גידול חיות מחמד/חתול/טיפול בגורי חתול/חינוך

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

היתרון של גור הוא שניתן להרגילו ולחנכו בקלות.

חינוך לצרכים[עריכה]

החינוך לצרכים הוא פשוט שכן התכונה להחתלה וניקיון היא אינסטינקטיבית.

יש להניח את החתול בארגז החול בייחוד לפני הטלת שתן (משתופף ומחפש פינה לחפור בה) או במהלכו. לעיתים קרובות יש לנקות את הארגז.

לחילופין, במידה וקיימת חצר מגודרת, ניתן להרגיל את החתולים לצאת ולהיכנס אל החצר. אם האדמה קשה הגורים לא יחפרו בה לכן מומלץ לפני לרכך אותה על ידי שימוש במהדר, מים ועלים או לחילופין להוסיף אליה קומפוסט. אם האדמה מסריחה משתן או ריחות אחרים, יתכן שהחתול ידחה את ההטלה של מימיו בה.

חינוך לא לעלות על שולחנות אוכל ושיש[עריכה]

בדרך אם חתול אינו רעב הוא לא יעלה על שיש או על שולחן.

אם גור עולה על שולחן אוכל או שיש יש לדרוש ממנו לרדת או על ידי סימון שירד, או על ידי דחיפה קלה, או על ידי ריסוס עם מים.

יש מי שנעזר בכלים נוספים כמו חומר הדבקה על השיש ועוד בתקופה בה החתולים לומדים כי קיים אוכל על השולחן.

לאחר כחודשים יחד עם עקביות החתול יפסיק לעלות על השולחן.

אם חתול מילל ליד שולחן האוכל בעת האכלה יש להמנע מלתגמלם אותו במזון. חשוב להקפיד על מתן אוכל בפינה עם שעה קבועה ולא במקומות וזמנים שלאחר תקופה תעדיפו שלא תקרא.

חינוך למים, מזריקים, כפפות וצחצוח שיניים[עריכה]

בעוד הגורים קטנים חשוב להרגיל אותו למים, מזריקים, כפפות וצחצוח שיניים.

בתחילה מומלץ לפתוח להם מים חמים באמבט ולאפשר להם להתקרב אליו לאיטם גם אם תוך משחק וזאת בכדי להרגילם אל מים במידה ותאלצו פעם לשטוף אותם.

מזריקים עם חלב היא דרך טובה להרגיל חתולים לקבל תרופות בעתיד. אין חתול שאינו חולה עם התבגרותו ולכן כל עוד הוא צעיר טוב לדחוף לו מזרק עם חלב חמים או גבינה בכדי שלא יבהל בעתיד.

גם ליטוף חתול עם כפפות גומי חשוב. לעיתים יש לחתולים פטריות. חתולים בוגרים שלא נתקלו בכפפות עלולים לחשוש מאוד במגע בהם. לכן חשוב להרגיל חתולים לליטוף עם כפפות גומי.

צחצוח שיניים עם מברשת היא לעיתים חשובה בשל בעיות חניכים של חתולים. צחצוח שיני חתול מדי פעם מרגיל אותו לנושא ויכול בעתיד להקל על טיפול בבעיות.