רצון עמוק אך שהורגלו לחשוב שפנטזיות הם באגדות רב היעדים ברמה 2 ולכן אין מוטבציה. ללא מוטבציה לא נשיג להיות האדם שנרצה להיות.

אנשים לא משיגים יעדים כי הם הניחו יעדים נמוכים ואין להם תשוקה. אין להתפשר על יעדים אלא מה שאנו רוצים לעשות. גם אם זה פנטזציה.

רוב הנאשים בוחרים יעדים פשוטים וקלים להשגה שמכניסים אותנו למלכודת הנוחות

הצבת והשגת יעדים - 1.3 מה זה יעד ראוי ?[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 1.3 מה זה יעד ראוי ?: יעד ראוי - יעד שאנו מוכנים להחליף את חיינו עבורו. גורם לנו ניצוץ גם אם האירועים לא טובים. סימנים:

 • מה אנו רוצים
 • משהו מרגש
 • מפחיד - אנו לא יודעים להשיג את היעדים ולכן הם מפחידים אותנו
 • לא יודעים איך להשיג אותו

האם אתם מכירים אדם שקמים בבוקר לעיסוק שלא עובדים ומחליפים את החיים ליעד שאינם אוהבים. האם אתם מכירים אנשים מערכת יחסים שאינם אוהבים וחיים בפשרה ומחליפים כל רגע עבור יעד לא להם. אנו רוצים לבחור יעד שראוי לנו. הרבה פעמים שואלים האם היעד ראוי לי.

השגת יעדים:

 • היכן נמצאים - המיקום שלנו
 • לאן אנו רוצים - היעד

הצבת והשגת יעדים - 1.4 חמשת (5) תחומי הזהב בחיים[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 1.4 חמשת (5) תחומי הזהב בחיים

תחומי הזהב הם תחומים חשובים הנוגעים לכל מרכיב בחיים שלנו ומאגדים מה אנו רוצים: בריאות, מערכות יחסים, כסף, עיסוק/קרירה/התפתחות אישית

מרבית מאנשים לא הגדירו לעצמם יעדים כי לא יודעים אותם. איך עושים את זה - רושמים בכל תחום היכן אני נמצא. דורגים 1-10 את שביעותה רצון. רשמו מה אתם יכולים לשפר את שביעות הרצון. למשל אם שביעות רצון בתחום בריאות הוא המשקל שלכם ואתם מעונינים להיות במשקל X רשמו איך לעלות את שביעות הרצון כמו שילוב ריצה. פעולה חיובית שאולי לא נצליח לעשות אותה אבל אולי תביל למה שאנו רוצים.

לא פעם יש פער בין היכן שנמצאים לאן שרוצים ומנסים לסגור בפעולה אחת גדולה. למשל אדם בקומה 1 מנסה להגיע לקומה 3 בקפיצה ועלינו לעלות מדרגה אחר מדרגה ועלינו להגדיר פעולה פעולה.

שאלו: מה אתם באמת רוצים להשיג? תגלו את הפער בין המציאות למה אתם רוצים? ראו את הדירוג ומה אתם באמת רוצים

הצבת והשגת יעדים - 2.1 איך אני מוצא את מה שבאמת אני רוצה?[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 2.1 איך אני מוצא את מה שבאמת אני רוצה? הגדרת יעדים - איך מוצאים מה שאנו באמת רוצים? ניסיון החיים מסיע להצבת יעדים.בצחילת דרכו היה שכיר בהיטק והבין כי זה לא יעוד. ניסיון חיים זה נתן לו ניסיון.הניגוד בין החוויה לבין מה שאנו רוצים, הפער בין איפה שאנו נמצאים היום לאיפה שנהיה מסיע במציאת היעוד. עלינו להצהיר: מה אני רוצה. יותר מהיעד עלינו להאמין שאנו יכולים להשיג את מה שאנו רוצים. מי שאומרים כי אינם יודעים מה הם רוצים הם מתכוונים שאינם יודעים איך להשיג את שהם רוצים או שאינם מוכנים לעשות את שצריך לעשות. כלומר הרבה אנשים לא יודעים איך להשיג את המטרה. רב האנשים לא מכוונים את המחשבה על מה שהם רוצים. הם מסתכלים מסביב ולא מה הם רוצים.

חוק הממוצע החברתי - אנשים יציבו לעצמם יעדים וישיגו תוצאות דומות לתוצאות שנמצאות בסביבה שלהם

נחשוף את הרעיון שנתרגש להגשים. הכינו מחברת וכלי כתיבה לזיהוי מה אתם רוצים. רשמו 30 רצונות שלכם, התשתית של מה שחשוב לכם.

שמרו על חופש הביטוי, אל תשפטו את עצמכם. אל תתייגו את הרעיונות מבלי לבחון מה המחיר להגשים. עלו הכל. ללא תכנית איך לממש.

4 שאלות להנחית התהליך:

 1. מה אני רוצה לעסוק?
 2. מי אני רוצה להיות
 3. איך רוצה להרגיש
 4. מה אני רוצה שאהיה לי

כשאתם נתקעים תנו לעצמם לחשוב כי יש רעיונות מודחקים שתרצו לפגוש. אל תחתמו בזמן את היעדים. תהיה מפורטים אל תרשמו שיהיה לכם הרבה כסף אלא רשמו אני רוצה להרוויח X שקלים

הצבת והשגת יעדים - 2.2 איך בוחרים את היעדים שלי?[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 2.2 איך בוחרים את היעדים שלי?

לאחר שאתם רושמים את הרשימה עם 30 פרטים קראו ונסו להבין איך אתם מרגישים. חלק מהרעיונות אתם יודעים איך להגשים. חלק לא. כתבו ליד עיונות שמרגש אתכם - רגיל. בצעו את היעד הראוי: האם אני רוצה באמת להשיג את היעד? האם מרגש? האם עולה לי פחד שחושב עליו? אין לי מושג איך לממש אותו. אם עניתם על כולם על 4 תכלו לרשום לידו ראוי.

עינו ברשימה ושמו לי לרגשות שעולים בכם. דרגו לפי רמת התשוקה את הרצונות. ספרה 1 את הרעיון המרגש ביותר וכך ברצף.

הצבת והשגת יעדים - 2.3 כיצד מנסחים את היעדים?[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 2.3 כיצד מנסחים את היעדים? ניסוח יעדים באופן אפקטיבי על ידי רשימת היעדים באופן מפורט וספציפי ככל האפשר. יעד כספי לא מספיק שאני רוצה יותר כסף. מספר על לקוח שאמר תשובה כזו. נתן לו 100 שח ואמר הנה אתה משיג את היעד. הלקוח אמר שרוצה הרבה יותר כסף. השאלה שעולה כמה הוא רוצה. חייבים להגדיר לתת המודעה את כמות הכסף כאילו הוא ילד בן 7. לאחר רשימת היעדים באופן ספציפי נסחו באופן חיובי מה אתם רוצים ולא מה אתם רוצים. הרבה מנסחים במה שאינם רוצים לרב: לא רוצה להיות שמן, לא להיות חבובות וכו. עליכם להרגיש תשוקה לכל יעד ברשימה. כשהרגש גבוה יותר הם יעדים ראוים יותר. נסחו אותן באופן מפורט וספיצי ובלשון הווה. יש חשיבות בניסוח בזמן הווה. ניסוח בלשון עתיד שיהיה לנו אז תת המודע ישמור אותנו תמיד בעתיד - תמיד נהיה בחוויה שמתי שהוא יהיה משהו. דרגו כל יעד 1-10 לפי התשוקה שלכם.

הצבת והשגת יעדים - 2.4 כיצד תשוקה קשורה ליעדים[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 2.4 כיצד תשוקה קשורה ליעדים איך תשוקה קשורה ליעדים? יש הגדרה יפה לתשוקה של וואלאס וואטלס סופר "מדע ההתעשרות" והספר - סרט "הסוד": תשוקה היא האפשרות שטרם התממשה שקיימת בתוככם, שמבקשת להביע את עצמה דרככם ומחפשת דרך וביטוי להתממש ולצאת החוצה באמצעות הפעולות שלכם.

כמה רעיונות חשובים: תשוקה קיימת בכל אחד שמחפשת לבוא לידי ביטוי בחוץ. תפיקדנו לתת תשוקה זו לידי ביטוי. תשוקה היא סימן שהיעד שבחרנו הוא עבורנו. פוטנציאל לא ממומש שקיים בנו. עולה השאלה האם אנחנו מאפשרים לתשוקה לעלות ואם כן מה אנחנו עושים לתת תשוקה הזו בטוי. כשיש תשוקה אנו נהיה מוכנים לשלם מחיר להשיג את מה שאנחנו רוצים וחשובים לנו. תשוקה באה לידי ביטוי בהרבה דרכים. זה אנרגיה. ללא תשוקה אין לנו רצון להשיג יעדים.

לסיכום, רשמו כמה שיותר יעדים בכל תחום, דרגו ברמת התשוקה בין 1-10, בחרו 2-3 יעדים מכל היעדים החשובים ביותר והתמקדו בהם.

הצבת והשגת יעדים - 2.5 בונוס - עוד יעדים[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 2.5 בונוס - עוד יעדים:

שני יעדים חשובים:

 • פריצת דרך (game changer) - יעד שאם נשיג ישנה את החיים וייצר הזדמנויות חדשים, יעצים את מערכות חיים, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, הגדירו יעדים.הגדירו יעד משנה חיים ומה יש בו

מה עושה בו את ההבדל. דוגמה לקוח רמי יולזרי שהציב יעד לרדת במשקל ורץ במרתון.

 • יעד גדול מאיתנו - ככל שאנו גדלים היכולת שלנו לשנות את העולם גדלה. לכולנו יש גדולה ותפקידנו היא להביא את המתנה לידי ביטוי. אנו רוצים להותיר אחרינו מורשת. להשאיר אותו במצב טוב יותר. לעיתים יעד מוצא אותנו. הוא שונה מהיעדים שאנו מציבים. הוא לא חומרני עבורנו אלא באמצעותו אנו תורמים תרומה שלנו לעולם. כשאנו מציבים יעד כזה הרבה אנשים יתחברו אליו. למשל אותו לקוח היה פגוע קרב במלחמה והוא במהלך המרתון הבין כי הוא צריך לעלות את המודעות לענין בעת מרצון

הצבת והשגת יעדים - 3.1 מנגנון ההצלחה האוטומאטי[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 3.1 מנגנון ההצלחה האוטומאטי:יש הבדל בין הצבת יעדים להשגת יעדים. עתה נלמד להשיג יעדים. יש כוח לתת מודע המכריע לכל פעולה שאנו עושים. כל מחשב מודעת מתחיל בתת המודע ועוברת למודע ובא לידי ביטוי בפעולה. חשוב להגדיר לתת המועד את היעדים שאנו רוצים להשיג על ידי הדימיון. ניצור תמונה של האדם אותו אנו רוצים להיות. ברגע שיצרנו את התמונה הזו, מנגנון השגת המטרות האוטומטי- קיברנטיקה - נכנס לפעולה. ממש כמו כשהמטוס ממריא בתא הטייס הטייסים לוחצים על כפתורים והמטוס פועל על אוטומטי לטייס אוטומטיות יש יעד אליו רוצה להגיע וגם גששים כמו כיוון וחוזק הרוח, גובה ומהירות שמעובדים עם הטייס האוטומטי וככה הוא יודע לאן לפנות. הוא גם יודע לזהות סטיה מהמסלול .מנגון זה קיים בכל אחד מאתנו ועלינו לתת לו את התמונה המתאימה כדי שיפעל לכל מטרה. הדימיון בונה את תמונת ההצלחה.

הצבת והשגת יעדים - 3.2 חוק היצירה ותהליך היצירה[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 3.2 חוק היצירה ותהליך היצירה:חוק היצירה - כל מה שאני חושב עליו, מאמין בו ומצפה לו קורה. תהליך היצירה באמצעותו אנו יוצרים תוצאות שאנו רוצים בחיים.

תהליך סדנת היצירה - ניתן לבצע בשקט במהלך היום. יש לעשות במצב רוח שמח וגבוה (ע"י מוזיקה, פעילות גופנית וכו) כדי ליצור כוח משיכה חזק. דמינו במהלך היום את היעדים שלכם.אספו מידע לטובת סדנת היצירה : תמונות של יעדים שאתם רוצים, תובנות שקיבלת ממהלך היום (רשמו במחברת). התמקדו בסדנה היצירה - התמקדו ברגשות חיובים כדי ליצר יעדים בתת המוח שלכם.

תהליך היצירה מתחיל בפנטזיה - יעד ראוי שאין אנו יודעים להשיג. כדי שהפנטזיה תשתל היטב במח ותהפוך ליעד אנו צריכים לעבור תהליך. טרם נוכל לשתול אותה בתת המודע יש :

 • לענות על שאלה: האם אנו מוכנים לשלם את המחיר? אנו לא בוחנים את המחיר שאנו משלמים כשאנו לא עושים את מה שאנו רוצים לעשות וזה גם מחיר. לקום כל בוקר כחוסר מימוש וסיפוק בעבודה זה מחיר - השאלה האם אנו מוכנים לשלם את המחיר? יעד הפנטזיה אם כן יהפוך ליעד רק אם נהיה מוכנים לשלם את המחיר
 • שתילת תמונת היעד בתת המודע אנו יכולים להתקדם בתהליך כך שיתממש בעולם הפיזי כך שיהפוך תוצאה פיזית בעולם הממשי

הצבת והשגת יעדים - 3.3 חוק ההבשלה[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 3.3 חוק ההבשלה: חוק ההבשלה - לכל זרע יש תקופת דגירה והבשלה לפני שהוא בא לידי ביטוי בעולם הפיזי. בעת בחירת מועד להשגת היעד אנו מנחשים כמה זמן זה יקח לזרע של רעיון לבוא לידי ביטוי בפועל. עלינו להחזיק ביעד, לא לשנות, להגדיר תאריך ברור להשגת היעד. אם לא קורה שאנו ממשים את היעד אל תשנו את היעד אלא האריכו את התארך.

אנדרו קרנגי: כל רעיון שתחזיק במחשבתך, שממנו תפחד או שאותו תעריץ יתחיל מיד ללבוש כסות בצור ההנוחה והמתאימה ביותר האפשרית.

 • כל רעיון ממנו תפחד ותעריץ הוא בהגדרה של יעד ראוי.
 • כשאנו מוכנים לשלם את המחיר אזי היעד נטמע בתת המודע. הוא יגרום לתנודה או לתדר בגוף.
 • תדר מוביל לרגש ורגש לפעולה ופעולה לתוצאה ממשית

נפוליאון היל:לא נדרש מאמץ גדול יותר על מנת לכוון גבוה בחיים, לדרוש שפע ואושר מאשר לקבל עוני ואומללות.

הכל מתחיל ביעדים שאנו בוחרים. בחרו ביעדים גדולים עם תשוקה להשיגם. כשאנו מכוונים להשגת יעדים אנו לא רק נשיג את היעד אלא נתפתחת כבני אדם.

הצבת והשגת יעדים - 4.1 כרטיס היעדים (היעד המרכזי)[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 4.1 כרטיס היעדים (היעד המרכזי): כלים פרקטים להשגת יעדים, יעדים שיסעו לקחת את תמונת היעדים ולהטמיע אותם בתת המודע, כלים שיענו על השאלה ברמה הפרקטית : מה אנחנו יכולים לעשות כדי להשיג את היעדים שלנו.

יצירת כרטיס יעדים - רשמו מה אתם רוצים עם תאריך להשיג יעד. יעד צריך להיות מנוסח בלשון הווה. הכרטיס צריך להיות עלינו כל היום. במהלך היום קוראים כל הזמן מהכרטיס כך שהיעד נחרט בתת המודע.

הצבת והשגת יעדים - 4.2 כלל 5 הפעולות[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 4.2 כלל 5 הפעולות:

כלי ב' : כלל חמש הפעולות

בכל יום הגדירו 4 פעולות שאתם עומדים לבצע שיקרבו אל היעד שלכם. פעולה יכולה להתקשר אל משהו, כתיבת איימל, חיפוש מידע בגוגל, רישום לקורס, בקשת עזרה. לא פעולה טרוואליות יומיות כמו ניקיון כלים ועו. עשו בכל יום פעולה קטנה. התחייבו לבצע את 5 הפעולות שיקרבו את הפעולות לפני השינה.

הצבת והשגת יעדים - 4.3 בניית תוכנית פעולה[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 4.3 בניית תוכנית פעולה: בנית תכנית פעולה להשגת היעדים.

הרבה פעמים לאנשים אין תכנית פעולה.

 • מפת חשיבה (mind map)- יצירת תהליך מחשבתי. כיצד מיצרים?
  • קחו דף חלק ובמרכז הדף ציירו או רשמו את היעד שלכם. נניח טיול לתיאלנד.
  • חשבו מה הדברים שעליכם לעשות לשם כך כמו תקציב, תכנית טיולים, זמנים , ביטוח וכו. רשמו כל תחום בעיגול נוסף וחברו אותם לעיגול המרכזי. מכל נושא פרטו מה עליכם לעשות בכל תחום. נניח בתקציב רשמו תכנית חסכון, כמה יעלה וכו.
  • קחו את היעדים וסדרו אותם על ציר הזמן עבור בנית התכנית
 • התיעצו עם מי שכבר עשה את זה בעבר - קיצור דרך - צרו קשר עם אנשים שהשיגו את היעדים שלהם, אמרו להם כמה אתם מעריכים את ההצלחה שלהם ושהיתם שמחים לראיין אותם. אנא הקדישו לי חצי שנה כדי שתספרו לי איך עשיתם את זה כך שאלמד ממקור ראשון איך עשיתם את זה. רב האנשים ישמחו לשתף פעולה
 • עבדו עם מנטור - אדם שהיה במקום שבו אתם רוצים להיות ואתם יכולים לשכור את שירותיו זה עוכחלה כסף אבל זו השקעה נבונה כי זה חוסך זמן, כסף, עוגמת נפש מאחר והוא יודע את קיצורי הדרך שיש לבצע ואיפה הבורות שעלולים ליפול אליהם. סוג של סולמות וחבלים - יודע איפה יש סולם ואיפה החבל. בחירת מנטור - אדם שהשיג תוצאות מוכחות בתחום שלהם. בדקו כי למנטור יש תוצאות מוחכות

הצבת והשגת יעדים - 4.4 הטמעת היעד בתת המודע[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 4.4 הטמעת היעד בתת המודע: הטמעת יעד בתת המודע שלנו מייצרת תמונה שיוצרת תדר חדש. ככל שתמונת היעדים מושרשת בתת המודע כך התדר חזק יותר הוא ימשוך ניסות, אירועים, אנשים עם התדק שלכם.

כלים להטמעת תמונת היעד בתת המודע:

 • כרטיס היעדים אותו הזכרנו בשיעורים קודמים.
 • לוח חזון - לוח התולים בקיר ומכיל תמונות של יעדים ומטרות. אנו חושבים בתמונות ואנו רוצים שישקפו את המטרה שלנו. דוגמה:
  • כשיצא ספר הסוד הוא הציב יעד להתראין בטלווייזה על הספר. היה עליו להחליט באיזה תכנית ברצונו להתראין. הוא התחבר לתכנית של יאיר לפיד.
  • הוא הוריד את לוג התכנית וכתב : ערן שטרן מגלה את הסוד אצל יאיר לפיד ותלה בביתו. פנו אליו כמה שבועות אחרי מהערוץ. התכנית של יאיר לפיד ירדה מלוח השידורים.
  • צוות הצילום הגיע לבית - התחקרין ספר כי בתפקיד הקודם היה אצל יאיר לפיד. הכתבה שודרה באולפון שישי שבאותה תקופה הוגשה על ידי אהרל'ה ברנע. שבוע לאחר מכן הוא הוחלף על ידי יאיר לפיד. היעד התממש באופן כמעט מוחלט וזה סימן כי לוח החזון עובד.
 • יומן ניצחונות - יומן בו מתעדים את הניצחונות ואנו מוקרים עליהם שהשגנו בחיים. הוא מחזק את התדק ומכוון אותנו

הצבת והשגת יעדים - 4.5 אפירמציות, מה זה ?[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 4.5 אפירמציות, מה זה ?:

כלי נוסף הוא אפירמציות. עלינו לזהות מתוך רשימת יעדים 5 יעדים חשובים לנו ולכתוב להם משפט אפירמציה. משפט אמפירמציה הוא משפט:

 • מייצג את התוצאה שאנו רוצים להשיג
 • את הרגש שנרגיש כשנשיג את התוצאה. כלומר זה משפט שמתאר רגש שנשיג אחרי השגת היעד
 • משפט המתחיל תמיד במילה "אני"
 • ההצהרה תמיד תהיה חיובית
 • יש להשתמש בפועל
 • משפט קצר ומדויק

דוגמה: אני כל כך מאושר וכל כך אסיר תודה שהכסף מגיע אלי בקלות, בכמויות הולכות וגדלות ממקורות שונים על בסיס מתמשך

 • מתחיל במילה אני
 • פעלים -מאושר, אסיר תודה, מגיע
 • מתאר את התוצאה הרצויה באופן מדויק - כסף מגיע בקלות שמגיע ממקורות שונים ועל בסיס מתמשך.
 • אמנם אינו קצר

אני חייה באהבה ובהרמוניה עם בן הזוג שלי. תארו את מערכת היחסים עם בן הזוג ואת הרגש.

הצבת והשגת יעדים - 5.1 סיכום הקורס[עריכה]

הצבת והשגת יעדים - 5.1 סיכום הקורס מה שקובע בסופו של יום הוא הישום של מה שתעשו.

בב"יס מלמדים אותנו על ידי שמיעה ואיסוף מידע. לימוד אמיתי כמו כאן, בסרטונים, נעשה על ידי הקשבה שכוללת הפנמה וירידת המידע אל תת המודע. אז מתרחש למידה אמיתית שבא לידי ביטוי בפעולות שאנו עושים והפעולות האלו יוצרות תוצאות. כשיש תוצאות אז נעשת למידה אמיתית. ידיעה אמיתית מגיעה מתוך פעולה ולא משינון של ידע כפי שלמדו אותנו בבי"ס.

האופן בו נפעל עם הידע שרכשתם בקורס יקבע את האופן בו מטמיעים את העקרונות בחיים ואיך נשיג את המטרות שלנו.

ערן שטרן מחבר הספר הסוד. יש לו אתר והרצאות.