שיחת משתמש:ירון: הבדלים בין גרסאות בדף

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 2,527 בתים ,  לפני 13 שנים
ת
(ת)
::::הי, תסתכל איני יכולה להתווכח איתך על מה חשוב לדעתך או לא חשוב לבגרות. כפשרה אפשר להפריד בין הנושאים ולקשר למי שרוצה - מה דעתך?--[[משתמש:Illuyanka|Illuyanka]] 10:02, 16 בנובמבר 2009 (IST)
:::::את לא צריכה להתווכח, אלא להראות ספר שמציג את Ca ומשתמש בו בפתרון התרגילים. כרגע זה נראה כמו המצאה (שאולי עוזרת, אבל עדיין) של המורה שלך.. מהפן האישי (דעתי שלי) - עם <math>\ Ca=ln(a)</math>, אז מה הטעם בלהגדיר אותו? [[משתמש:ירון|ירון]] 16:49, 16 בנובמבר 2009 (IST)
:הי, איני מביטה רק על ה'''שם''' CA (אלא על כלל הנושא שכללו בו)- אני יודעת שיש הסבר מדוע המורה שלי קרה למשוואה C (איזה שהוא קבוע הוא הסביר - מעולם לא עניין אותי, לכן, לא התמקדתי רק בזה). בכל מקרה, תסכים כי בני גורן לא משתמש במושגים רבים כמו <math>\in</math> ולמרות זאת, אני (וסופרים אחרים) מוסיפה אותן לערכים, כיוון, שזו השקפת עולם של מה היא מתמטיקה ומה אמורה להיות הרמה הכללית שלה; איני הולכת להתווכח על מושג.<br />
מחקת חצי ערך והגדרת הגדרות ללא הסבר - מחקת נושאים שאמורים להיות ברורים מעליו, אולם, אינם תמיד ברורים-כמו למשל :
<div style="text-align: center;">
"'''הנגזרת של הפונקציה המעריכית''' <math>\ f(x)=a^x</math> היא <math>\ f'(x)=a^x \cdot ln(a)</math>, כאשר <math>\ ln()</math> הוא לוגריתם בבסיס <math>\ e=2.718...</math>. נובע מכך, כי נגזרת הפונקציה (ושיפוע המשיק שלה בכל נקודה ונקודה) פרופורציונית לערך הפונקציה באותה נקודה."
</div>
איני יודעת אם יצא לך לעבוד עם ילדים, אך, שאל מבוגר שאינו מבין בנושא מה הבין מההסבר ואולי תבין חלק מנקודת המבט שלי לרשימת ערכים.
האידאל הוא ליצור ערך 1, אך, אם זה דורש שיחה כזו ארוכה ול"שכנע" משהו- אני מרגישה שעדיף ליצור 2. כשמחקת חומר - לא מחקת רק את המילה CA (כי היא לא קיימת), אלא, מחקת הרבה דברים מעבר, תמצת ופעלת על פי שיקול דעתך. מראות עינך, אני בטוחה שזו הדבר הנכון ולכן, אין לי טעם להתחיל ולהתווכח על מה כן אמור להיות בערך ועל מה לא - אם תרצה שנשלב יחד את הערך ; בכיף, אני פשוט לא מאמינה שזה האידאל שלך, כיוון, שמלכתחילה מחקת המון - כמו הגדרות עבור פונקציה a^x והגדרות עבור e^x; מתוך ראות עולם שאיני יכולה לשנות. ההחלטה בידך. --[[משתמש:Illuyanka|Illuyanka]] 12:03, 18 בנובמבר 2009 (IST)

תפריט ניווט