המדריך לרווקה הדתייה באתרי הכרויות

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

הקדמה[עריכה]

בואו נניח את זה: הדתיים המבוגרים המגיעים אל אתרי הכרויות הם הבררה של הבררה בחברתנו!

הרי איזה גבר ישר אופי ימצא עצמו רווק בן 35 עובד הייטק, חתיך מושלם בגובה 180? פרט לכך שהיצע הגברים הנורמטיביים באתרים הוא נמוך מאוד, ונורמטיבי, הכוונה לכאלו שמטרותיהם כנות ואמיתיות: הם באים לענות על שאלות, עם הרבה סבלנות לשיגעונות שלך, ובוודאי לא לקשקש או לאמוד אותך לפי איך את נראת. פה ושם, בנות, יש כמה ניצוצות בוהקים שהתעכבו בחיים לכן הטיפ הראשון הוא נכונות להתמדה. אם אין לכן את זה שיקלו שנית. גבר החלומות לא ייפול על רובכן ביום הראשון בו תפגשו.

לצד כל אלו יש הרבה סוטים ומשועממים שמחפשים איך להעביר את חייהם בריגושים. לעיתים הם נמצאים שם בזוגות או קבוצות. יתכן שאדם כזה או אחר מפעיל מספר פרופילים בו בעת. אם הם לא עונים לשאלות שלכן בסבלנות. אם הם לוחצים. דורשים תמונה. גם אם יש תמונה התרחקו. בוודאי שבין כל אלו יש משתמשים שפועלים מטעם המערכת עצמה בכדי לנדב מידע, ולעיתים, אולי גם לשמור על אטרקטיביות מצד האתר.

ההיצע הנמוך מעלה את התחושה שעדיף כבר להינשא אל חילוני לפחות מוסר ידע. כמובן שצריך להניח לכל התחושות האלו ולזכור שהאינטרנט מאפשר להרבה שקרנים ב"לבוש דתי" לפגוע במטרה הקדושה של הכרויות ורב הגברים בארץ הם טובים ויש ללמוד איך להתמודד עם כל הרוע הזה.

לכל חבילת המתנה המאושרת הזו יש להוסיף אתרים כמו "שליש גן עדן" ו"שנים שהם אחד" שהפכו את החיפוש אחר הזוגיות למסחרה חברתית ומעמדית שמנסה למנות את האדם לפי המראה שלו או מצבו הכלכלי... אמנם כולנו משלמים למשדכת אבל בנינו משדכת לעולם לא תפגיש אותנו עם סוטה ותמיד תתייחס לכל הערה או ביקורת כנגדה... האתרים האלו לעיתים מזכירים אתרי הימורים המנצלים את קשי הזיווג למען מטרות כלכליות. אז להירשם או לא? איך אומר הרב: שליש מזה, שליש מזה ורבע שליש מזה ועוד שלוש רבע במדריך זה.

אתרי הכרויות דתיים[עריכה]

לאיזה אתר להרשם? קיימים מספר אתרים הכרויות. נמנה אותם על פי פופולריות (נכון לנובמבר 2018):

 1. שליש גן עדן – תשלום אחרי פר הודעות.
 2. שבע ברכות – חינמי.
 3. שנים שהם אחד – תשלום.
 4. קשרים - בתשלום לאחר 48 שעות
 5. זיווג 4 יו - חינמי
 6. טן דו - חינמי
 7. תיבת נח
 8. שדכנט
 9. לייטים

הערות:

 • בימינו האתרים הפעילים הם שני הראשונים. היתר די לא מתפקדים. גם לא הפרופילים שנמצאים בהם ואם יש משתמשים באתר, בד"כ, מדובר על אותה כמות פרופילים (וזה, תודו מוזר, ש-24 שעות נכנסים בדיוק 829 פרופילים). כנראה מדובר על פרופילים פקטייבים שמטרתם לעודד את הציבור להרשם.
 • באתרים אחרים היצע האנשים נמוך מאוד אבל אין מה לעשות לעיתים עדיף 10 אנשים פעילים אמיתיים ממראה שקרי על המצב הנוכחי.
 • חרף כל זאת מומלץ להירשם לכל האתרים. למה? כי הרבה פרופילים מזויפיים או של אנשים לא רציניים או רציני תוכלו לזהות. הרבה פעמים תזהו באתרים אלו פרופילים עם תמונה דומה אך שם ופרטים שונים תחת אותו פרופיל – זו נורת אזהרה.
 • חלק מהאתרים עוברים על התגובות שאתם רושמים או מקבלים לכן מומלץ לפתוח חשבון גוגל מזויף
 • העבירו ביקורת למערכת! גם אם המערכת לא מעריכה את קולכן. הרבה תלונות = כאב ראש.
 • חפשו מידע בגוגל על אתר הכרויות אליהן אתן נרשמות. יש עשן? יש אש ולכן הקפידו להיות בזהירות רבה.
 • בחיפוש בגוגל תמצאו הרבה אתרים בראש הרשימה - לא כי הם טובים אלא כי הם משלמים לפרסום.
 • תמיד החזיקו בשני פרופילים. אחד כדי לבדוק פעילות כמו אלגוריתמים, שינויים באתר ועוד. השני שיתפקד כפרופיל אמיתי. בכדי למנוע פניות אל הפרופיל המזוייף ניתן לרשום "בדיקת אתר" או הסבר אחר.
 • פרופיל שאינו פעיל לפניך לפתע - כנראה שהפרופיל החליט לחסום אתכם. לא בשל מחיקה ממשית של הפרופיל.

איך התחיל[עריכה]

 • ההמלצה היא להרשם לכל האתרים בתחילה עם חשבון מזויף, לבחון כל אתר. בדרך כלל במהלך הזמן מצמצמים את השימוש לשני אתרים וסוגרים את יתר הפרופילים. כמובן הכל תלויה בכמה זמן וכוחות יש לאדם לעבור על כל הפרופילים החדשים באתרים.
 • לקחת את הזמן. לרשום בפרופיל כי אתן בודקות את האתר. מדי פעם הכנסו לאתרים ובחנו אותם ואת הפרופילים עד שתרגישו בנוח.
 • מאחר שעם רישום אלפים פונים תנו לעצמכן את הזמן.
 • כשתרגישו מוכנות פנו אתן אל הפרופילים המתאימים. ניתן ברב האתרים לשלוח "לייק" או סימן אחר בכדי לתת לצד השני זמן לבחון את הפרופילים ובמידה ויהיה רלוונטי יפנה אליכן חזרה.
 • מהרגע שאתן פעילות באתר מומלץ להפרד יפה מכל אדם עמו אתן מתכתבות

איך יראו את הפרופיל שלך?[עריכה]

הקפידו להפעיל את הפרופיל כמה שיותר שעות ביום. רוב המשתמשים לא עוברים על כל הפרופילים. למעשה זה כמעט בלתי אפשרי, מתיש וכו'. רב האנשים מתבוננים על ראש התוצאות המתקבלות להן. רבים אחרים מתבוננים מי נמצא כעת באתר ולכן, גם אם בנפשכן אינכן באתר, טוב שיראו את הפרופיל שלכן פעיל.

הכרויות עם גברים[עריכה]

 1. בשעות ערב מאוחרות לבדוק מי המשתמשים הפעילים כאשר אינך נכנסת למערכת או לחילופין עם פרופיל מזויף. כל אדם דתי מכובד ימנע מהתכתבויות בשעות אחרי אחת בלילה. אם יש פרופיל שפועלים – זוהי נורה אדומה. או שהוא פרופיל מזויף או סוטה או עצלן שמותיר את המחשב דלוק 24 שעות, אדם שאין לו באמת זמן לקשר ובמקום לחפש פרופילים ממתין עד שתביטי בפרופיל שלו.
 2. לעולם אל תעברי מספר טלפון אלא קבלי.
 3. לעולם אל תעברי תמונה לפני מענה על שאלות בסיסיות.
 4. קראי את הפרופיל היטב ושמי לב לפרטים החסרים. אדם שאינו מרבה לספר על עצמו או לחילופין נמנע ממשפטים ומציע ליצירת קשר בפרטי או טלפונית טרם הכרות ראשונית אינו רציני.
 5. אדם שאינו נענה לבקשותיך אינו הגבר עבורך! תהיה הסיבה אשר תהיה. אם בקשת ולא קבלת מענה, ולא מדובר על בקשה הזויה, אזי הבחור טיפש שאינו יודע להעריך אותך.
 6. אם את מתלבטת על פרופיל אולי כדאי לפתוח פרופיל מזויף ולראות כיצד יתנהג כשידבר עם זהות אחרת.
 7. מתלבטים על בחור? בדקו באילו שעות הבחור פעיל. באיזה שעות רשם וכמה זמן לקח לו להגיב עבורך. מעל יומים? לא רציני. הבא.
 8. החזיקו שני פרופילים. פנה אליכן בחור? רוצות להתרשם? נסו לייצר עמו קשר גם בפרופיל אחר על מנת לגלות כמה מחוייב הוא לנושא.
 9. הרבה גברים מתבישיים להניח את שמם האמיתיים כי הם עורכי דין, אנשים שעובדים עם אנשים נוספים ולכן אם השם מוזר לא למהר לשפוט (למרות שבנינו למה לא להעזר בקיצור שמם או אורח מספר 1..?)
 10. מבקשים תמונה? עדיף שלושה. חלק מצלמים פנימים. חלק מעבירים תמונה לפני שנים. את התמונה להעביר רק בוואצפ ול לאפשר לבחורים לשפוט נשים על פי המראה שלהן.
 11. ניתן לצפות בפרופיל בלי שידע שצפית בו על ידי קליק ימני על שם הפרופיל ופתיחה בגלישת סתר.
 12. אם זה טוב מכדי להיות אמיתי זה כנראה באמת לא אמיתי
 13. פרופיל שבחר לייצג את עצמו בתמונה כשהוא מרכיב משקפיים על עיניו.
 14. העדיפו פרופילים עם תיאור ארוך ב"על עצמי" ו"על בת הזוג". אדם שטורח למלא את הפרטים באריכות עוזר להכיר את צורת חשיבתו, נחשף ומראה על מידה של רצינות.

כל הפרופילים ההזוים[עריכה]

בכדי להקל על התחושות, כולן חוות את זה:

 1. גברים שמבקשים פייסבוק.
 2. גברים שמקבלים מספר סלולר ונעלמים.
 3. גברים בני 90 שפונים אל נשים צעירות.
 4. גברים שאומרים "בואי נקבע לדייט" אבל לא קובעים. מה שנקרא "אם לוקח להם יותר מ-3 ימים לחזור - הם פשוט לא"

אילו פרופילים לשלול?[עריכה]

 1. אם הפרופיל שלו מלא והוא עונה על כל הנקודות מבחינה דתית/רווקות/תדירות תפילה וכו' מומלץ לא לשלול אדם על פי התכתבות. קשה מאוד להבין דרך התכתבות עם אדם זר מי הוא ומה הוא. גם אם בדייט התברר כי מדובר באדם שפחות לטעמך עדיף לא למהר לשלול.
 2. אם הפרופיל שלו: על מה הוא מחפש או מי הוא ריק מומלץ לבקש שיפרט על לפחות אחד מהם בכדי להתרשם מהעברית שלו ורמת הבגרות.
 3. לאחר העברת תמונה והתכתבות בוואצפ מוטב לשוחח רגע לפני ולתאם פגישה בהתאם.
 4. אם בפרופיל יש משפטים לעוסים "אין הנחתום מעיד על עיסתו", "שמח להרחיב בפרטי", "חכם. כריזמטי. נאה" - לשלול. חפשו פרופילים יותר "אנושיים" המציגים אדם עם מגרעות שונות

פגישה עם גבר[עריכה]

 1. תמיד תוודאו שיש לכן איך להגיע חזרה לבד הביתה (אי אפשר לדעת).
 2. היפגשו במקום המוני. עדיף תחילה לא במקום שיש לשבת בו ושם עלול להיות סיטואציה של מגע.
 3. תרסיס פלפל
 4. רב הגברים שלעניין ירימו את הסלולר בכדי לקבוע. הכי הרבה ישלחו הודעת SMS לתיאום זמן שיחה.

אתרי תשלום[עריכה]

 1. אתרי תשלום או מגבילים את כמות ההודעות שתשלחו או שמגבילים את הקהל עמו תוכלו להתכתב. באתרים כאלו, לצערנו, אסור לענות לאדם אם הרושם הראשוני ממנו שלא יצא מכך הרבה וחבל על הכסף.
 2. באתרי תשלום המשתמשים מסודרים על פי אלגוריתם. אלו שמשלים בד"כ יהיו ראשונים.
 3. בכדי לחסוך הודעות הוסיפו אדם אל המועדפים, תנו לו לייק ואותתו לו. ברגע שתרצו ליצר קשר עם המשתמש, הסבירו לו בהודעה אחת כי יש מגבלה על כמות ההודעות ותשמחו להתכתב בגוגל. בקשת פרטים כמו תדירות תפילה, חינוך וכו' נספרת כהודעה מצטברת.
 4. פתחו פרופיל זמני ונסו לראות איך עובדת השיטה טרם פתיחת פרופיל פרטי משלכם.

תמיכה רגשית[עריכה]

 1. בתקופתי היה דף הפייסבוק "רווקים דתיים מדברים", מקום לפרוק את העצבים ולהזדהות... לאחרונה, הבנתי כי הוא לא פעיל ממש ולא נותן מענה אמת אבל לעיתים גם לפרוק סתם לדף מקל :)
 2. מקסימום מתחתנים על חילוני! (צוחקת אבל בנינו בעוד כמות הגברים הדתיים האיכותיים יורדים כמות החילונים לא בהכרח משתנים)
 3. תמיד יש וואצפים של דתיים.
 4. ערוץ 7, פורום "לקראת נישואין וזוגיות"