לדלג לתוכן

משתמשת:יוני2023/it's mine/שיעורים חיים, על חופש, זוגיות, התמכרות, געגועים ושאר יהלומים/אם אין לי אתם לי

מתוך ויקיספר, אוסף הספרים והמדריכים החופשי

על ערבות הדדית[עריכה]

החברה מעודדת תחרותיות ומיצרת זאבים שכן מנצח יכול להיות אחד בלבד. לא שיתוף. השאר באים במגע עם המנצח ועם משפחתו ואהוביו שמשפעים עליו אם ירצה או לא. חוסר איזון משפיע לרעה לדוגמה אם יש קבוצה מצומצמת שנוח לה כלכלית והיתר נאבקים.

האינטרס שלנו הוא שהאחר יהיה בריא מספיק כי אחרת אתה בעצמך בסכנה. לא יכול להיות טוב לך כל עוד רע לך.

כל הרע הוא תוצר של חוסר ערבות הדדית. אם כל חלקי השלם לא כלולים ומטופחים השלם מאוים. אנשים לא יכולים להיות מטופחים אם לא כל החלקים שלהם מטופחים אחרת מאוימים על ידי האחרונים. יש להיות חכם להטיב עם הכול ולו כדי להטיב עם עצמנו (134).

אי אפשר להצליח לבד זה כמו סוללה אחת כנגד גנראטור שלם. אם כל תא היה מתחרה באחר ולוקח לעצמו את כל הקופה היה לוקח את חי הגוף כלו וגם שלו. מחלות מוכיחות זאת כאשר תאים אחרים משתלטים על אחרים ומאימים על השלם.

גוף בריא פועל בערבות הדדית. כשאין אנו מחוברים אנו בסכנה ויגיע משהו לנפץ את הבידוד והבידול שלנו עד שנתחבר באופן בריא ובהזנה הדדית.

האגו מטפח את עצמו לבד. הוא מחפש מה ימלא את האני. הוא ימלא אותו לזמן מה אך יחוש ריקנות ודחף למילוי חדש וחוזר של בור ללא תחתית. האגו הוא חלק מהאני וכשהמכלול כולו מטופח האגו מתגיס לטובת הכל ולחוש מילוי. טיפול המכלול ניתן לעשות על ידי חיבור לאחרים המיצגים בעולם החיצוני את החלקים הנסתרים בעולם הפנימי.

לומדים בערבות[עריכה]

ניתן לתהות איך ערבות הדדית קשורה בלימודים הרי אני לומד לעצמי. כל פעולה מועצמים פי כמה על ידי גנראטור כי הפוטנציאל המלא לא עוצר אלא המנוע כולו (135).

בעוצמת הרכות יש ערבות הדדית המעצימה את הלימודים. יש תמיכה קבוצתית שלא משאיר אותך לבד בקושי ושתוודא בהצלחתך. לא ניתן להיות כישרוני בכל תחום. ערבות הדדית אינה דורשת שתהיה טוב אלא חכם ותירתם מהכול. יש ריפוי בכל תא וחלקיו והאחר מתחיל לזהות אחרים בתוך נפשו [שמע ישראל]. הכל משקף את הכל. המערכת משקפת בפנים כמו בחוץ. אנו מחוברים לעצמנו שהצלחה או כישלון שלנו משפיעים על אחרים. אין לנו כלים ליישום הצלחה הדדית.

בעוצמת הרכות - -התמיכה הקבוצתית היא אדמה פוריה לשגשוג. אדם כבוי הופך לפרח מאיר. נותן ומקבל חזרה שבעתים. ערבות הדדית מעצימה את החלש והחזק. החזק מגלה דרך להיות רך יותר. החלש, השקט או הפאסיבי נדרש מערבות הדדית לתת מעצמו ולהאיר את אורו. זו טיבה של ערבות הדדית. אין דבר מתקיים בנתק מהשלם. החיבור מעצים ומרפא.

שתי עדויות מתלמיד חזק וחלש:

ס': מספרת שרגילה להיות בתחרות ולהבליט עצמה. המקום של היחיד והשותף לא ידוע לה [לא ברור עד הסוף]. נמשכת למקום הלא נודע של רכות לא מוכרת ולא נוקשות. פותח אותה לעצמה ולאחר.

ש': הערבות הדדית מאלצת להפסיק להקטין את עצמי או להעמיד פנים שאני נחמדה ושמה את האחרים בעדיפות מעלי וכך מחביאה את עצמי ואת האור שלי. עוצמת הרכות מאלצת לא לחסוך בעוצמות שלנו ולהוציא למען כולם. להאיר את האור על כולם ולא להתחבא בצל (136).

לא ניתן להיות מאושרים מתוך נתק, חוסר חיבור. חוסר חיבור הוא כאב ומחלה. בעלמנו אנו כמו רסיס שנשבר מאחדות, מאמא או מהרחם שמסלמים אחדות.

נפרדות היא בלתי נסבלת. כדי להקל על חוסר החיבור אנו רוצים דברים שיגרמו לנו למילוי כמו כסף וכך נרגיש טוב ואנו בסדר.

כל שאנו עושים מגיע לשכך כאב וחוסר חיבור בין אם במודע או לא. חיפוש חיבור במודע אנו במצב טוב יחסית למרות הכאב. הרוב מנסה לעמעם את הכאב הלא ברור.

החיבור לקבוצה מסמל את הגדול יותר מהאני הקטן שחשוב לריפוי ולאיחוד. חיבור מאפשר התעלות מעל האגו והרצון או החסך התמידי כדי להתמלט באמת. מתוך הקבוצה אתה פועל לטובת השלם והחיבור ומסיע לכל השברים להתחבר כפי שעושים לטובתך. בהרמת תודעתך שלך ושל הסובבים אתה מוגן. אתה חשוב ונדרש לכל. (137)

תלמידים משתפים על ערבות הדדת[עריכה]

כמה עדויות של תלמידים:

פ' - אחד נופל אחרים מרימים. דהינו כשבמצוקה יכול לשתף. הו איכול לשלוח כמה מילים וחוזרים אלי. תמיד יהיה שם משהו עבורו גם אם לא שיתף. יכול לסמוך על המחויבות הקבוצתית שתמיד שם. אינו יכול לתאר חים בנתק ובעולם מרגיש שעליו להסתיר עצמו ולהסתובב עם מסיכה. בעוצמת הרכות יש תמיכה ללא תנאי. הלוואי שכך העולם היה מתנהל

ת': ערבות הדדית מאימת על האגו. אם לא אהיה בסדר יראו עלי ומעלה חרדה ששייכת לאגו בשל הסביב. ערבות הדדית מאפשרת להשתחרר מהכלא הזה של האגו.

א': ערבות הדדית זה לצאת מהבועה שלנו ולעסוק בעצמי אלא לראות שאנו חלק מהשלם גדול.

ד': כל תא חשוב כמו בחברה ובעולם החיצוני.

י': למד כי ערבות הדדית מתחילה בלכבד את עצמי ולראות את עצמי. הקשבה לעצמי מאפשרת לתת.

מ': בטיפול יחד עם קבוצת מלווים של חברים הטיפול עוצמתי יותר. חויה מתקנת כי יש עדים לצעדים ומרגיש איך כל צעד שלך משפיע עליהם וחוזר אליך וכולם מרימים יחד גבוה (138).

ג': כשרוצים להתקדם בצעדי ענק יש לבחור משימה שתסיע להתמודד עם המקומות החלשים. יש לו מלווה שיזיכר ויעיר לו והוא מדווח איך עשה את המשימה היומית: מה חווה ולמד עבור הקבוצה. קשה לו לראות איך אפשר להתקדם לבד ללא מלווים. כשיש קבוצה ההתקדמות מואצת פי כמה.

מרגש לראות קבוצה של תלמידים בוגרים מתחיבים זה אל זה. כל אחד לוקח משימה שתגדל אותו ואת הקבוצה ומתחייב מול הקבוצה לקיים אותה ולתמוך בכל החברים לקיים את שלהם. אדם אינו זאב לעצמו. יש אריג הדוק בכוחות למנוע נפילה (מגן אכילס).