הבדלים בין גרסאות בדף "עזרה:יצירת דף חדש"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מ
הגהה, ניסוח + אין כזה דבר "מקוטרג". שיניתי למסווג
מ (הגהה, ניסוח + אין כזה דבר "מקוטרג". שיניתי למסווג)
[[קובץ:ערך חדש בוויקיספר.png|590px]]{{ש}}
[[עזרה:קישורים|קישור אדום]] מסמן על דף שאיננו קיים, לחיצה עליו תוביל ליצירת דף חדש.
* '''ספר או מדריך קצר -''' ניתן לייצר ספר חדש על ידי חיפוש במנוע החיפוש של ויקיספר. בראשית התוצאות ירשםיירשם כי "אין בוויקיספר העברי דף בשם "השם אותו חפשתםחיפשתם". ליצירת דף חדש בשם זה, לחצו כאן". לחיצה על הקישור "כאן" תוביל ליצירת הערך. לעתים החיפוש מבצע תיקונים לקישור ולכן יש לוודא כי שם העמוד זהה לשם אותו רציתם ליצרליצור. לפני פתיחת ספר חדש מומלץ לקרוא את [[ויקיספר:מדיניות עיצוב שער לספר]].
* '''פרק בספר -''' ניתן ליצור קישור אדום בספר קיים. יש לבצע עריכה בספר או עמוד אליו אנו רוצים ליצור [[עזרה:דף משנה|דף משנה]]. נוסיף את הכיתוב <nowiki>[[/שם הפרק/]]</nowiki> או <nowiki>[[/שם הפרק|שם הקישור הרצוי]]</nowiki> בספר ונשמור את השינויים. לאחר מכן לחיצה עליו תוליך למסך עריכה חדש.
* [[עזרה:דף הפניה|הפניה]]
 
כל דף חדש, בין אם ספר, מדריך קצר או פרק בספר צריך להיות מסווג ל[[עזרה:קטגוריה|מקוטרגקטגוריה]].
 
== שיקולים לפתיחת דף חדש ==
# האם מקומו של הדף בוויקיספר? אם מה שאתם רוצים להוסיף איננו ספר/מדריך או קשור אליו, אל תוסיפו אותו בוויקיספר.
# כל תרומה לוויקיספר מוצאת לאור תחת הרשיוןהרישיון לשימוש חופשי במסמכים של GNU (ראה [[ויקיספר:זכויות יוצרים]] לפרטים). אם אינך רוצה שעבודתך תהיה זמינה לעריכה על ידי אחרים, ותופץ לעיני כל, אל תפרסם/י אותה פה. כמו-כן, את/ה מבטיח/ה לנו כי את/ה כתבת את הטקסט הזה בעצמך, או העתקת אותו ממקור שאינו מוגן על-ידי זכויות יוצרים. '''אל תעשו שימוש בחומר המוגן בזכויות יוצרים ללא רשות!'''
# '''לבדוק שעדיין לא קיים ספר כזה''' ב[[ויקיספר:ספרים קיימים|רשימת הספרים]] וב[[מיוחד:Search|חיפוש]]. אם קיים ספר כזה, כדאי לבדוק אם אפשר להוסיף לו: להרחיב את החומר שיש בו, לתקן את הראוי תיקון, להוסיף תרגילים או דוגמאות להמחשה. בדקובידקו שהמידע לא קיים כבר בוויקיספר. מומלץ לבצע חיפושים באמצעות תיבת החיפוש וגם לדפדף דרך המדפים המתאימים.
#האם הדף הוא פרק בתוך ספר/מדריך קיים או שמא הוא ספר/מדריך חדש?
# '''לבחור לספר שם מתאים''' שמתאר את תוכנו באופן ברור וממצה, ו[[w:ויקיפדיה:איך לתת שם למאמר|תואם למוסכמות המקובלות בויקיספר]].
 
==הצגת דף של ספר בספר אחר==
בכדי להציגהצגת דף של ספר בספר אחר יתןניתן לבצע באמצעות הכיתוב <nowiki>{{:שם הספר/שם פרק}}</nowiki>. במידה וברצונך להציג פסקה בלבד ראה [[עזרה:פסקה]].
 
== ראו גם ==
14

עריכות

תפריט ניווט